Zaloguj się do konta

Nowa kronika naszego koła PZW Cekcyn

W dniach 24.08.- 26.08.2012rok rozegrano mały maraton nocnych łowów na jeziorze ,,Chłodne" w Starym Suminie. Na starcie zawodów zameldowało się 9 par zawodników, czyli 18 zawodniczek i zawodników. W grupie tej startowała nasza koleżanka Grażynka Kak. Po pierwszej nocy na czoło stawki wysforowali się Marek Wiśniewski i Kaziu Banach i tak też pozostało do końca zawodów- czołówka się...

W dniach 24.08.- 26.08.2012rok rozegrano mały maraton nocnych łowów na jeziorze ,,Chłodne" w Starym Suminie. Na starcie zawodów zameldowało się 9 par zawodników, czyli 18 zawodniczek i zawodników. W grupie tej startowała nasza koleżanka Grażynka Kak. Po pierwszej nocy na czoło stawki wysforowali się Marek Wiśniewski i Kaziu Banach i tak też pozostało do końca zawodów- czołówka się nie zmieniła - tylko Marek dołowił większego leszcza. Choć były to zawody karpiowe, nie złowiono żadnej ryby tego gatunku.

26.08.12r. koledzy naszego koła uczestniczyli w zawodach o Puchar Borów Tucholskich. Tu możemy się pochwalić sukcesem indywidualnym naszego kolegi Adama Smolenia który wygrał ten konkurs.

02.09.12r. na jeziorze Chłodnym o godz 7,00 spotkaliśmy się by rozegrać II puchar Wójta Gminy Cekcyn Jacka Brigmana . W zawodach uczestniczyło 18 zawodników. Najlepszym okazał się Jan Majrowski, drugi Jan Glazik, a trzeci Mirek Smoleń. Pozostali w załączonej liście startowej.

09.09.12r. o godz 13,00 spotkaliśmy się na parkingu j. Zadwornego by rozegrać IV edycję pucharu prezesa Henryka Gumińskiego. W zawodach udział swój zaakcentowało 16 zawodników. Oczywiście był też dotychczasowy można powiedzieć - posiadacz tego pucharu Mirek Smoleń. Przyjechał by bronić tego trofeum. W przypadku zwycięstwa puchar przeszedłby na jego własność. Gdyby nie koledzy !!. Od początku trwała zażarta walka o wygraną. W końcu wygrał Kaziu Banach przed Jankiem Glazikiem i Mirkiem Smoleniem. Teraz przez rok będzie ozdabiał salon Kazia. Za rok rewanż !!!!
Punktacja i miejsca na załączonej liście startowej.
16.09.12r. na zaproszenie skarbnika koła PZW w Lubiewie na zawody pojechali : Kaziu Banach, Jan Glazik , Wiesiu Pawlak i Henio Gumiński. Okazały puchar ufundował skarbnik w/w koła Stasiu Krakowiak.
Po podsumowaniu wyników w kolejności miejsca zajęli : Kaziu Banach III, Jan Glazik V, Wiesiu Pawlak VIII i Henio Gumiński XII.

23.09.12r. Drużyna naszego koła w składzie : Mirek Smoleń , Stanisław Kuczer, Jan Glazik i Henryk Gumiński uczestniczyła w zawodach o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Michała Mroza , organizowanego przez koło PZW w Gostycynie na jeziorze Średniak w Pile.
Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca : III Mirek Smoleń 411pkt , VI Stanisław Kuczer 340pkt , VIII Jan Glazik 293 pkt , XVI Henryk Gumiński 23 pkt , a wszystko to dało nam I miejsce z ogólną punktacją : 1067.pkt.
Dokumentacja i zdjęcia w załącznikach.

07.10.12r. o godzinie 8,00 spotkaliśmy się na parkingu jeziora Chłodnego by rozegrać zawody o NAJWIĘKSZĄ RYBĘ j. Chłdnego. W zawodach wystartowało 13 zawodników ( sama Elita). Pogoda raczej paskudna jak na rozgrywanie tego typu zawodów.Wiał bardzo silny wiatr i było bardzo zimno ok 7 stopni celsjusza.
Zawody wygrał Kaziu Banach z wynikiem ( bardzo słabym) 272 pkt. Ale co mogą mówić inni : drugi to Zillmer Christian 106 pkt, trzeci Mirek Smoleń 58 pkt, czwarty Stasiu Kuczer 55 pkt, a piąty Jan Glazik 49 pkt. Jak widać wyniki bardzo słabe. No cóż jesień i białe ryby nie żerują. Druga rzecz ważyliśmy tylko pojedyncze ryby (te największe).

21.10.12r. zawody o Mistrza Spinningu jeziora Chłodnego.
Niestety wszyscy uczestnicy zawodów nie mieli nawet kontaktu z rybą

Zakończyliśmy sezon wędkarski. Klasyfikację o najlepszego wędkarza roku 2012 wygrał Mirek Smoleń z wynikiem : 88pkt, na drugim miejscu uplasował się : Jan Glazik 76 pkt, trzeci Kazimierz Banach : 75pkt. Pozostałe miejsca w załączonym wykazie.   Natomiast w klasyfikacji na najlepszego wędkarza pięciolecia prowadzi Marek Kak z wynikiem : 80pkt, na drugim miejscu znajduje się Adam Smoleń, a trzeci to Mariusz Bąk : 56pkt.

03.02.13r. Dzisiaj z lekkim bo 15 minutowym opóźnieniem rozpoczęliśmy Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze. Jak co roku niestety nie dopisała frekwencja. Na zebraniu było tylko 30 członków naszego koła., a stanowi to 1/3 naszego koła. Po przedstawieniu protokołów i sprawozdań z poprzedniego okresu dokonano wyboru nowych władz . Można by powiedzieć, że została nowa- stara władza. Do zarządu wybrano na stanowisko prezesa : Kazimierz Banach, vice prezes : Mirek Smoleń, sekretarz Jan Glazik, skarbnik : Wiesław Pawlak, gospodarz : Stasiu Kuczer, oraz członkowie : Henryk Gumiński, Henryk Ziółkowski, Bąk Hieronim, Artur Gostomczyk, Jan Meirowski. Nowej władzy życzymy cierpliwości i sukcesów.

Pierwsze zawody roku 2013.

Na jeziorze Chłodnym rozegraliśmy zawody o mistrza koła na lodzie.W zawodach udział swój zaznaczyło 12 kolegów. Najlepszym okazał się Adam Smoleń z wynikiem 1130pkt, drugi był Bogdan Mroziński - 780 pkt, a trzeci Henryk Gumiński  631pkt. Pozostali w załączonej liście startowej.

W dniach 28.04.13r. Pozyskano jałowiec z leśnictwa Okiersk z którego wykonano tarliska na jeziorach Chłodne i Zadworne. W dniu 1.05.13r. na jeziorach Zadworne i Chłodne odbyły się zawody o mistrza wiosennego spinningu. Zwycięzcą okazał się kolega Szulc. Niestety ryby innych kolegów okazały się za małe do klasyfikacji. Zobaczymy jak będzie jesienią.

19.05.13r. spotkaliśmy się na j. Zadwornym by rozegrać zawody o mistrza koła . w zawodach udział swój zaznaczyło tylko 7 zawodników. Wygrał Adam Smoleń, przed Mariuszem Bąkiem i Markiem Kakiem.

26.05.13r. na jeziorze ,,Chłodne" rozegrano zawody o mistrza aktywu koła. Zawody wygrał Kaziu Banach przed Arturem Gostomczykiem i Janem Glazikiem.

09.06.13r. na jeziorze Zadwornym rozegrano zawody o I Puchar Tygodnika Tucholskiego . Tygodnik ufundował 3 puchary oraz drobne nagrody. Ze składkowych pieniędzy poszczególnych drużyn zostały zakupione kiełbaski, oraz nagrody w postaci wędek, kołowrotków i innego sprzętu wędkarskiego. Wystąpiły drużyny z Bysławia, Cekcyna, Gostycyna, Śliwic i Tucholi. Zwyciężyła drużyna z  Cekcyna ,przed  Tucholą , Bysławiem , Gostycynem i Śliwicami.

15.06.13r. na jeziorze Głęboczek w Tucholi rozegrano zawody wędkarskie o  Puchar Hydrotoru . W zawodach tych uczestniczyli koledzy : Jan Glazik I Artur Gostomczyk . Jan był IV a Artur VIII. Gratulacje dla kolegów.

16.06.13r. j Gacanek . Rozegraliśmy zawody tak zwane zarybieniowe. W zawodach wzięło udział 14 zawodników.Zawody wygrał Mirek Smoleń  przed Sławomirem Połomem i Wiesławem Szwedą.

29.06.13r. o godz 7,00 na akwenie ,,Jeziorko" w Lubiewie i na zaproszenie wójta gminy Lubiewo -rozegraliśmy zawody o Puchar Wójta Skałeckiego. Na stracie zameldowały się drużyny z : Bysławia, Cekcyna , Gostycyna i Tucholi. Drużynowo wygrał zespół z Cekcyna w składzie : Jan Glazik, Grażyna Kak, Mirek Smoleń i Stanisław Kuczer, kapitan drużyny : Jan Galiński. Drużyna uzyskała 5610pkt. Indywidualnie najlepszym okazał się Jan Glazik z wynikiem : 3420 pkt.

Kolejne zawody to : Puchar Starosty Powiatu , który rozegraliśmy 20.07.13r. na jeziorze ,,Trzcianno" w Łobodzie. Organizatorem tych zawodów było koło PZW w Śliwicach. Pasmo zwycięstw naszej drużyny trwa nadal i tym razem wygraliśmy z wynikiem : 3462 pkt. Druga drużyna to : Tuchola 3220 pkt, na trzecim miejscu Gostycyn : 1779 pkt, czwarta to Bysław 1734 pkt i gościnne Śliwce : 1412pkt. Koedzy z naszego koła zajęli : II Heniu Gumiński 1229pkt, IV Jan Glazik 860pkt, V Kaziu Banach 784, Mirek Smoleń VIII 591pkt.

04.08.13r. tradycyjnie z okazji XV Dni Gminy Cekcyn rozegrano zawody wędkarskie na j. Wlk. Cekcyńskie w kategorii ,,dzieci" ,oraz dorośli. Na starcie wśród najmłodszych było 12 zawodników - można by powiedzieć- z pół Europy. Byli przedstawiciele Belgi, Niemiec no i Polski. Pośród dorosłych, także nasza impreza zaczyna cieszyć się coraz większym powodzeniem , bo swoją obecność zaznaczyli zawodnicy z połowy Pomorza Zachodniego. Najlepszym zawodnikiem pośród najmłodszych okazał się przedstawiciel Brukseli : Kacper Kęsik 1690 pkt. drugi to : Filip Mroziński z Cekcyna 1410 pkt , trzeci Kuba Makarowicz z Ostrowitego.              Pośród dorosłych na pierwszych II miejscach przedstawiciele Człuchwa : Krzysztof Duniec - 7470 pkt, drugi Mateusz Malecki 4390 pkt, trzecie miejsce dla Adama Smolenia z Cekcyna 4220 pkt. Pozostali zawodnicy na załączonej liście startowej.

Jezioro Głęboczek w Tucholi gościło w dniu 11.08.13r. uczestników zawodów wędkarskich o Puchar skarbnika  Stasia Krakowiaka. W zawodach tych uczestniczyli koledzy z naszego koła : Jan Glazik , Banach Kazimierz, Gumiński Henryk i Wiesiu Pawlak. Zawody wygrał  HENRYK GUMIŃSKI, trzeci był Kaziu , Janek 8 i Wiesiu 6. Gratuluję wszystkim uczestnikom udanej imprezy.

Dzisiaj 18.08.13r. nasza drużyna w składzie : Jan Glazik , Henryk Gumiński, Mirek Smoleń i Stanisław Kuczer startowała w zawodach o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Tucholskiego na jeziorze Głęboczek w Tucholi. Muszę przyznać iż jestem dumny z postawy naszej drużyny ,,WYGRALIŚMY" uzyskując 8180 pkt. Tuż za nami uplasowała się drużyna z Bysławia 8060 pkt. III to drużyna gospodarzy - Tuchola 2920pkt, na czwartym miejscu Gostycyn 2080pkt.  Najlepszym indywidualnym zawodnikiem okazał się Mirek Smoleń z Cekcyna. A na trzecim miejscu nasz nestor Henio Gumiński, X Jan Glazik, XI Stasiu Kuczer. Puchary wręczał p. Michał Mróz - przewodniczący rady powiatu. Podziękowania , gratulacje i do zobaczenia za rok w Cekcynie.

23-25.08.13r. Na jeziorze Chłodne w Starym Suminie rozegraliśmy nasz mały maraton nocnych łowów ( zawody karpiowe). W zawodach udział wzięło 10 zawodników - czyli V par _ gdyż zawody te ze względu na bezpieczeństwo w nocy - rozgrywane były parami. Pary to : I , Mirek Smoleń i Adam Smoleń, II , Kowalikowski Marcin i Radek Białczyk, III , Mariusz Bąk i Andrzej Granowski, IV , Banach Kazimierz i Stopa Wiesław, V para to : Zillmer Christian i Zillmer Christian junior. PO dwudniowych zmaganiach okazało się, że najlepszym wędkarzem jest : Mariusz Bąk który wyholował karpia o wadze 8,1 kg. Drugi to Mirek Smoleń 2 karpie o łącznej wadze 6,5kg. Trzeci Marcin Kowalikowski leszcz  2,08kg. Pierwsza trójka została obdarowana pucharami , a ich towarzysze   statuetkami. Wszyscy bawili się wręcz wyśmienicie , co za tym idzie umówili się na takie spotkanie w przyszłym roku. 

III Puchar Wójta Jacka Brigmana. 01.09.13r. o godzinie 7,00 spotkaliśmy się na parkingu jeziora Chłodnego by rozegrać zawody o III puchar wójta gminy Cekcyn. Tym razem zaprosiliśmy elitę kół PZW z naszego powiatu. Do zawodów stanęli wędkarze z : Bysławia, Cekcyna, Gostycyna, Tucholi i Śliwic - sami wybrańcy!!Zawody to już u nas tradycja , odbyły się na żywej rybie, po zważeniu na stanowiskach wróciły w pełnej kondycji do swego środowiska. Pogoda była raczej kapryśna - rano względna cisza- później zebrały się żelazne chmury i powiał dość silny wiatr. Łowiono ,,niestety " tylko małe płotki. Najlepszym wędkarzem w tych warunkach okazał się nasz kolega : Kaziu Banach, złowił ponad kilogram rybek. Drugi : Artur Gostomczyk 870pkt, Kreft bogdan ze Śliwic trzeci 780pkt, a czwarty Henio Gumiński 700pkt. Jak widać rezultaty raczej marne jak na takich ,,wędkarskich wyżeraczy". Najlepszą drużyną okazał się Cekcyn z wynikiem 3250pkt i to oni zdobyli puchar. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza dla drużyny z Gostycyna 1900pkt. Trzecie miejsce na pudle dla Tucholi która zdobyła 1780pkt. IV Bysław, V Śliwice. Dla wszystkich uczestników były nagrody, a potem grill biesiada i dyskusje. Już za tydzień spotykamy się na j. Zadwornym by wyłonić zwycięzcę w pucharze naszego seniora prezesa Henryka Gumińskiego, tym razem zawody rozpoczniemy o godz 13,00. Po zawodach planujemy symboliczne zakończenie sezonu pomimo iż do rozegrania zostaną nam jeszcze dwa konkursy : o największą rybę i jesienny spinning. 

08.09.13r. kolejne zawody w tym roku. Tym razem o Puchar Przechodni Prezesa Henryka Gumińskiego. To już V edycja tego pucharu ( kto zdobędzie go 3 razy ten przejmie go na własność). Najbliższy osiągnięcia tego celu przed zawodami był Mirek Smoleń- miał go już dwa razy. Ale gdyby nie było przeciwników ten cel byłby do osiągnięcia, nikt z naszych kolegów nie podda się , a dewiza ,,bij mistrza" obowiązuje !!!! Tak więc wszyscy z wielkim zacięciem przystąpili do zawodów. Wszyscy znają akwen ,,Zadworne" dlatego przygotowali się do połowu uklei i mieli rację. Ta wszędobylska rybka bierze na każdym poziomie wody, a nawet z gruntu. Tak też działo się na zawodach. Łowiono właśnie te rybki, ale zdarzały się okonki i płocie. Przygodę przeżył Mariusz Bąk- złowił szczupaka na białego robaczka , który odgryzł mu przypon w podbieraku, ale z siatki będącej w wodzie pozwolił sobie pięknym saltem wyskoczyć i tyle go ,,widziano". A to cwaniak !! Po zakończeniu zawodów okazało się , że najlepszym w dniu dzisiejszym jest Adam Smoleń 3980 pkt, przed Kaziem Banachem 3700 i Mariuszem Bąkiem 3670pkt. Tak więc puchar powędrował w nowe ręce Adama i tam pozostanie przez najbliższy rok. Puchar dla Adama , a nagrody ufundowane przez Henia Gumińskiego dla pozostałych. Teraz to już grill i korzystając z pięknej pogody i ,,Babiego Lata" choć pozostały do rozegrania 2 zawody zakończenie sezonu. Dysputy przy rozmownej wodzie trwały dość długo. Każdy posiadający pojazd zabezpieczył się , a to rodziną lub przyjaciółmi. Do zobaczenia za trzy tygodnie 29.09.13r. na akwenie Chłodne - zawody o największą rybę.

29.09.13r. Bardzo zimny jak na tę porę roku poranek. Na trawie szron, a temperatura w granicach -1. W takich warunkach spotkaliśmy się na parkingu jeziora Chłodnego , by rozegrać zawody ,,O największą rybę j. Chłodnego" . Na stracie zawodów stawili się sami ,,wędkarscy wyżeracze" . Do zawodów stanęło 11 zawodników. Że zawody o największą rybę , więc i sprzęt raczej ciężki. A więc w ruch poszły przede wszystkim wszelkiego rodzaju gruntówki, a także zestawy z koszykiem zanętowym. Jak się później okazało nie wiele to pomogło, po prostu ryby nie chciały z nami współpracować  i za nic miały nasze wysiłki.Każdy liczył na leszcza, a po zawodach ? wygrywa płotka o wadze 87gram. Zwycięzcą okazuje się Christian Zillmer i to on otrzymuje puchar. Dla pozostałych wędkarzy nagrody ufundowane przez redakcję ,,wedkuje.pl"Jeszcze raz w imieniu własnym i kolegów serdecznie dziękujemy za te prezenty. Po rozdaniu nagród czas na grilla i powracające tematy - co z tą frekwencją na zawodach- dlaczego jest stała grupa która bierze udział w zawodach? jak zachęcić pozostałych członków koła do uczestnictwa w tych imprezach?Za trzy tygodnie ,,Mistrz Spiningu- jesień 2013"może będzie nas więcej ?
20.10.13r.
Tradycyjnie o tej prze roku kończymy sezon wędkarski w naszym kole. Tak i w tym roku. Zawody kończące sezon to :zawody o ,,Mistrza spiningu jeziora Chłodnego " . Na takich zawodach najczęściej meldują się najwytrwalsi wędkarze - czyli ,,elita" lub ,,trwardziele". Niestety z powodów rodzinnych lub jak to się mówi prywatnych na starcie zabrakło dwóch Heniów- Gumińskiego i Ziółkowskiego. Pomimo starań naszych kolegów ,, NIE ZŁOWIONO ŻADNEGO WYMIAROWEGO DRAPIEŻNIKA" . Nagrody ufundowane przez sklep ZooLogiczno -wędkarski musieliśmy rozlosować.

Zakończmy rok 2013

Najlepszym wędkarzem minionej V latki w naszym kole okazał się: Adam Smoleń

2) Marek Kak

3) Mariusz Bąk

W klasyfikacji na najlepszego wędkarza roku 2013 najlepsi to :

1) Kazimierz Banach

2) Jan Glazik

3) Henryk Gumiński i Mirek Smoleń z jednakową ilością punktów.

Dokumenty (24)

Opinie (2)

jurek

Gratulacje i pozdrowienia dla wszystkich . [2012-08-29 15:54]

Kowal73

Gratulacje dla kolegów,niezła zasiadka:),Adam,,, Jesteś wielki:) [2012-08-29 16:17]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej