Na karpie - długi włos czy krótszy ?

/ 3 komentarzy

Witam po dłuższej nie obecności .Chciałem wam przybliżyć mój punkt widzenia włosów karpiowych ( oczywiście tych przy haczyku hahah ) . Duża ilość karpiarzy jest za krótkim włosem karpiowym . Twierdzą że kulka jest tuż przy haczyku i myślą że to będzie skuteczniejsze , ( no bo se myślą że karp zassie i odrazu haczyk na wardze ) ! . Lecz tak nie jest , zbyt mały włos powoduje że kulka opiera się na haczyku co powoduje przy wypluwania karpia zasłonięcie grota i wypchnięcie które nie pozwala na zacięcie karpia !!! JA osobiście używam dłuższych włosów , bo uważam że są bardziej skuteczniejsze ! Wiele razy widziałem na kamerze podwodnej że karpie wypluwały z tym krótkim włosem a z dłuższym

 


4.4
Oceń
(7 głosów)

 

Na karpie - długi włos czy krótszy ? - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Też jestem za dłuższym włosem. Każdy łowi jak chce, być może przez doświadczenie. Niektórzy podczas swojej przygody z karpiami przywykli do krótkich włosów (tych przy haczykach :) - mogło to być wymuszone doświadczeniem, a niektórzy na odwrót. Co karpiarz to inna metoda :) ***** i pozdrawiam. (2013-09-12 19:15)
killerxdkillerxd
0
ja łowie na krótkim włosie i większość karpi ląduje na brzegu pozdro (2013-09-12 20:54)
arekbaitarekbait
0
ja też łowie na dłuższym włosie, bo na krótkim faktycznie było trochę pustych brań :) po prostu karpie były cwańsze :)pozdrawiam i daje ***** (2013-10-11 16:52)

skomentuj ten artykuł