Nowości karpiowe firmy Daiwa na 2015

/ 48 zdjęć


W dniach 25-26.10 miał miejsce meeting zorganizowany przez firmę Daiwa-Cormoran. Spotkanie to już po raz kolejny odbyło się w przytulnej restauracji Parasol zlokalizowanej tuż nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego. Od kilku lat dzięki owej imprezie klienci handlowi  mają okazję do szczegółowego zapoznania się z nową ofertą przygotowaną przez producenta. Jednak warto zaznaczyć, że atrakcje związane z tą imprezą nie ograniczają się jedynie do prezentacji sprzętu. Goście zgromadzeni z najróżniejszych zakątków Polski, i nie tylko,  mieli okazję do namacalnego zapoznania się z nowymi produktami, a także najnowszymi technologiami, za pośrednictwem prezentacji przygotowanych przez naszych przedstawicieli i gościa specjalnego- japońskiego Product Managera, Taisuke Hasegawa, który omówił przełomową technikę zastosowaną w wielu najnowszych kołowrotkach sygnowanych logiem Daiwy-  Mag Sealed, polegającej na uszczelnieniu kołowrotka olejem magnetycznym. Bardzo oczekiwanym momentem, zapewne dla wszystkich gości, była uroczysta kolacja z licznymi niespodziankami. Całość uświetnił występ utalentowanych aktorów z warszawskiego teatru Roma, którzy zaprezentowali piosenki z repertuaru różnych wykonawców, stanowiąc jedocześnie inaugurację do długiego wieczoru, dzięki któremu możliwa była szeroko pojęta integracja.


Na rok 2015 firma oferuje wiele interesujących nowości z zakresu sprzętu karpiowego, których nie sposób wszystkich tutaj wymienić. Niewątpliwie propozycjami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem były kołowrotki: Cast’izm oraz flagowy model Tournament Basiair Z QDA. Zasługujący na miano legendarnego kołowrotek Basiair został doposażony o naszą najnowszą technologię Mag Sealed, która zapewnia całkowite uszczelnienie korpusu, co w praktyce przekłada się na bezproblemowe i płynne funkcjonowanie mechanizmów przez długie lata. Połączenie magnezu z najlżejszym, a zarazem jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów- Zaion, sprawia, że kołowrotek nie tylko jest wyjątkowo lekki, ale także bardzo trwały.

Cast’izm natomiast to kołowrotek znacznie wyróżniający się na tle innych swoim rozmiarem. Pomimo niewielkich gabarytów, średnica szpuli została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić rzuty na duże dystanse, co potwierdzają testy przeprowadzone przez wędkarzy z Team Korda, w czasie których okazało się, że uzyskiwane odległości są niemal identyczne jak w przypadku klasycznych kołowrotków typu Big Pit. Bardzo niska waga jest jego olbrzymim atutem i w połączeniu z odpowiednim wędziskiem pozwala na stworzenie finezyjnego zestawu.

Nie obyło się również bez prezentacji najnowszych wędzisk karpiowych. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszyła się nowa seria Emcast. Wędziska te charakteryzuje smukły blank, a co za tym idzie niewielka waga. Co więcej, wyposażone są w przelotki startowe o średnicy 50 mm oraz uchwyt Fuji.  Cechuje je również bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Kolejną propozycją jest topowy produkt o nazwie Basiair Z45 Carp, który jest dosłownie naszpikowany najlepszymi jak dotąd  rozwiązaniami używanymi przy produkcji wędek. Japońskim projektantom proces ich tworzenia zajął dwa lata. Celem było stworzenie doskonałej wędki spełniającej wszelkie wymogi nowoczesnych metod połowu, efekt jest powalający. Jedną z ciekawostek są  ramki przelotek wykonane z włókna węglowego (AGS- Air Guide System), co w dużym stopniu wpływa korzystnie na masę wędziska. Firma odświeżyła również swoje dobrze znane produkty, m.in. rzutowe wędki Emblem oraz popularne Regal. Nowy Regal przyciąga zarówno swoim wyglądem, jak i doskonałym wyważeniem. Krótko mówiąc, jest to bardzo solidna wędka za niewygórowaną cenę. Wszystkie wspomniane wędziska dostępne będą w różnych wariantach, tak aby każdy wędkarz mógł znaleźć coś dla siebie.

Ciekawą propozycją jest również całkiem nowa seria bagaży Black Widow. Dostępna będzie gama wszelkiego rodzaju toreb, piórników, pokrowców czy krzeseł wędkarskich. Co ważne, produkty będą charakteryzować się atrakcyjnymi cenami.

Podsumowując, jest nam niezmiernie miło w związku z tym, że impreza cieszy się dobrym odbiorem. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie równie udana, a nasze najnowsze produkty znajdą uznanie w środowisku wędkarskim.

Z karpiowym pozdrowieniem, Wojciech Wolny.

 


4.7
Oceń
(15 głosów)

 

Nowości karpiowe firmy Daiwa na 2015 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł