Nasza XL wigilia wędkarska

/ 21 zdjęć


Udział  osób22, wędkarzy 17.
Prognoza pogody na najbliższy okres jest wędkarsko zła, dlatego przyspieszyliśmy zawody zakończenia sezonu.
Dzięki zapobiegliwości V-ce Prezesa Romana Cieślaka mogliśmy zorganizować ostatnie w tej kadencji zawody wchodzące do klasyfikacji na najlepszego wędkarza roku 2016 na nowym dla nas akwenie. Jest to duże wyrobisko po żwirowe na terenie gminy Strzelce. Dużą pomoc udzielił nam wójt gminy Tadeusz Kaczmarek wstawiając się za nami u właściciela kopalni piasku. Zawody przebiegały bardzo towarzysko, wg specjalnego regulaminu dopuszczającego dowolny sposób połowu zgodny z wymogami PZW przy organizacji zawodów wędkarskich open .
Pogoda i humory dopisały. Było przyjacielsko, ale ząb sportowej rywalizacji obowiązywał.
I miejsce kol. Tadeusz Kaczmarek  – 6.500 pkt. , w tym 2 szczupaki
II – kol. Mikołaj Derej  – 5.650 pkt., w tym szczupak 4,81 kg .
III – kol. Radosław Różycki – 2.900 pkt., w tym szczupak 2.75 kg .
IV - kol. Grzegorz Mikołajczyk – 950 pkt.
V - kol. Jarosław Koliński – 710 pkt.
VI  - kol. Stanisław Saczuk i Szymon Błaszczyk – 650 pkt.
Po zawodach dzisiejszy sponsor zaprosił do świetlicy PZŁ przy leśniczówce Strzelce na gorący posiłek : grochówka i żeberko z bigosem. Tak jak każe tradycja przybraliśmy choinkę by zrobiło się świątecznie. Nasz Kapelan ks. Jan Dobrodziej poświęcił opłatki, którymi się podzieliliśmy składając sobie nawzajem życzenia. Prezes Koła prosił o przekazanie najlepszych życzeń rodzinom wędkarskim Koła. Niespodziewanie odwiedził nas Św. Mikołaj w workiem pełnych upominków. Jak on zdołał złapać tyle dorodnych karpi, aby każdego z nas i zaproszonych gości nimi obdzielić. Chyba wspomagał go dzisiejszy sponsor „WIATRPOL” Karolew Romana Cieślaka. Miał wiele innych upominków : skarpetki z logo Koła, gadżety wędkarskie, okolicznościowe torby, napój chmielowy i kalendarze na rok 2017 Koła.
Zawody wchodzą w skład zawodów wliczanych do „Grand Prix’16” na najlepszego wędkarza Koła Nr 109 PZW „METALURG” w Kutnie, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco ;
Kol. Szymon Błaszczyk – 149 pkt.
Kol. Przemysław Saczuk – 141 pkt.
Kol. Radosław Różycki – 121 pkt.
Kol. Jan Błaszczyk – 117 pkt.
Kol. Mikołaj Derej – 117 pkt.
Kol. Jarosław Koliński – 108 pkt.
Kol. Marek Gralewski – 91 pkt.
Kol. Rafał Wawrzyńczak – 88 pkt.
Kol. Roman Cieślak – 83 pkt.
Kol. Zbigniew Gralewski – 80 pkt.
W dniu 11.02.2017 r. odbędzie się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Koła w hotelu „AWIS” w Kutnie, rozpocznie się XI kadencja nowo wybranych władz. Po zebraniu tradycyjne do rana wędkarska rodzinna potańcówka.
 

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Nasza XL wigilia wędkarska - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł