Zaloguj się do konta

Naturalne przynęty włosowe

Naturalne przynęty włosowe

Kukurydza

Przygotowanie: najpierw trzeba wlać 2l wody na 1 kg ziaren i zaczekać aż napęcznieją. (optymalny czas pęcznienia wynosi od 18 do 20 godzin). Potem krótko gotujemy kukurydzę (od 10 do 15 min) i pozostawiamy ją w przykrytym garnku aż do ostygnięcia. W czasie całego procesu ziarna łatwo pękają i uwalniają charakterystyczny zapach.
Inny wariant: można rozmiękczać ziarna kukurydzy od 3 do 4 dni bez gotowania. Ziarna zaczynają wówczas fermentować. Taka lekko kwaśnawa kukurydza we wprost niesamowity sposób przyciąga karpie.

CIECIERZYCA (groch włoski)

Przygotowanie: Kilogram ciecierzycy zlewamy 2 l wody i pozostawiamy na 12 godzin, aby rozmiękła. W tym czasie jej ziarna tak pęcznieją, że stają się niemal dwukrotnie większe. Potem należy gotować ciecierzycę przez 20 minut na małym ogniu. Po tym zabiegu ziarna nadają się już do użycia pod wodą, ale leprze efekty osiągniemy, kiedy nasączymy je jeszcze aromatem zapachowym lub barwnikiem spożywczym. Groch włoski przyjmuje zarówno atraktor, jak barwnik znacznie lepiej niż kukurydza.

BIAŁA FASOLA

Przygotowanie: 1 kg fasoli zalewamy 2,5 l zimnej wody i namaczamy ją przez 12 godzin. Następnie gotujemy na wolnym ogniu przez 15 min. Jeżeli fasolę „przegotujemy” , to stanie się zbyt miękka i podczas łowienia z trudem będziemy mogli używać przynęty. Na etapie namoczenia fasoli do wody możemy dodać atraktory zapachowe lub słodzik. Możemy też zagotować ziarna fasoli… w zupie pomidorowej lub bulionie, aby wzmocnić i utrwalić ich zapach.

ORZECHY TYGRYSIE

Przygotowanie: Najpierw 1 kg orzechów trzymaj przez 24 godziny w 1 l zimnej wody. Potem gotujemy je przez 30 min. Orzechy tygrysie staną się jeszcze bardziej łowne, kiedy podczas rozmiękczania dodamy nieco więcej cukru.

Opinie (2)

MrArtur8000

Ja z powodzeniem urzywam krewetek wkładam je do siateczek nie rozpuszczalnych i zakładam na włos czasami zdarzają się taki 10 kilowe więc polecam tą przynęte [2012-07-24 11:10]

Zalewa2000

Ale kukurydza ugotowana czy nie ??? [2013-06-01 09:51]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej