Nauka czytania wody w rzece

/ 7 komentarzy / 3 zdjęć


Witam Drodzy Koledzy,
od kilku miesięcy namiętnie spinninguję na jeziorach. Dzięki poradom znajomych oraz pomocnym fachowym artykułom Kolegów z wedkuje.pl pomału odkrywam i szkolę tajniki tego sportu.
Wyniki na razie nie oszałamiają, ale jest ok. Kilka ładnych okonków, szczupaków. Polowanie na sandacza niestety bezowocne, ale myślę że to kwestia czasu.
Inaczej sprawa ma się rzek. Próbowałem i tam swoich sił. Od małej, opisanej na blogu rzeczki, po tą którą mam pod nosem, czyli Drwęca w okolicach Golubia-Dobrzynia. Krótko pisząc, absolutnie żadnych efektów. Próbowałem wszystkiego, od bocznego troka, po obrotówki, wahadłówki, rippery, twistery i uwierzcie kilka innych wynalazków które ciężko nawet nazwać.
I wydaje mi się, a raczej jestem pewien że problem leży po stronie nieumiejętności czytania wody. Niestety nie mam nikogo kto na żywo mógłby mi przekazać tajniki spinningu na rzece, dlatego proszę Was o pomoc. Na zdjęciach znajduję się krótki odcinek Drwęcy. Zdjęcia robione z jednego miejsca, przedstawiają perspektywę widzenia z lewej, prawej strony oraz na wprost. Prosiłbym Was o kilka porad gdzie szukać ryby ( okoń, szczupak), jak nazywać pewne odcinki rzeki, gdzie nurt robi dołki, czy czesać środek , czy brzegi oraz wszelkie dobre rady które pozwolą mi podszkolić się w trudnej sztuce polowania w rzekach.
PS. Pod zdjęciami opisałem krótko jak na danym odcinku zachowuje się woda ( oczywiście w stylu laika :D )
Z góry dziękuję wszystkim pomocnym,
Łukasz

 


4.6
Oceń
(25 głosów)

 

Nauka czytania wody w rzece - opinie i komentarze

u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
Zdjęcie nr 1- fajne miejsce na szczupaka, może też podejść okoń. Woda jak znam Drwęcę, tylko nieco poniżej bo odcinek Krobia-Toruń, powinna być dość płytka, możliwe zarośnięte dno. Przynęty: leciutkie gumy, wahadełka, pływające wobki. Zdjęcie nr2: jak sądzę głęboka miejscówa. Owszem lubię ostro opadające brzegi ale tego typu odcinki zostawiam-cypel. Choć można trafić rybę, praktycznie każdą ale bardziej bym szukał jej w zakolu. A ja są na dnie kamyki to i brzana i kleń, w samym zakolu szczupły i prawie na 100% okoń. Ustawienie wędkarza: na końcu cypla, dość ciężkie przynęty ze względy na nurt oraz możliwą sporą głębokość. Zdjęcie nr3: Nie wiem jak z głębokością choć nie sądzę iż będzie tam sporo wody. Ze względu na to iż masz wodę prawie stojącą a zaraz obok nurcik możesz liczyć na wszystko. Generalnie na Drwęcy szczupłe łowi się przy samych burtach, fajne są ostro urywające się z przybrzeżną roślinnością oraz powalone do wody drzewa. Okoń praktycznie wszędzie, klenie przy trawie oraz na kamienistych wypłyceniach, brzana w dziurach za dużymi kamieniami oraz w rynnach. O innej białej nie chce mi się pisać;) Oczywiście z tymi zdjęciami niekoniecznie mogłem trafić bo zdjęcie to nie real ale mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam! (2012-07-15 00:01)
rzadkirzadki
0
Witam , znam to miejsce ,tuż za olszówką koło "bakutylu" w tym roku moim zdaniem miejsce idealne ale niestety z roku na rok coraz mniej drapieżnika w okolicach Golubia żeby złapać szczupaka sam zapuszczam się w okolice Lubicza śluza w Lubiczu robi swoje ryba nie ma szans wócić, byłem wtym roku kilka razy za szczupakiem w okolicach olszówki na spining jak i na żywca zero efektów a Drwęca tak zarośnięta z brzegów że naprawdę trzeba duzo wysłku by podejść pod brzeg nie ma ryby nie ma wędkarzy jeszcze parę lat temu były wydeptane ścieżki , myślę wiec że to nie brak wiedzy z twojej strony tylko po prostu ryby drapieżnej znikoma ilosć,są u nas piękne miejscówki ale co z tego! Pozdrawiam (2012-07-16 11:33)
Ukleja142Ukleja142
0
Skoro jest to pytanie i prośba o pomoc, a nie wpis - to po co oceny zapytania? Czemu służą takie oceny ? (2012-07-16 16:17)
arnoldgdarnoldgd
0
Kolego,odpowiedż wyczerpującą dał Ci już rzadki,i niema co tu już więcej pisać. (2012-07-18 10:57)
adrian18adrian18
0
poprostu zwykła guma biała albo seledyn (2012-07-20 23:06)
rob1989rob1989
0
ripper relax 7,5 cm efekt? 14 szczuplych wymiarowych kilka okoni w zeszlym sezonie raczej z brzegu przy konarach / zaroslach burtach (2013-03-28 20:54)
PandaAuPandaAu
0
na naszej rzece polecam alge 3 jasne gumy biala zolta seledynowa. prowadzone raczej wzdłuż brzegu (2014-05-15 02:58)

skomentuj ten artykuł