Nasze dzieci ....ich ryby, ich marzenia, ich bezcenne chwile!

/ 1 komentarzy / 16 zdjęć


Niby zwykły dzień, chociaż nie....przecież to niedziela a w dodatku jutro, długo oczekiwany przez wszystkie nasze pociechy - Dzień Dziecka. Wiele z nich „wyrosło” na zawodach wędkarskich organizowanych już od kilkunastu lat, przez nasze Koło w Mszczonowie na zbiorniku pełnym piękna i spokoju, jakim jest Anka k.Zbiroży. Przeszli Oni przez wszystkie kategorie wiekowe i od jakiegoś czasu nie startują ze względu na dojrzały wiek.... ale mamy wielu nowych „zawodników”, tych dla których starty dopiero się zaczynają. Dla nich to prawdziwa radość z udziału, ze złowienia czasami pierwszej rybki, często bowiem zdarza się że rodzice którzy je przywożą na zawody nie są wędkarzami. Oprócz zawodów wędkarskich organizowane są dla Nich też inne sportowe konkurencje min.; bieg w workach, rzut dyskiem..... komputerowym do celu, rzut piłką imitującą kule zanętowe do beczki, dla starszych strzelanie z wiatrówki do tarcz lub balonów oraz przeciąganie liny. Są to niezapomniane chwile dla Naszych Dzieci i dla nas samych, rodziców i opiekunów. Dla wszystkich mamy puchary i medale, nagrody rzeczowe, i oczywiście obowiązkowo posiłek po męczących konkurencjach. Z przygotowaniem posiłku bywało różnie, często przygotowaliśmy go sami, czasami mieliśmy katering a ostatnio czuwa nad naszym „jadłem” znakomity kucharz Duc serwujący kuchnię rodzimą i „egzotyczną”. Dzięki uprzejmości i sponsoringu przez Urząd naszego Miasta i naszego Burmistrza, miejscowego Sklepu zoologiczno-wędkarskiego i oczywiście naszego Koła zawody te możemy organizować. Nie możemy zapominać o tych wszystkich, bez których te zawody nigdy by się nie odbyły, czyli członków naszego Koła i życzliwych Rodziców, którzy nam pomagają. Dzięki im wszystkim nasze „Pociechy” mogą się cieszyć i rozwijać na łonie przyrody. Mamy nadzieję, że jak mówi jeden ze znanych Wielkich Ludzi w naszym kraju;
zawody te będą trwały do końca świata i jeden dzień dłużej

A teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do małej galerii, będącej dowodem na to, że wszystko co napisałem jest „najprawdziwszą prawdą”.

 


4.6
Oceń
(10 głosów)

 

Nasze dzieci ....ich ryby, ich marzenia, ich bezcenne chwile! - opinie i komentarze

Zbig28Zbig28
0
Nie raz już przytaczałem stare polskie przysłowie - " czym skorupka za młodu itd...".
To ważne, że są wśród nas ludzie, którzy znajdują chęci, czas i energię na tego typu działalność.
Widać, że nie jest to jakaś akcja zorganizowana ad hock, lecz przemyślane i dobrze przygotowane zadanie.  Włączenie się sponsorów i władz samorządowych należy ocenić jak najwyżej.
Dajecie tym Dzieciakom wiele radości, możliwość konkurowania i piękną lekcję wychowawczą.
Nic, tylko pogratulować !
(2011-05-03 22:19)

skomentuj ten artykuł