Nowa siedziba koła 051 TROĆ Poznań

/ 1 komentarzy / 12 zdjęć


Reorganizacja naszej armii miała pośredni wpływ również na nasze koło (wojskowe zresztą). Zmuszeni byliśmy zmienić z początkiem roku adres sekretariatu a co za tym idzie naszą siedzibę i myślę, że była to zmiana na lepsze. Położenie dotychczasowych pomieszczeń mieszczących się w budynku 3 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego przy ulicy Kościuszki w Poznaniu było bardzo niewygodne ze względu na dostępność- większość naszych wędkarzy to ludzie w wieku powyżej 50- 60 lat, „wspinaczka” na pierwsze lub drugie piętro (kondygnacje wysokości około 5 mtr.) była utrapieniem. 

  

     

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Dzięki naszemu Zarządowi wygospodarowaliśmy pomieszczenie również w Poznaniu na osiedlu Jana

III Sobieskiego 17F. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne- ciepło, sucho, metraż może nie jest imponujący ale miejsca na comiesięczne spotkania Zarządu oraz realizowanie usługi zbierania składek jest wystarczająco dużo co można zaobserwować na załączonych fotkach. Uroczyste przecięcie wstęgi oraz otwarcie Sekretariatu odbyło się dnia 7.01.2014r. Obecny był Prezes Zarządu Okręgu kol. Jerzy Musiał, kierownik Osiedla Jana III Sobieskiego pan Eugeniusz Jędrzejczak oraz ks. Kanonik , jak się po cichu mówi „wędkarz z powołaniem” nasz duszpasterz Waldemar Kasprzak, wędkarz z ponad trzydziestoletnim stażem.
       Po ceremonii uroczystego otwarcia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie naszego Zarządu poświęcone zbliżającemu się wielkimi krokami Walnemu Zgromadzeniu. Zdjęcia powyższe autorstwa kol. Hajder Andrzeja. 


5
Oceń
(11 głosów)

 

Nowa siedziba koła 051 TROĆ Poznań - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Potężna szkoda i zarazem niesmak, że tak piękne, kilkudziesięcioletnie tradycje wędkarskie, tak sumiennie utrzymywane w Siłach Powietrznych na terenie naszej Wielkopolski, nie znalazły najmniejszego wsparcia u obecnych Dowódców i Zwierzchników, kontynuatorów tradycji Lotnictwa Polskiego. Stanowimy potężną i prężną rzeszę wędkarzy, żołnierzy rezerwy. Skupiamy w swoim środowisku także ludzi spoza wojska, którym bliskie są idee sportowego wędkarstwa i dbałości o środowisko naturalne. Wędkarsko wyszkoliliśmy wielu wspaniałych zawodników. Szkolimy, zachęcamy do twgo pięknego rzemiosła, nasze dzieci, młodzież, wnuków i nikt nam tego prawa nie zabierze. Szkoda i jeszcze raz szkoda, że Siły Powietrzne wypięły się delikatnie na swoich nauczycieli i wychowawców. Na ludzi, którzy na lotniskach, stacjach łączności i ubezpieczenia lotów pozostawili swoje serca. Jednocześnie gratuluję bardzo Koledze Prezesowi Leszkowi charyzmy, wytrwałości i woli walki, pięknie urządzonego z własnych środków pomieszczenia Zarządu WKW nr 51 TROĆ. (2014-01-24 20:08)

skomentuj ten artykuł