Nęcenie kulkami i świecące markery

/ 8 komentarzy

Witam chciałem poruszyć temat nęcenia kulkami . Dużo osób myśli że nęcenie kulkami jest dobre , oczywiście jest dobre lecz dla naszego portwela nie ! Może zacznę tak wiele osób myśli że kupi kulki tanie i nimi będzie nęcić, a jak przyjedzie na zasiadkę to na włos założy ekstra kulkę . Karp musi mieć poco wracać do naszego zanęconego miejsca , gdy zanęcimy kulkami słabej jakości , to karp po zjedzeniu takich kulek może się zle czuć i może mieć gorsze trawienie ,a skutkiem tego będzie że nie wróci do naszych kulek.
Ja osobiście wolę kupić droższe kulki , aby temu karpiowi smakowały , lecz w tedy musimy bardziej wyróżnić naszą przynętę którą mamy na włosie , np zalać jakimś dipem lub boosterem aby była atrakcyjniejsza od tych kulek zanętowych. Chciałem jeszcze poruszyć temat stawiania świecących markerów na wodzie . Są plusy lecz także minusy takich świecących markerów . Chciałem powiedzieć o plusach. Świecący marker jest dobry w nocy , bo wiemy i możemy zlokalizować szybciej nasze miejsce do postawienia zestawów . Minus tego gdy mamy wodę 1 metro do 2 a nawed 3 metrów to światło odstrasza karpia , ponieważ światło na wodzie w nocy jest nie naturale .

 


4.5
Oceń
(19 głosów)

 

Nęcenie kulkami i świecące markery - opinie i komentarze

arekbaitarekbait
0
Za wpis *****:)ja używam świetlików do markera tego się karp chyba nie boi..? :) Tak myślę.. A co do kulek to fakt, że im kulki lepsze i pożywniejsze, to karp z chęcią przypłynie powtórnie spróbować naszych smakołyków :) pozdrawiam (2013-03-02 19:25)
Lin1992Lin1992
0
Fajny wpis. (2013-03-03 07:19)
troctroc
0
       Litości, droższe wcale nie znaczy że lepsze. Niejednokrotnie kulki domowej roboty na głowę biją te kupne nawet renomowanych firm a koszt wykonanie większej ilości jest znacznie niższy niż kupnych. W co warto zainwestować to na pewno w dobrej jakości dipy. Odnośnie markerów się nie wypowiadam gdyż do nocnych połowów gruntowych po prostu nie używam, nie widzę takiej potrzeby.
(2013-03-03 08:14)
ekciakekciak
0
5***** (2013-03-03 10:18)
u?ytkownik103891u?ytkownik103891
0
PORTFEL przez W hahaha kolejny analfabeta próbujący się popisać swoją "wiedzą" nt kulek w internecie ;-))))) ludzie kiedy wy zrozumiecie że te kulki to sztuczny chemiczny szajs za grube pieniądze na który naciągają was te cwaniaki które zarabiają na tym krocie ... (2013-03-03 10:25)
arekbaitarekbait
0
Napisał jak umiał, nie ma sensu się czepiać takich drobiazgów. Nikt nie jest nieomylny :) A co do kulek, to ile ludzi tyle opinii, jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził :) każdy łowi na co chce i pieniądze wydaje jak chce. (2013-03-03 11:14)
IcedcoolyIcedcooly
0
.."litości..." ktos napisał i miał rację! Troć - w zupełności się zTobą zgadzam. Treść kulek ma znaczenie, a nie ich cena. Najlepszy jest temat z samopoczuciem Karpia po zjedzeniu tanich kulek - rofl, nie moge wytrzymac nawet do teraz... to musiał być jakiś Karp z rodu szalcheckich. Jestem w stanie wyobrazic sobie człowieka z tego typu problemem, jak chodzi, nienaturalnie sie porusza, wygina, coś go tam przytłacza...ale Karpia z "gorszym trawieniem" jeszcze nie widziałem. Wspólczuję tylko Karpiom ;) , a Odpal123 niech zwróci uwage bardziej na zawartość owych kulek, załozenie tematu dot.składu byłoby już o wiele, wiele rozsądniejsze ( btw nie jestem karpiarzem, ale interesuje się bardzo ta techniką ponieważ można z niej wiele wykorzytać i połaczyć z innymi technikami wędkowania ) (2013-03-10 16:24)
PrzemkownickiPrzemkownicki
0
Ciekawe ile czasu musi jeszcze upłynąć żeby woda zaczęła się świecić od tych waszych chemicznych smakołyków... (2013-03-19 16:38)

skomentuj ten artykuł