Zaloguj się do konta

Nowy Komendant SSR pow. Goleniów


11 maja 2013 r. w siedzibie Koła „ Okoń”    przy ul. Pocztowej w Goleniowie odbyło się spotkanie w sprawie ochrony wód pow. goleniowskiego   oraz działania SSR tego powiatu. Zebranie odbyło się z inicjatywy Koordynatora ds. Powiatowych Społecznych Straży Rybackich Okręgu PZW Szczecin Ryszarda  Żochowskiego. Na spotkanie zaproszeni byli Prezesi   ośmiu Kół naszego powiatu oraz zastępcy Komendanta SSR:  Artur Furdyna i Adam Ratajczyk. Z urzędu w zebraniu uczestniczyli również  Prezes Okręgu PZW w Szczecinie Włodzimierz Kornaszewski, Dyrektor Okręgu Emilian Pilch i obecny Komendant SSR Mariusz Pich.


Po przedstawieniu aktualnej sytuacji w przedmiotowej sprawie potwierdzono zapowiedzianą na wstępie spotkania konieczność odwołania  dotychczasowego Komendanta SSR pow. Goleniów. Propozycję tą i potrzebę zmiany zaakceptowali wszyscy obecni na zebraniu Prezesi Kół. Formalnie Komendant SSR pow. Goleniów Mariusz Pich został odwołany z tej funkcji.


W przeciwieństwie do poprzedniego wyboru narzuconego mimo naszego sprzeciwu przez Okręg PZW w Szczecinie tym razem zaproponowano, aby dokonać wyboru komendanta powiatowego w uzgodnieniu z wszystkimi prezesami naszego powiatu w możliwie najkrótszym terminie.


Koło „ Okoń” w Goleniowie zarekomendowało na to stanowisko swojego kandydata kol. Jacka Twardego uzgadniając tą kandydaturę z pozostałymi zainteresowanymi.


Z dniem 01.06.2013 roku  Okręg PZW w Szczecinie wyznaczył kol. Jacka Twardego na stanowisko Komendanta Społecznej Straży Rybackiej pow. Goleniów.


Pozostaje mieć nadzieję, że kol. Jacek Twardy potraktuje powierzoną mu funkcję z należytą starannością i powagą. Myślę, że poradzi sobie zarówno z organizacją i finansami SSR i potrafi wykorzystać posiadany sprzęt oraz  środki finansowe. Jeżeli nie będzie powielał podziałów wód, ryb i wędkarzy na lepszych i gorszych to z pewnością może liczyć na pomoc wszystkich Kół , a władz swojego Koła „ Okoń” w szczególności.


Okręgowi PZW w Szczecinie gratuluję otwarcia na rzeczywiste potrzeby ochrony wód,   a kol. Jackowi Twardemu wyboru na Komendanta SSR pow. Goleniów.


 


 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej