Najlepszy dzień ojca

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć


Dzień 26 czerwca jest dla nas ojców dniem szczególnym, wtedy nasze pociechy mogą pokazać nam jak bardzo im na nas zależy. Ja swój dzień ojca rozpocząłem od powrotu z nocnej wyprawy na ryby, krótkiej drzemki i złożenia życzeń swojemu ojcu. Jak miło poczułem się zaskoczony gdy moja dwuletnia córeczka wraz z małżonką obudziły mnie i córeczka powiedziała ślicznie wierszyk, wręczyła własnoręcznie robioną lurkę z nieporadnie powycinanymi sercami.

Po części oficjalnej obchodów Dnia Ojca postanowiłem zabrać moją rodzinę na ryby, a ryby te były pamiętne ponieważ był to debiut wędkarski zarówno mojej małej córeczki jak i małżonki, która po 10 latach wspólnego pożycia w końcu dała się wyciągnąć.

Jako ojciec nie mogłem pozwolić sobie aby wyprawa była nieudana, więc nastawiłem się na połów mniejszych ryb, w szczególności miałem nadzieję że dopiszą wzdręgi. Więc przygotowałem mój teleskop z serii Jaxon Adventure 3,90 c.w 25g kołowrotkiem Gelologic 4000, z dolnym hamulcem wypełnionym żyłką 0.14 marki Dragon MAXIMA MATCH i feeder Mikado Tryton 3.30 c.w 100g z żyłką Dragon Super Camou Feeder 0.18.na kołowrotku York Tontor 4004. Na teleskop powędrował 2g wagller, mocowany na stałe do żyłki, obciążenie rozproszyłem, przypon wykonałem w oparciu o hak 14 i żyłkę 0.10 firmy Balsax. Feeder przygotowałem podobnie jak do połowu linków czyli spławik 2g typu ołówek punktowo skupione obciążenie i hak nr 10 z krótkim trzonkiem wiązany bezpośrednio do żyłki głównej.

Za zanętę posłużyła znakomita zanęta firmy Gut-mix Performance Płoć czarna wzbogacona pinką białymi i kukurydzą. A przynętą były białe i kukurydza.

Feedera otrzymała moja małżonka która po krótkim instruktarzu potrafiła obsłużyć kołowrotek i zarzucić zestaw, po zanęceniu nie mielą minutka i moja połowa już holowała ślicznego linka, który wzbudził zachwyt zarówno u niej jak i u moje j córeczki. Linek po krótkiej sesji zdjęciowej wrócił do wody i zostawiwszy małżonkę samą sobie rozpocząłem połowy gdzieś na 20 metrze niedaleko kępy roślin.

Moja córeczka wpadała w zachwyt i kazała się fotografować z coraz to nowymi wzdręgami i okonkami, podskakiwała krzyczał "zarzuć tatusiu zarzuć". Małżonka złowiła jeszcze kilka linków i okonia. Wszyscy cieszyliśmy się ze spędzonego wspólnie czasu a najbardziej chyba moja mala Magda.

Ale jak to się mówi wszystko co dobre szybko się kończy tak i ten wspaniały dzień musiał kiedyś minąć, więc spakowałem sprzęt i wróciliśmy do domu gdzie moje panie długo jeszcze przeżywały wypad na rybki.

 


4.3
Oceń
(12 głosów)

 

Najlepszy dzień ojca - opinie i komentarze

marciin 2424marciin 2424
0
Gratuluję wspólnego i co najważniejsze udanego wypadu na rybki. Za wyciągnięcie żony z dzieckiem na wędkowanie zostawiam*****(: (2014-01-22 13:13)
pompipspompips
0
Dzięki :) powiodło się i chyba jeszcze się powiedzie. (2014-01-23 23:04)

skomentuj ten artykuł