Koło Strzelce Opolskie rozpoczęło sezon 2014

/ 3 komentarzy / 79 zdjęć


W całym kraju nasze koła PZW ruszyły z inauguracją Rozpoczęcia Sezonu Wędkarskiego.

W naszym kole PZW Strzelce Op. - Miasto sezon zmagań wędkarskich otwarliśmy dnia 06.04.2014. Było trochę niejasności, niepewności, bo to zbiornik zarybiony, drugi akwen w remoncie, ale ostatecznie wszystko poszło w dobrym kierunku i zawody się odbyły na stawie „Dewizowiec”. 

Na zbiórkę o godz. 7/30 przybyło 19 uczestników. Punktualnie o godz. 8/00 prezes koła Zdzisław Ćwieląg oraz przewodniczący kom. sportowej Marcin Malec powitali wszystkich uczestników. Kolega Marcin przedstawił nam regulamin zawodów i sprawnie przeprowadził losowanie stanowisk. Po losowaniu był jeszcze miły akcent rozpoczynającego się dnia, otóż nasz kolega Adam Majchrowicz w tym dniu obchodzi urodziny więc koledzy i koleżanki składali mu serdeczne życzenia, gratulacje. Tak szybciutko rozeszli się wszyscy na wylosowane stanowiska. Teraz szybkie, sprawne rozkładanie sprzętu wędkarskiego, przygotowywanie zanęt. No i teraz co nieco westchnienia, łyk ciepłej kawy i oczekiwanie na sygnał do nęcenia, następnie do rozpoczęcia zmagań. Dzień zapowiada się słoneczny, choć poranek jest niestety zimny, czyli jest to duży plus. Ba, czy to aby wystarczy by rybki były chętne do współpracy? Zobaczymy. Staw „Dewizowiec” jest łowiskiem dobrze zarybionym i jest tu duża i ładna ryba. Nadeszła godz. 8/45 jest sygnał do nęcenia, zaś punktualnie o godz. 9/00 kolejny sygnał i zaczęły się zmagania i emocje. Muszę jeszcze wspomnieć że w zawodach bierze udział dwóch juniorów: Magdalena Szufla oraz Tomasz Spałek, czyli będzie się działo. Oj będzie. Słoneczko coraz wyżej, jest coraz cieplej, przybywa także nad wodą sympatyków naszego koła którzy to przyszli pokibicować swoim kolegom i koleżankom. Niestety jak się okazuje, zbierając informacje z stanowisk rybki nie mają ochoty do współpracy. Masakra, sama drobnica, płotki, wzdręgi to te rybki dominowały. Wędkarze  kombinują, eksperymentują by zwabić, utrzymać ryby na stanowisku. Minęło południe zewsząd słychać wesołe salwy śmiechu, po prostu koledzy wspominają radosne momenty, chwile, wpadki minionego sezonu. Tak nadeszła godz. 13/00, chwila prawdy, sygnał kończący zmagania. Teraz do akcji wkracza komisja sędziowska w składzie: Agnieszka Malec, Marcin Malec, Krzysztof Orłowski. Tak więc teraz czekamy i wreszcie nadchodzą komisja sportowa i sędziowska. Prz. Kom. Sportowej Marcin Malec. Ogłoszenie wyników, wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy, specjalny dyplom wyróżnienie otrzymał nestor naszego koła Józef Izydorczyk. Teraz kol. Marcin serdecznie podziękował wszystkim za udział w zawodach, szczególnie naszym juniorom oraz naszemu nestorowi i zaprosił wszystkich na następne zawody. 

 

  Seniorzy:

Kwiek Zenon – 5880

Ożarowski Piotr – 3575

Niedźwiedź Kazimierz – 3445

Juniorzy:    

Magdalena Szufla – 1150

Tomasz Spałek - 0570

Nestor:

Izydorczyk Józef - 1020


 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Koło Strzelce Opolskie rozpoczęło sezon 2014 - opinie i komentarze

blutublutu
0
Gratulacje wszystkim biorący udział w rozpoczęciu sezonu wędkarskiego . Serdecznie pozdrawiam i życzę rekordowych ryb złowionych, oraz wspaniałych przygód wędkarskich. (2014-04-11 07:38)
dendrobenadendrobena
0
Wyrazy uznania dla organizatorów,gratulacje dla zwycięzców i pozdrowienia dla kol.Magdaleny.***** (2014-04-11 16:47)
adleradler
0
Dzięki Lucynko i Tobie Janusz. Oczywiście życzenia przekażę, . (2014-04-11 17:02)

skomentuj ten artykuł