Zaloguj się do konta

Nawijarka do nici wiodącej ze szklaną końcówką

Nawijarka do nici wiodącej ze szklaną końcówką.
Materiał – koralik szklany, sklep dziewiarski z nićmi, krawieckie, itp.
- rurka splątaniowa , sklep wędkarski ( czarna ).
- Szprycha rowerowa, dwie kulki dziewiarskie, kołeczek jak w pierwszej nawijarce.
To ta sama nawijarka co poprzednio opisałem, tylko zamiast igły do pompowania piłek zastosowałem rurkę splątaniową z koralikiem szklanym. Nawijarki z porcelanką są bardzo drogie, dlatego postanowiłem zadziałać.
Jak wykonać :
Tniemy na odpowiednią długość kawałek rurki 5/6 cm.
Koralik stawiamy otworkiem do góry ( koraliki mają swoją wielkość musimy dopasować taki co nam da się wcisnąć dość ciasno w otwór rurki, zrobi taki klik delikatny) i pionowo trzymając rurkę otworem w dół dociskamy do koralika i sprawdzamy czy ów koralik siedzi w otworze rurki. Nad płomykiem delikatnie opalamy rurkę z koralikiem wewnątrz, krawędzie się nam ładnie formują w kształt grzybka. Studzimy pod wodą i w ten sposób otrzymujemy gładką i kolistą krawędź. W kołeczku mamy otworek przeznaczony do rurki ( prowadnica nici )wklejamy ją w ten otwór tak by z drugiej strony nam wyszła 1 do 1,5 cm. po wyschnięciu opalamy ten koniec rurki, delikatnie i studzimy. Jak go troszeczkę przytrzymamy nad płomykiem to zrobi nam się taki lejek, swobodniej będzie dla nici, bardzo trzeba uważać żeby nie przedobrzyć .W boczne otworki można już wkleić szprychy z koralami wcześniej przygotowane, odpowiednio doginamy do szpulki z nićmi i gotowe.
Zdjęcia załączone.
Owocnego kręcenia życzy Mieczysław A.

Opinie (3)

rafal-idler

Bardzo ciekawy patent. Będę musiał pomyśleć na zrobieniem sobie takiej nawijarki na początek :) Nie będę dużo "kręcił" to powinna dać radę;) Jedyne zastrzeżenie: "rurka splątaniowa" - co to takiego? Do plątania żyłki/ linki? Miałem przy łowieniu gruntowym do czynienia z rurkami anty-splataniowymi, może to o to chodziło? ;) [2014-03-06 20:04]

okiem_sandacza

Nawijareczka kosztuje koło 10zł czy warto sie bawic?:) [2014-03-07 14:08]

użytkownik

Może nie warto ale patent i tak fajny ;) [2014-03-10 17:03]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej