Najskuteczniejsze kiwaki własnej produkcji

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


W nawiązaniu do podobnego wpisu o kiwakach wykonanych z taśmy RTG, takie kiwaki sprawdzają się jedynie przy bezwietrznej pogodzie...na ostatniej wyprawie niestety byłem zaopatrzony jedynie w takie jak na powyższym obrazku i zupełnie nie widziałem brań, więc kolejnego dnia zaopatrzyłem sie w kiwaki ze szczeciny dzika (mam możliwość czasem sobie takie włoski załatwić bo mam znajomego myśliwego) i te sprawdziły się rewelacyjnie.

Robi się je bardzo prost i szybko. Potrzebne są:
szczecina dzika (najlepiej z grzbietu bo jest najdłuższa i najgrubsza)
kawałek kabla np od internetu czy telefonu(są w nim cieniutkie druciki owinięte izolacją która sie przyda)
1 ucinamy włos dzika na długość ok 9-10cm
2 nawlekamy na niego 1,5cm tej izolacji tak by utworzyła się pentelka(najlepej żeby miała ok 0.6 cm średnicy żeby można było bez zdejmowania kiwaka przekładać mormyszkę) i to jest cała filozofia....
3 dla pewności można kropelką kapnąć na łącznie.

Dodam, że jeśli chcemy cieszyć sie długą pracą tych kiwaków należy je polakierować.

 


3.9
Oceń
(7 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Najskuteczniejsze kiwaki własnej produkcji - opinie i komentarze

lechu80lechu80
0
Może byś wrzucił jakieś zdjęcia żeby inni też widzieli. Bo nie każdy wie co to jest. A na pewno chcieli by się nauczyć od Ciebie
(2011-02-15 10:59)
bat-manbat-man
0
Też sobie taki zrobiłem. Używam go już drugą zimę. Jest niezły.
(2011-02-21 15:03)
Quba93Quba93
0
już niedługo wstawie kilka fotek, bo czekan na "dostawę" świeżego włosia, więc bedę produkował kiwaki, trochę cierpliwości;)
(2011-02-24 08:22)
Quba93Quba93
0
witam Wszystkich ponownie!
dziś również moje kiwaki sprawdziły sie rewelacyjnie!przy silnym wietrze stawiały tak niewielki opór,że każde nawet najmniejsze brania były bardzo widoczne.Ostatnio dostałem nowe włosie, bardzo długie - 16-18cmToteż zmieniłem technikę ich produkcji, teraz na włos zakładam malutki koralik, taki jak często można zobaczyć na haczyku mormyszki, potem strzelam kropelkę lakieru do paznokci, który zakaszam siostrze :D, i gotowe:DTo jest bardzo fajna sprawa zrobić coś samemu i cieszyć się że to DZIAŁA!!!jednak przy bezwietrznej pogodzie używam kiwaków z tworzywa.pozdrawiam i polecam zabawę w przygotowywanie własnych patentów wędkarskich:) (2013-02-24 21:28)

skomentuj ten artykuł