Nowe elementy łodzi - koncepcja wykonania

/ 7 komentarzy / 7 zdjęć


Od momentu podjęcia decyzji o rozpoczęciu remontu i pierwszego pociągnięcia kadłuba tarczą ścierną, staram się wyprzedzać czynności związane z remontem swojej łodzi wiosłowej Wiosłowa łódź wędkarska - dylematy. Nie ukrywam, że pomimo różnorodności materiałów na stronach internetowych nie znalazłem od razu danych mnie interesujących. Dlatego korzystałem z różnych stron traktujących o szkutnictwie, w tym żaglowym. Ciekawe opisy znalazłem na stronie port.21.pl magazyn m.in. wodniaków w artykule "Małe jachty z drewna" (http://www.port21.pl/porady/article_590.html), gdzie szczegółowo opisano krok po kroku sposoby wykonania i łączenia elementów kadłuba oraz inne prace szkutnicze. Szczególną uwagę zwracam przy tym na sposób ich łączenia. Staram się także w maksymalnym stopniu wykorzystać dotychczasowe rozwiązania zastosowane w remontowanej konstrukcji.
Tak więc zawzięcie studiuję fachową literaturę poczynając od przypomnienia sobie słownictwa specjalistycznego, poprzez analizę pewnych rozwiązań konstrukcyjnych, a kończąc na wykonaniu na obecną chwilę rysunków poglądowych praktycznie nowych drewnianych elementów kadłuba łodzi. Cieszę się na kolejny weekend, gdyż podczas trzydniowego pobytu nad jeziorem będę mógł kontynuować prace i zrobić pierwsze pomiary do wykonania rysunków technicznych.

 


3.6
Oceń
(20 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Nowe elementy łodzi - koncepcja wykonania - opinie i komentarze

AlwaroAlwaro
0
Marku szkutnictwo tradycyjne to wielka sztuka .Podziwiam ludzi tej profesji sam jestem stolarzem i patrząc jak oni pracują jestem zaskoczony umiejętnościami w obróbce drewna.Powodzenia .************** bo piątka to za mało
(2011-06-02 12:16)
marek-debickimarek-debicki
0
Powiem tak. Też uważam, że szkutnictwo, a nawet samo stolarstwo jest sztuką. Mam wujka stolarza i jako dzieciak miałem możliwość przyglądać się jak on pracuje tradycyjnymi narzędziami takimi jak strug, wiertła do drewna, itp. Miałem też możliwość osobistego spróbowania ustawienia np. ręcznego struga i heblowania desek. To sprawiało i sprawia mi do dzisiaj niesamowitą frajdę, a przy różnego tego rodzaju pracach naprawdę się przydaje. (2011-06-02 14:00)
spokojnyspokojny
0
WitamPowiem tak: dylematy i poszukiwania skierowałeś w dobrym kierunku, i widać że jesteś człowiekiem dociekliwym.Moja łódka jest co prawda laminatowa ale z pewnością jak kiedyś będę miał więcej czasu to poświęcę się i sam wykonam własną łódź, taką o jakiej marzę, funkcjonalną i lekką :)
Przede wszystkim jednak ładną ! Drewno jest wg. mojej oceny najładniejszym materiałem na taki projekt, tylko broń Boże zamalowane farbą. Byłem kilka lat temu w stoczni jachtowej Sunseeker w Pool w Anglii,  a tam wyrabiają prawdziwe cudeńka . Za przemyślenia i spokojne podejście do tematu daje Ci piątaka, obyś tylko nie spoczął na laurach i dalej "ciągnął" temat bez pośpiechu i spełnił swoje marzenia.
Pozdrawiam (2011-06-03 06:04)
troctroc
0
Marku- taniej i prościej wyjdzie kupić na Allegro- ta skorupa(nie oszukujmy się) to trup. Chłopie, za 500 zł. kupisz łódkę do remontu w stanie sto razy lepszym od tej!!!!
(2011-06-04 20:54)
marek-debickimarek-debicki
0

Drogi Przyjacielu Ryszadzie!

Zachowaj spokój, nie będzie żadnego kupowania na allegro, bądż cierpliwy jak przysłowiowy lew...,  a wodowania się doczekasz. Tzn. osobiścię Cię na ten doniosły akt poproszę, a wtedy...! To nie jest tylko sprawa samego kupna,  ale prędzej jak powyżej stwierdził Kolega Spokojny, sprawa pewnego marzenia.

(2011-06-05 19:01)
AlwaroAlwaro
0
Kupić to nie sztuka sam słyszałem takie komentarze i napisze krótko wole zatonąć na własnoręcznie zrobionej i tak będę z niej dumny .Szacunek Marku
(2011-06-09 23:49)
użytkownik62304użytkownik62304
0
Brawo za dociekliwość i pasję. Trzymam kciuki, bo utrzymana, zadbana drewniana łódź to samo piękno i przyjemność. To jak fantastyczny klasyczny model zabytkowego samochodu, kto za takim sie nie obejrzy?? Jak skończysz to koniecznie dołącz zdjęcia i opisz co i jak. Pozdrawiam! (2011-11-16 08:49)

skomentuj ten artykuł