Na spinning z Dragonem!

/ 33 zdjęć


Propozycje zestawów spinningowych firmy DRAGON

 

Wielu wędkarzy ma spory problem stając przed wyborem swojego pierwszego zestawu spinningowego. Oferta rynkowa jest bardzo bogata i tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest zasobność portfela. Wśród całej masy towarów są jednak prawdziwe perełki jak i przysłowiowe buble i to niemal w każdej grupie cenowej. Aby pomóc wędkarzom w dokonaniu wyboru, firma Dragon zaproponowała nam swoje propozycje kompletnych zestawów spinningowych w trzech grupach cenowych: do 350 zł, do 600 zł i do 1000 zł. Wszystkie zestawy cechuje jedna cecha: to sprzęt wielokrotnie sprawdzony na rozmaitych łowiskach w Polsce i za granicą, który nie zawiedzie nas podczas holu okazowego drapieżnika. Poniżej prezentujemy zestawy w najbardziej uniwersalnym, średnim ciężarze wyrzutowym 5-25 gramów. Każdy z nich sprawdzi się zarówno na rzecznym jak i jeziorowym łowisku szczupakowo - sandaczowym a szybkie przestawienie się na okonie również nie będzie stanowiło problemu. Zapraszamy.  

 

 

ZESTAW 1 (do 350 zł)

 

Zestaw w przystępnej cenie i o szerokim zastosowaniu. Wędzisko Thytan to spinning z blankiem wzmocnionym siatką tytanową. Dzięki temu posiada spory zapas mocy i ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia. Kołowrotek Thytan 530 to bardzo uniwersalna konstrukcja, którą docenili nie tylko spinningiści ale także łowcy ryb spokojnego żeru. Pięcioletnia gwarancja dla tego modelu to nie przypadek. Do kompletu proponujemy niemal niewidoczną w wodzie plecionkę Maxima Clear o gładkim splocie i dużej wytrzymałości. Przynęty, które znalazły się w tym zestawie to same pewniaki, które sprawdzą się na każdym łowisku szczupakowo-sandaczowo-okoniowym. Reno Killer, Phantom i Jumper to gumy które dały się nieźle w skórę  drapieżnikom. Zestaw przynęt uzupełniają „wszystkołowne” klasyki: obrotówka Comet w paski i Salmo Hornet PH i BT. Do tego miękki i cienki przypon spleciony z siedmiu włókien Surfstrand + kilka główek jigowych Mustada.  

 

Wędzisko Dragon Thytan Light Spinn 2.70 m 5-25g





Kołowrotek Dragon Thytan RD 530


















Plecionka Dragon Maxima Clear 0,10 mm























Przypony Dragon Surfstrand 1x7 9kg








Przynęty: Reno Killer 7,5 cm, Phantom 5 cm, Jumper 3,5 cm, CM-Classic nr.2; Salmo Hornet 4 cm




















Główki Mustad Classic + Mustad Micro



 









ZESTAW 2 (do 600 zł)

 

Ten zestaw stworzyliśmy na podstawie popularności naszego sprzętu wśród wędkarzy. Wędzisko i kołowrotek proponowane w tym zestawie to sprzęt będący w naszej ofercie już wiele sezonów i cechujący się świetną opinią spinningistów. I rzeczywiście trudno o lepszy stosunek ceny do jakości. Millenium Super Fast czy bliźniaczy „Pike” to modele wybierane przez wędkarzy szukających niezawodnego, lekkiego i szybkiego wędziska do łowienia szczupaków, sandaczy, boleni a nawet morskich troci. Kołowrotek Team Dragon 730iX to także sprawdzona w boju konstrukcja. Perfekcyjnie działający hamulec, doskonałe nawijanie linki czy przekładnia mosiężno-duralowa to tylko niektóre cechy decydujące o dużym komforcie wędkowania tym młynkiem. Proponowana plecionka Team Dragon wyprodukowana przez japońskiego Toray-a to wyjątkowo ciasny splot włókien z dodatkową warstwą teflonu. Jednym słowem – plecionka na trudne warunki łowiska i duże ryby. Zestaw kończy niezawodny przypon z miękkiego Surflonu i komplet łownych przynęt. Nie mogło zabraknąć Reno Killera i Lunatica uzupełnionego małym, okoniowym Hitmanem. Do tego nieśmiertelna szczupakowa Alga i Salmo Executor. Główki Speed doskonale uzupełnią cały zestaw.

 


Dragon Millenium Super Fast 2.70m 5-25g






Kołowrotek Team Dragon 730iX





















Plecionka Team Dragon 0,12 mm














Przypony Dragon Surflon 7x7 9 kg








Przynęty: Reno Killer 7,5 cm, Lunatic 10 cm, Hitman 5 cm, Alga nr. 2, Salmo Executor 7 cm







Główki Dragon Speed





 

 

 

 



Ten zestaw to już tzw. wyższa półka i propozycja dla nieco bardziej zamożnych wędkarzy. Na pierwszym miejscu znalazło się najmłodsze „dziecko” Dragona czyli wędzisko X-TREME wykonane w nanotechnologii. Kijek waży tylko 125 gramów a łowienie nim to czysta przyjemność. Cienki blank, korkowo-piankowy uchwyt i doskonałe przelotki FUJI zbrojone w systemie KR to elementy składające się na doskonałą całość. Czułość wędziska wyśrubowano tutaj do najwyższego możliwego poziomu. W komplecie nie przypadkowo znalazł się nasz najlepszy w tej grupie cenowej kołowrotek – Team Dragon 930iZ. Tutaj nic już nie trzeba dodawać. Trzeba natomiast powiedzieć o plecionce ULTRA 8X pochodzącej od Japońskiego Momoi-a. Każdy kto weźmie tą linkę w palce zrozumie dla czego Momoi to lider na rynku japońskim. Ultra 8X jest tak doskonale spleciona, że przypomina w dotyku żyłkę. Warto poprosić o nią w sklepie i samemu to sprawdzić. Do wyboru kolory: fluo i szary. Do tego proponujemy najlepszy na rynku przypon wykonany z plecionki tytanowej. Rekord o którym słyszeliśmy to 43 ryby złowione na jeden przypon Titanium !!! Dodajmy, że po takim wyczynie przypon wyglądał jak nowy. Nie ma mowy o sprężynkach, złamaniach czy innego rodzaju niespodziankach jakie funduje nam np. wolfram. Na koniec przynęty. Tutaj znowu zestaw „pewniaków”. Do wszechobecnego Reno Killera dołączył Viper Pro i malutki „Demonik”. Biją w niego zarówno okonie, sandacze jak i szczupaki zwłaszcza w okresie letnim. Uzupełnieniem jest szczupakowa wahadłówka Karaś wykonana z cienkiej blachy oraz powierzchniowy stickbait Salmo – Rover. Te przynęty to obowiązkowa pozycja na płytsze łowiska. Do gum warto zastosować główki Viper – doskonałe do zbrojenia szerokich ripperów jak Reno Killer czy Demon.

 

Wędzisko Dragon X-Treme Spinn  2.50m 5-25g





Kołowrotek Team Dragon FD 930iZ
























Plecionka Dragon Ultra 8X 0,14 mm

















Przypony Dragon Titanium Braid 9 kg











Przynęty: Reno Killer 7,5 cm, Viper Pro 7,5 cm, Demon 5 cm, Karaś 11g, Salmo Rover 7 cm






Główki Dragon Viper



 









/ Tekst sponsorowany przez firmę Dragon /

 


4.5
Oceń
(31 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)




 





Sklep wedkuje.pl

Mistrall Lexus Ultra Spin