Niesamowite osiągnięcia na MO 2016 zawodników Starfisha.

W dniach 11-12 czerwca 2016 roku odbyły się najważniejsze zawody spławikowe w Okręgu Szczecińskim. Każdy zawodnik wie, że chodzi o Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu. W tym roku impreza odbyła się na jeziorze Sicina w Pyrzycach.  Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników występujących w Wędkarskim Klubie Spławikowym o nazwie "Starfish". W każdej kategorii klub miał przynajmniej jednego zawodnika. W kategorii seniorskiej było ich nawet kilku. Właśnie wszystkich seniorów były ogólnie najwięcej bo aż 46 zawodników podzielonych na trzy sektory. W całych zawodach wraz z kobietami i juniorami wszystkich startujących było ponad 70 osób. Pierwszy raz w historii kategoria juniorska została rozbita na juniorów młodszych U 18 czyli do 18 roku życia oraz starszych do 23 roku życia czyli U 23.

Zawody trwały dwa dni. W sobotę jak i w niedziele wszyscy łowili najczęściej nie za duże leszczyki. A przyłowem były płocie, okonie. Łowisko okazało się bardzo wymagające. Rybki nie chciały najlepiej współpracować. Warto dodać iż, na tej wodzie można dobry wynik zrobić różnymi metodami. I teraz też tak było. Jedni łowili tyczką, inni batem a byli też tacy co łowili daleko od brzegu odległościówką. Szczególnie skuteczne łowienie na 25-40m od brzegu było w miejscach płytkich na których bat czy tyczka nie sięgała ostrożnych rybek.

Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy Starfisha. Oczywiście z małymi wyjątkami. W kobietach 3 miejsce zajęła Barbara Nagórska. Tą kategorię zwyciężyła zawodniczka klubu Police - Ewa Marszałek zdecydowanie wygrywając w sobotę jak i w niedzielę.

W juniorach młodszych zwycięża Sebastian Szustak - pojechał jako Mistrz koła Kolejarz Stargard. Należy zaznaczyć, że Sebastian jest również członkiem naszego klubu. Nie raz startował z nami w Szczecińskiej Lidze Okręgowej.

W juniorach starszych bezkonkurencyjny okazał się nasz reprezentant - Dawid Bogusz. Nie pozostawił on złudzeń w dwóch dniach kto jest najlepszy.

Najciekawsza była rywalizacja w seniorach ze względu na sporą ilość startujących. Klasę pokazał Marcin Kwiatkowski z koła Wędkarz Pyrzyce. Pierwszego dnia osiągnął najlepszy wynik zawodów - ponad 11kg łowiąc tyczką i batem. Drugiego dnia z bardzo złego stanowiska osiągnął drugi rezultat w sektorze środkowym łowiąc odległościówką. Dobre dopasowanie oraz uniwersalność zawodnika pozwoliła mu Zdobyć tytuł Mistrza Okręgu w kategorii seniorów. Znakomicie zaprezentowali się również dwaj członkowie naszego klubu. Waldemar Nagórski zajął trzecie miejsce zaś Piotr Rokicki był czwarty. Piotrek przegrał trzecie miejsce bardzo minimalnie, jedynie niewielką różnicą w wadze po dwóch turach.

Słabiej zaprezentował się z klubu Marcin Wąchalski oraz Robert Smelkowski. Szczególnie druga tura u Marcina zostanie zapamiętana na długo gdzie w kategorii indywidualne zajął dopiero 40 miejsce. Spadek w niedzielnej turze przesunął Prezesa Starfisha na 35 miejsce w klasyfikacji całościowej. Robert też nie zabłyszczał w sobotę. W niedzielę z przyczyn nie zależnych od siebie nie mógł wystartować i ogólnie zajął jedno z ostatnich miejsc.

Zawody zostały zorganizowane perfekcyjnie. Przede wszystkim mili sędziowie oraz atmosfera, dobrze przygotowane stanowiska. Pyszne jedzonko, wszystko działało sprawnie. Wyniki liczył program komputerowy. Dla najlepszych ładne puchary, nagrody. Dla pozostałych do rozlosowania było kilkanaście upominków. No i co najważniejsze pogoda dopisała.

Wszystkim zwycięzcą życzymy jak najlepszych wyników na Mistrzostwach Polski.