Najlepszy sposób na zakładanie bułki na haczyk

/ 8 komentarzy

Jedną z bardzo dobrych przynęt na płocie, leszcze jest bułka ale największym problemem dla każdego kto próbował na tą przynętę łapać jest trudność z dłuższym utrzymywaniem się jej na haczyku. Ja chciałbym pokazać jak to zrobić ale zaznaczam że nie jest to mój pomysł jedynie świetna porada uzyskana od innego nieznanego mi wędkarza. Do tego będzie nam potrzebna tradycyjna bułka, może też być weka która ma podobną konsystencję i dwie rurki tak aby jedna w drugą wchodziła w miarę pasownie, ja wykorzystałem do tego starą antenę samochodową z której można wykonać kilka zestawów o różnych średnicach.

Po rozebraniu anteny mamy kilka elementów ale bierzemy dwa te ze sobą pasujące i w jednym z nich tym mniejszym zaklejamy żywicą jeden z końców a drugi ten większy ostrzymy tak aby łatwo było go zagłębić w bułce wycinając w taki sposób aby z obydwu stron byłą skórka a w środku miąższ. Następnie mniejszą rurką wkładamy do tej większej i ugniatamy jak najmocniej. Po wyciągnięciu mamy walec. Przez środek górnej skórki wbijamy haczyk i po zarzuceniu takiego zestawu do wody bułka zaczyna puchnąć wypełniając cały haczyk tak że go nie widać.

Gwarantuję że tak zrobiona przynęta nie spadnie nam nawet po wyciągnięciu zestawu z wody. Przypomnę, że bułka jest też dlatego świetna bo unosi się ponad dnem a jak wiadomo takie jej usytuowanie daje wspaniałe rezultaty.

 


4.5
Oceń
(39 głosów)

 

Najlepszy sposób na zakładanie bułki na haczyk - opinie i komentarze

dziadek2dziadek2
0
Dobry pomysł ale myślę że zastosowanie szczykawki małej i obcięciu części gdzie zakłądana jest igła też można osiągnąć ten sam efekt ja tak stosuję ze strzykawką już od paru sezonów też podpatrzyłem u starszego wędkarza.podpowiedz dla innych dobra więc ***** cóż dać czasami podpatrzone u kogoś pomysły można podzielić się tym z innymi (2010-03-02 12:54)
bonek18bonek18
0
no też proponuje szczykawkę. W zależności jaka wielkość taka będzie wielka przynęta.
Ale jeśli chodzi o łapanie płoci na chleb ja proponuje bardzo miękki kawałek ugniatany na haczyku tylko od dołu a reszta żeby była puszysta. Po kilku razach wędkowania tak i robienia kluski doszłem do wniosku że na ten miekki jest więcej zaciętych i więcej brań niż na zwykłą tak zwaną kluskę:D
(2010-03-02 19:36)
Waldi FishWaldi Fish
+1
Co w końcu proponujecie szczykawkę czy strzykawkę, bo nie wiem?
(2010-03-06 18:36)
wlozawloza
0
Ja osobiście polecam rurkę metalową zaostrzoną, najlepsza jest i łatwo dostępna z anteny samochodowej. Proszę sobie wyobrazić przecięcie bułki tępym nożem.
(2010-03-13 16:46)
u?ytkownik20727u?ytkownik20727
0

Kolego Wacławie. Ja też stosuję strzykawki różnego rodzaju.

Obcinasz koniec strzykawki, następnie ostrzysz pilnikiem. Jest ona jakby ząbkowana, więc kładziesz plaster bułki lub chleba na dłoń, a przynętę "wykręcasz" na palcu. Proste i skuteczne.

Można też wykonać taki wykroinik w każdej chwili, nawet w terenie. Apteki są wszędzie. 

(2010-03-31 20:53)
roczeslaroczesla
+1
Strzykawkaaaaaaaaaaaa zdecydowanie. Nie kradnijmy anten z samochodów !!!! Mnie zginęła (została ułamana) podczas wędkowania na Otmuchowie !!! Czyżby posłużyła do celu opisanego przez kol wloza ....
(2010-10-22 00:18)
ekooloekoolo
0
To na pewno nie Wacek.Znam go,kolego.Pozdro:)))
(2011-08-28 18:18)
wlozawloza
0
Witam wszystkich małe sprostowanie pisząc o antenach samochodowych nie myślałem że w tych czasach jeszcze ktoś jeździ starymi trupami w których były anteny teleskopowe ja osobiście stosuję antenę ze starego radia tranzystorowego.Najgorsze jest to że my Polacy nie patrzymy na treść opisu a na to jak dogryźć i wytknąć komuś jego błędy w pisowni. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam moich najlepszych kolegów wędkarzy tzn ekoolo i J. Figórski (2015-11-22 15:23)

skomentuj ten artykuł