Nasadka do podpórki wędkarskiej

/ 4 komentarzy / 12 zdjęć


Nasadka do podpórki wędkarskiej w kontynuacji poprzedniego fotoporadnika. Dla tych którzy nie przeglądali podaje link:
Podpórka wędkarska - sposób wykonania


W tym poście chciałbym zająć się wykonaniem nasadki/końcówki do podpórki która została zrobiona wcześniej.

Do wykonania nasadki będziemy potrzebowali:
- drut (średnica w granicy 0,6 - 0,8cm)
- kowadełko i imadło
- brzeszczot / szlifierkę kątową i spawarkę
- końcówkę odmienna od poprzedniej, czyli typu męskiego :)(dla niewtajemniczonych - śrubka)
- miarkę
- papier ścierny / szczotka druciana(druciak)
- farbę w puszce / sprayu
- chęci


Jeżeli mamy to co ostatnie na liście to możemy przystąpić do pracy.
Zaczynamy od drutu, którego długość będzie się wahała między 45-50cm, następnie musimy wygiąć go w odległości od końca o ok. 14-16cm do kąta prostego (patrz foto #2) ( czym większa odległość tym później większy promień łuku - a co za tym idzie problem z utrzymaniem poziomu wędki).

Po tych czynnościach przychodzi najtrudniejsze bo musimy mieć trochę zręczności w tym co robimy. Jeżeli posiadamy kowadło to w pierwszej kolejności układamy drut w otwór kowadła a następnie wyginamy go w łuk. Jeżeli nie mamy kowadła będzie trzeba się posłużyć imadłem.

Jeżeli mamy już odpowiedni kształt łuku (patrz foto #4) (szerokość 6cm, wysokość 4cm) przechodzimy do drugiego końca i robimy to w ten sam sposób, ale w przeciwnym kierunku wyginamy drut. Odległość między łukami to ok. 20cm.

Gotowe? drut wygięty w odpowiedni sposób?. Robimy przymiarkę do wędziska i podpórki oraz wyznaczamy środek w którym będzie przyspawana śrubka. (patrz foto #5,6,7)

Po wspawaniu szlifujemy i czyścimy powierzchnię a następnie malujemy. (patrz foto 8,9)
Dla bezpieczeństwa wędziska powinniśmy użyć rurki termokurczliwej i nałożyć ją na łuki, bądź po prostu okleić je taśmą izolacyjną.

Po wyschnięciu mamy gotową nakrętkę na podpórkę która ułatwi nam wędkowanie batem, z gruntu oraz metodą spławikową, jedyne ograniczenie w zastosowaniu to nasza wyobraźnia. Dla przykładu możemy użyć ją do wywieszania prania na kiju :P


Inicjatywa należy do Was drodzy Wędkarze.

W kolejnym moim wpisie chciałbym przedstawić jak, w łatwy sposób i bez kosztownych zabiegów wykonać praktyczny portfel na wszelkiego rodzaju przynęty spinningowe. Dla smaku daje zdjęcie (ostatnie).

 


4.8
Oceń
(19 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Nasadka do podpórki wędkarskiej - opinie i komentarze

mario117mario117
0
fajny pomysł i ładnie wykonane. Ja bym nasunął na te uchwyty wężyk gumowy żeby nie "zniszczyć" wędki. zostawiam ***** pozdrawiam (2012-07-22 10:00)
SzturmikSzturmik
0
super podpórka tyle tylko że ja zrobię sobie regulacje konta nachylenia na śrubce z motylkiem, będzie super do feedera mi służyć (2012-07-23 13:01)
Macieq98Macieq98
0
Przyda się, bardzo fajny pomysł :) (2012-07-25 13:45)
Henryk68Henryk68
0
super (2013-02-17 17:01)

skomentuj ten artykuł