Nie wyjaśniona sprawa jezior wałeckich

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć


Jak już pisałem w zeszły roku, problem związany z dzierżawą jezior w Wałczu i powiecie wałeckim nie został od 2013 roku rozstrzygnięty i co gorsza końca nie widać . Jest coraz miej jezior , na których wędkarze mogli by legalnie łowić ryby. My wędkarze jesteśmy nie zadowoleni z tego faktu, ponieważ chcąc łowić na dotychczasowych jeziorach, musimy ponosić dodatkowe koszty. Jeziora , które były dzierżawione przez PZW były systematycznie zarybiane , utrzymywano wokół nich porządek i były na nich kontrole straży rybackiej. Teraz to wszystko powoli zanika , szerzy się kłusownictwo, bo nie ma opiekunów jezior. Zgadzam się z artykułem prezesa T. Kaczorowskiego koła PZW Miasto Wałcz, który ukazał się w Gazecie Wałeckiej, że wędkarze w Wałczu i powiecie wałeckim nie będą mieli gdzie wędkować. Warto zauważyć , że większość wędkarzy w Wałczu to ludzie starsi, którzy chętnie wolny czas spędzali nad wodą. Mała odległość do jezior , pozwalała szybko dojechać, lub dość na łowisko. Starsi wędkarze mają także problem z wykupieniem dodatkowej opłaty , nie wiedząc gdzie i jak się wykupuje.
Zarząd Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile w tej kwestii wysyłał pismo dotyczące przedłużenia umowy dzierżawy na jeziora: Golce Chmiel Duży, Zamkowe i inne.
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu odpowiedział, że brak jest możliwości prawnej przedłużenia umowy dzierżawy na powyższe jeziora.
Zarząd Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile podjął wszelkie możliwe kroki prawne, ze skierowaniem do sądu włącznie. Bardzo chcemy wiedzieć kiedy to się wyjaśni czy w jedną, czy w drugą stronę!!!!

 


4.9
Oceń
(12 głosów)

 

Nie wyjaśniona sprawa jezior wałeckich - opinie i komentarze

TomekooTomekoo
0
Przypomina mi się wieczny spór o gliniankę wroniecką między pzw piła i pzw poznań , jakiś czas temu nim doszli do ładu nie wolno było łowić i woda była nie wiadomo kogo ;-) Przykra sytuacja polskich paradoksów... (2014-03-25 15:05)

skomentuj ten artykuł