Nareszcie nad wodą

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


Jest luty i wreszcie można pochodzić za pstrągiem po naszej rzeczce Bukowej. Okręg PZW Tarnobrzeg pozwala na to by od 01.02. można łowić. Nie jest to zwykły spacer, bo rzeka płynie w terenie zarośniętym drzewami i krzewami różniej maści i rodzaju co stanowi trudność przemieszczania się wzdłuż brzegiem.
Chęć przygody i zew wędkarstwa zawsze wygrywa z rozsądkiem i człowiek nie patrząc na warunki idzie i cieszy się, że jest nad wodą i że może zarzucić kilka razy woblerkiem. Tak tęż ja w ostatnią sobotę postanowiłem odwiedzić miejscówki na w/w rzece.
Woda okazała się podniesiona  powyżej normalnego stanu z powodu ostatnich opadów śniegu i deszczu oraz roztopów.
Trochę zawiodłem się tym że pewne miejsce gdzie prawie zawsze wychodził pstrąg zajęte zostało pod S 19 i wybudowali most  w tym pięknym miejscu.
Nie wychodziłem z samochodu i pojechałem dalej w gorę rzeki w pewne miejsce gdzie miałem nadzieję po rzucać sobie co nieco. Nie była to jazda normalna bo musiałem użyć napęd 4 x 4.
Tak też było, miejsce było wolne i pięknie rozlane chociaż porzucałem sobie kilkadziesiąt razy zamieniałem też woblery niestety ale woda nie była za czysta i niosła ze sobą różne rzeczy które czepiały się woblery. Również mrozik kleił plecionkę i utrudniał rzuty.
Ale pierwsze koty za płoty  wróciłem z wyprawy zadowolony bo byłem nad wodą.
Pozdrawiam kolegów wędkarzy i życzę zdrowia w ten trudny czas pandemii.

 


3.9
Oceń
(10 głosów)

 

Nareszcie nad wodą - opinie i komentarze

kabankaban
+1
Dojście do brzegu z mojego punktu widzenia porównując swoje rzeczki na pełnym luzie. (2021-02-13 08:28)
groniargroniar
+1
U nas tak było 30-40 lat temu .Teraz to masakra zostaje brodzenie rzeką. (2021-02-13 11:29)
kabankaban
+1
Na małych rekach, strumykach, potokach itp. unikam brodzenia z dwu powodów. Pierwszy to pułapki z grząskim dnem co na moich łowiskach przerobiłem wielokrotnie a drugi to brodząc mogę łowić tylko z prądem wody bo poniżej podniesiony osad z dna płoszy wszystko na długim odcinku rzeki. (2021-02-13 13:18)
groniargroniar
+1
Kolego proszę Cię abyś na rzekach brodził zawsze pod prąd .Istnieje takie coś jak drugie dno lub nagle można wpaś do głebokiej wody bo się zacznie przykosa. Idąc pod prąd zawsze będziemy zaczynać brodzić od kończącej się przykosy czyli od wody płytkiej. Mowa jest orzekach srdnich i więkrzych.Ja w mlodości trochę brodziłem. Pozdrawiam (2021-02-13 15:22)
groniargroniar
+1
Dzięki wzajemnie. (2021-02-14 09:18)

skomentuj ten artykuł