Następne zarybienie

/ 9 zdjęć


W ostatnim sprawozdaniu które dla Was napisałem o zarybieniu naszych stawów w dnia 7.04.2018r., dowiedzieliście się że, staw nr.4., został odłowiony z ryb dając nam ponad pół tony materiału zarybieniowego staw nr.1.

Staw nr.4., został odłowiony całkowicie z ryby, (pozostawiono tylko kilka matek karpia) wiec czas na następny punkt naszego planu na rok 2018. W dniu 12.04.2018r., koledzy Czesław Chodyra, Edward Orzełek, Mateusz Starościak, Grzegorz Bagiński, dokonali zarybienia stawu nr.4.

Wpuszczono do stawu nr.4; 1050 szt. karpia, 600 szt. amura, 40 szt. tołpygi., 60 szt. lina. Oczywiście jest to narybek o wymiarze 5-20 cm, ale taki sam wpuszczaliśmy do stawu nr 4., dwa lata temu.
 
Kilka słów o racjonalnej gospodarce rybackiej. Zarządzamy czterema stawami, dwa przy drodze od strony Dzierżoniowa (nr 1 i 2), na których wędkujemy i dwa przy zakładzie karnym (nr 3 i 4) które są całkowicie wyłączone z wędkowania. Daje to nam ogromne możliwości,  gdyż mamy gdzie przetrzymywać zakupiony narybek, dokarmiając i czekając aż podrośnie.Co docelowo daje nam oszczędności w zarybieniu stawów.

Materiał video - kliknij.

Pozdrawiam Wiesław Rykalski.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Następne zarybienie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł