Zaloguj się do konta

Nie tylko zebraniem sprawozdawczym żyjemy

Po raz 38 członkowie Koła PZW Nr 109 „METALURG” w Kutnie spotkali się za zebraniu sprawozdawczym. Miejscem spotkania było Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie stworzone przez władze samorządowe miasta Kutno a kierowane przez jakże tym organizacjom przyjaznego Pana Prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. W Jego imieniu uczestniczył Pan Paweł Szczepanik, animator sportu w Kutnie. Zebranie otwiera Prezes Koła Zbigniew Gralewski, który pełni tę funkcję od 35 lat. Rozpoczynamy od wręczenia wyróżnień : za najlepszych w klasyfikacji na Wędkarza Roku’2013 okolicznościowe puchary i dyplomy odbierają :Szymon Błaszczyk, Mikołaj Derej i Przemysław Saczuk. Prezes Koła dziękuje również przedstawicielom firm, które w roku ubiegłym szczególnie przyczyniły się do możliwości zrealizowania ambitnego planu pracy oraz zawodów i imprez rekreacyjnych. Są to następujące firmy : „TRANSMICHOR” Kutno, „GOSP – ROL” Bzówki, „Wiatrpol” Karolew, „ARA” Kutno i „BIEG” Kutno.
Następuje przyjęcie harmonogramu przebiegu zebrania oraz wybór Przewodniczącego i Sekretarzy zebrania ,Komisji Skrutacyjnej oraz Uchwał i Wniosków. Zarząd, Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński, Rzecznik Koła i Komisja Egzaminacyjna składają sprawozdania ze swej pracy w roku 2013. Następuje dyskusja nad sprawozdaniami. Zarząd Koła wraz z Kapitanatem Sportowym przedstawia projekty planu pracy, imprez sportowych i rekreacyjnych oraz preliminarza budżetowego. Dyskusja jest krótka ale rzeczowa i zaproponowane dokumenty po poprawkach zostają przyjęte do realizacji. Przychodzi czas na zgłaszanie propozycji do Uchwały dzisiejszego zgromadzenia. Padają pytanie dlaczego nie ma przedstawiciela ZO z Warszawy? Kto przyczynił się, że straciliśmy wody z RZWG mimo podpisanych długoletnich umów dzierżawnych i dlaczego te osoby nie ponoszą konsekwencji swych zaniedbań? Czyżby znowu kolesiostwo? Zażądano aby Zarząd Koła uzyskał odpowiedź od władz naszego nowego okręgu i odpowiedź zamieścił na stronie internetowej Koła i tablicach informacyjnych Koła. Zebranie kończy się przyjęciem Uchwały.
Kiedy trwało zebranie panie Ania Derej i Halina Pietrzak pod czujnym okiem Skarbnika Koła Eli Grzybowskiej przygotowały wspólny skromny posiłek : czerwony barszczyk z uszkami, devolaja, surówkę oraz kawę i herbatę. W trakcie zebrania na stołach znalazły się ciasteczka, gorące i zimne napoje.
Na sali pozostaje grupa przygotowująca pomieszczenie do spotkania rodzin wędkarskich przy akompaniamencie kapeli. Około godz. 16.30 przybywają towarzyszki życia wędkarzy i rozpoczyna się wspólna zabawa. Panowie przygotowali nie tylko salę ale również ciepły posiłek i słodycze dla Pań, które czasem buntują się przeciw ich hobby. Atmosfera jest przednia i czas szybko ucieka. Punktualnie o 22.00 kończymy spotkanie i przystępujemy do sprzątania. Czas nas „goni” bo już jutro o 7.00 zbieramy się nad jeziorem Przytomne aby rozegrać Podlodowe Mistrzostwa Koła o puchar „GOSP – ROL” Bzówki Krzysztofa Zdziarskiego. Jak widać „starzy” wspomagający nie zawodzą.

Opinie (3)

kamil11269

*****. Pozdrawiam. [2014-02-10 15:12]

pawel75

No i proszę, można jednak i fajnie i rzeczowo ! Niestety nie wszędzie te sprawozdania wyglądają podobnie, a szkoda..... Pozdrawiam i oczywiście ***** zostawiam ! [2014-02-10 19:03]

Zibi60

Zbigniewie jesteś jednym z nielicznych , którzy zamiast psioczyć - działają. Pomimo tak długiego prezesowania nie wypaliłeś się i chce Ci się - tak trzymaj ! 5* [2014-02-10 21:35]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej