GRAND PRIX"2015 Koła PZW nr 109 "Metalurg" w Kutnie rozegrano 19/20.06.15

/ 17 zdjęć


Kolejne zawody z cyklu "GRAND PRIX"2015 Koła PZW nr 109 "METALURG" w Kutnie rozegrano 19/20.06. na jeziorze Kromszewice o puchar "STAROSTY KUTNOWSKIEGO" Krzysztofa Debicha. Mimo bardzo złych prognoz : zimno i dość silny wiatr znalazło się 14 śmiałków do tej pierwszej tego typu rywalizacji od wielu lat. Zawody otworzył pan Waldemar Drążkiewicz, członek Zarządu Powiatu w Kutnie. Jest to sprawdzony miłośnik sportu wędkarskiego, który na naszych zawodach pojawia się od wielu lat. Pan Waldek życzył wytrwałości i obfitych brań. Jak zwykle cosik tam zostawił do wspólnego posiłku, który będziemy spożywali po zawodach. Prezes Koła podziękował za przybycie i zaprosił na wspólne wędkowanie w miesiącu lipcu. Sędzia główny kol. Krzysztof Michalak przypomniał regulamin, zwrócił uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Ostrzegł przed wszelki używkami, za które będzie bezwzględnie dyskwalifikował. Rozlosowano stanowiska. Ze względów bezpieczeństwa na każdym pomoście było po dwóch zawodników. Ryby brały od początku, lecz niestety w ok. 85 % były to krąpie, reszta to leszczyki i dosłownie kilka płotek. Mimo niekorzystnej prognozy noc przebiegła spokojnie. Tylko Michała Martofla ryby skutecznie ignorowały. Wyniki przedstawiają się następująco :
1. Mikołaj Derej - 4.150 pkt.
2. Radosław Różycki - 2.275 pkt.
3. Rafał Wawrzyńczak - 1.750 pkt.
4. Stanisław Saczuk - 1.605 pkt.
5. Marek Grzybowski - 1.495 pkt.
6. Marek Gralewski 1.415 pkt.
Ogółem złowiono17,305 kg kg ryb, które po zważeniu natychmiast wracały do wody.
Najlepsi zostali wyróżnieni okazałymi pucharami i nagrodami Starosty Kutnowskiego. Również pechowy Michał otrzymał na pocieszenie koszulkę powiatu kutnowskiego. Po wręczeniu nagród spożyliśmy wspólny posiłek przygotowany przez naszą sympatyczkę Basię : pierogi z mięsem, kotlety mielone w sosie i wędzone udka.
Klasyfikacja wędkarza roku po tych zawodach :
1. Przemysław Saczuk - 98 pkt.
2. Mikołaj Derej - 93 pkt.
3.Marek Grzybowski - 90 pkt.
4.Marek Gralewski - 84 pkt.
5. Jarosław Koliński - 80 pkt.
6. Radosław Różycki - 72 pkt.
Następne zawody z cyklu GRand Prix we wrześniu.
W dniu zawodów Prezes Koła uczestniczył w ceremonii nagradzania uczestników konkursu plastycznego LOP wśród dzieci i młodzieży z powiatu kutnowskiego, na który główne trofeum ufundował Kol. Zbigniew Bedyński - Prezes Okręgu Mazowieckiego PZW. W jego imieniu nagrodę przekazał Prezes Zbigniew Gralewski.

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

GRAND PRIX"2015 Koła PZW nr 109 "Metalurg" w Kutnie rozegrano 19/20.06.15 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł