Na ryby

/ 13 zdjęć


Zamieszczam artkuł Kol. Roberta Płowca - Prezesa zaprzyjaźnionego Koła PZW nr 1 Białobrzegi

Na Ryby!
Sezon wędkarski w pełni. Brać wędkarska w pogoni za okazami poddaje się swemu ulubionemu hobby na okalających nasze miasto zbiornikach i rzeką Pilicą. Ci, którzy łowią na naszych jeziorkach na północnej stronie miasta, dostrzegają zmiany zachodzące wokół tych akwenów. Dla prawdziwego wędkarza bowiem ważne jest to, co pływa w wodzie, ale również to, co wodę otacza. Zagospodarowane brzegi, funkcjonalny parking, udrożniony upust pod jezdnią między jeziorkami, czy oczyszczony z zagradzających drzew przepływ do Pilicy na tzw. „księżym ogrodzie”, to dostrzegalne gołym okiem dokonania, które poprawiają wizerunek naszych jezior. Są one doskonałą wizytówką turystyczno-wędkarską naszego miasta. Gospodarzami wód są wędkarze, natomiast teren wokół to własność samorządu terytorialnego. Współpraca wędkarze- samorząd daje tak wymierne efekty. Koordynatorem tych wspólnych działań z ramienia Koła nr 1 jest kol. Bogdan Kośla.
W imieniu wędkarzy chciałbym podziękować p. Burmistrzowi MiG Wiesławowi Banachowiczowi za zagospodarowanie brzegów jezior, p. Staroście Andrzejowi Oziębło i Dyrektorowi Powiatowego Rejonu Dróg p. Włodzimierzowi Stacherze za udrożnienie przepustu pod jezdnią oraz strażakom z Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem kpt. Zenona Jachowskiego , którzy w ramach ćwiczeń na zbiornikach wodnych wydobyli z wody walające się drzewa i udrożnili przepływ do rzeki Pilicy. Wykazana przez w/w pomoc, to doskonały dowód, że wizerunek naszego miasta leży na sercu wszystkim, którzy przez swą działalność mogą i chcą to czynić. Natomiast my wędkarze, zobowiązujemy się dbać o porządek nad brzegami i szanować małą infrastrukturę, która znajduje się wokół jeziorek.
Na koniec doskonała informacja ze sportu wędkarskiego. Członek naszego Koła, Dominik Jankowski, na odbytych w dniach 27-28.06.2009 Spławikowych Mistrzostwach Polski zdobył tytuł II V-ce Mistrza Polski kategorii Juniorów do lat 18.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Prezes Koła Nr 1
Robert Płowiec

 


3.6
Oceń
(5 głosów)

 

Na ryby - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł