Nowe akcesoria karpiowe w moim arsenale

/ 9 komentarzy / 3 zdjęć


Nowe akcesoria karpiowe w moim arsenale
Dwa lata wstecz zakupiłem pierwszą typową wędkę karpiową i wówczas chyba zaczęła się nowa etap rozwoju w moim wędkowaniu. Dwa lata prób i błędów. Dwa lata przeczytanych niezliczonej ilości artykułów o tematyce wędkarstwa karpiowego, o zanętach, przynętach, akcesoriach, przyponach i przeróżnych metodach. Do dzisiaj pamiętam jak wielkie zdziwienie wywarł na mnie fakt, jak po zacięciu ryby straciłem z zestawu ciężarek. Mówiłem wówczas sobie, taki sprzęt, technika, a ciężarki same spadają. Dopiero kolejne artykuły i informacje od wędkarzy i producenta uświadomiły mi, czy są i czemu służą łączniki gumowe oraz bezpieczne klipsy z bolcem w zestawie samozacinającym. Dowiedziałem się, że bolec klipsu służy nie tylko do zapięcia i przytrzymania oczka krętlika ciężarka i jego uwolnienia w celu zapobieżenia uszkodzeniom żyłki głównej. Dowiedziałem się do czego służą i jak dobierać ciężarki do zestawów w zależności od odległości wędkowania i rodzaju dna. Dość precyzyjnie posługuję się procą wędkarską do nęcenia kulkami proteinowymi, ziarnem i samą zanętą.
Okazało się, że jest jednak coś, czego nie próbowałem, a mianowicie użycia rakiety przeznaczonej do kulek, nasion i granulatu karpiowego. Już na początek sama reklama produktu firmy Tandem Baits, na stronie internetowej, daje dreszczyk możliwych w przyszłym sezonie emocji jakie mogą nas spotkać podczas użytkowania tego produktu „ Nie ma lepszego sposobu na zwabienie karpi, niż położenie podkładu z drobnych ziaren (konopie, mieszanka partykularna), a „na nim” kulek. Zdaję sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć skuteczność trzeba się będzie zaopatrzyć w dodatkowe akcesoria jak wędzisko, plecionka, stosowny kołowrotek i na pojedynczych próbach się nie skończy. Jednak w związku z tym, że lubię nowe wyzwania na pewno tego sposobu z rakietą wypróbuję.
Sama rakieta, jak to na rakietę przystało, wykonana jest z elastycznego i mocnego plastiku. Posiada solidny pływak umożliwiający wysypanie zawartości rakiety po wyrzucie. Mocne sznurki mocujące i lotki służą stabilizacji sprzętu w locie.

 


5
Oceń
(23 głosów)

 

Nowe akcesoria karpiowe w moim arsenale - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
I w nowym roku życzę udanych prób z rakieta jaki udanych polowań, na cyprinusy. za wpis ***** pzdr.pstrag222 (2012-12-31 09:04)
Woa-VooDooWoa-VooDoo
0
i nowy kij do rakiety :P (2012-12-31 15:33)
wąsatywąsaty
0
Spróbuj Marku SPOMB-a, jest bardziej efektywny...wg mnie jest bardziej celny no i więcej zanęty jednorazowo leci do wody.Łamania kijków w NOWYM ROKU!!!***** (2012-12-31 17:04)
Lin1992Lin1992
0
To ja widzę że się Pan Panie kolego mocno zbroi na nowy sezon :) Pozdrawiam i życzę połamania wszystkiego na stu kilowym karpiu:) (2012-12-31 19:58)
JKarpJKarp
0
Marku przeczytałem Twój wpis. Z dobrych klipsów ciężarki same przy braniu nie spadają i nie trzeba żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Dzieje się tak w przypadku kiepskiego materiału z jakiego zrobiony jest klips. Swego czasu skuszony ceną akcesoriów TB zakupiłem między innymi klipsy... Ciężarki spadały nawet przy zarzucaniu zestawu. Może w tej chwili zmieniono producenta klipsów i jest wszystko dobrze ale np za około 25 zł można kupić komplet 10 sztuk SB składający się z klipsów, krętlików nr 8 oraz rurek zabezpieczających. (2013-01-02 08:16)
JKarpJKarp
0
Zobacz o tym mówię: http://carp-team.com/shop/product_info.php?cPath=11_17&products_id=312 (2013-01-02 08:17)
marek-debickimarek-debicki
0
Dzięki za info. Jak się zwykło mówić, dobra informacja na wagę złota, a na pewno zaoszczędzi sporo czasu i kłopotów. Pozdrawiam i do usłyszenia. (2013-01-02 13:31)
majapmajap
0
Moje motto - całe życie człowiek się uczy a i tak jest daleki od doskonałości. W tym przypadku na pewno będzie potrzeba wykonania kilku prób,drobnych poprawek ale na pewno będą efekty.Pozdrawiam. (2013-01-02 15:00)
majapmajap
0
Moje motto - całe życie człowiek się uczy a i tak jest daleki od doskonałości. W tym przypadku na pewno będzie potrzeba wykonania kilku prób,drobnych poprawek ale na pewno będą efekty.Pozdrawiam. (2013-01-02 15:00)

skomentuj ten artykuł