NOCNE - OWIŃSKA - wyniki

/ 1 komentarzy / 9 zdjęć


Nocne zmagania z rybami za nami.
             Późnym popołudniem 16 lipca, wędkarze , członkowie koła "Chrobry"stawili się nad stawami w Owińskach ( gospodarz wody Stowarzyszenie na rzecz rozwoju , rekreacji i ochrony środowiska z Czerwonaka ) by rozegrać nocne zawody towarzyskie. W zawodach wzięło udział 28 wędkarzy ( w tym jedna kobieta), czyli frekwencja bardzo dobra. Nagrodami głównymi były puchary ufundowane tym razem przez kol. Roberta STYPERKA - Vce Prezesa Koła. Łowiono metodą spławikowo-gruntową, na dwie wędki. Czas trwania łowienia od g. 20.00 do 8.00 dnia następnego.
             Zawody rozpoczęto od wspólnej kolacji (flaczki oraz fasolka), a następnie losowania stanowisk i o g.20.00 sygnał "można łowić". Ryby chyba już też zaliczyły kolację, gdyż nie wykazywały specjalnej ochoty na smakołyki podsuwane im przez wędkarzy. Karpi, które tu podobno dorastają do gigantycznych rozmiarów jakby wcale nie było. Noc była pogodna i jasna (pełnia księżyca), tylko nad ranem zrobiło sie trochę chłodniej.
           W tej sytuacji największą rybą zawodów okazał się leszcz - 37 cm złowiony przez kol. Ryszarda STYPERKA, jednakże nie cieszyłby się z tego sukcesu gdyby kol. Zbigniew BERA  nie zmarnował swojej szansy i wyciągnął węgorza ok.60 cm, który wziął mu na spławikówkę lecz  po krótkim, ale emocjonującym holu tuż przy brzegu zerwał przypon i wybrał wolność.
Wyniki
I miejsce    - kol. Ryszard STYPEREK            - 3940 pkt.
II miejsc3e - kol. Maciej LENARCZYK             - 35620 pkt.
III miejsce  - kol.Przemysław KOPYDŁOWSKI  - 2400 pkt.
           Po wyróżnieniu  najlepszych w zawodach dyplomami  i pucharami Prezes Koła wręczył kol. Ryszardowi KLIMPELOWI odznakę-medal  "Za zasługi w rozwoju wędkarstwa " przyznaną mu przez ZG PZW .
          Ostatnim punktem programu zawodów było wspólne grillowanie podczas którego dzielono się wrażeniami i doświadczeniami.
Następne zawody - już niedługo - 6 sierpnia - jezioro Strykowo.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

NOCNE - OWIŃSKA - wyniki - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Rewelacji nie było. To nic dziwnego Gratulacje dla zwycięzców. (2016-08-06 16:13)

skomentuj ten artykuł