Zaloguj się do konta

Nowy Mistrz kola Strzelce Op - Miasto w 2013


                                                                       
Nasze koło już od kilku lat nie miało zawodów wyjazdowych, a tu w tym sezonie niespodzianka. Mamy w terminarzu zawodów kilka imprez na  innych łowiskach w naszym okręgu, a są to: Kanał Gliwicki, Turawa, więc wielu kolegów rezygnuje nie z powodu dojazdu lecz nieznajomości wody (akwenu).Więc dnia 26.05.2013 wyjazdowe zawody spławikowe o tytuł „Mistrza Koła 2013” odbyły się na Kanale Gliwickim w miejscowości Niezdrowice. Zbiórka zawodników była na godzinę siódmą. Byłem na miejscu już kwadrans po szóstej z kol. Marcinem Malcem, jak się okazało byliśmy pierwsi. Samotność nasza w ciepłych promieniach wschodzącego słońca nie trwała długo, już po pięciu minutach zaczęli zjeżdżać koledzy. Po przywitaniu wspólnie zaczęliśmy oznakowywać i przygotowywać teren zawodów. Widzieliśmy jak drogą mknął samochód za samochodem, ruch na wiejskiej drodze jak na autostradzie w godzinach szczytu. Mieszkańcy są już przyzwyczajeni do takich sytuacji. To właśnie w ich mieścinie odbywają się i odbywały różne zawody i mistrzostwa wędkarskie różnej rangi. Tak, przejdźmy teraz do naszych chłopaków. Gdy już stanowiska rozlokowane, pogaduchy zakończone, powitał nas wszystkich (aż jedenastu chłopa) prezes koła Zdzisław Ćwieląg, szczególnie gorąco przywitał i życzył sukcesów jedynemu juniorowi który odważył się stawić czoła można rzec „zawodowcom”. Ten odważny to Tomasz Spałek. Po krótkim powitaniu obecnych, przedstawił regulamin zawodów. Krótkie i szybkie losowanie stanowisk i każdy udał się na swe stanowisko. Wokół rozlegał się stukot wiader, misek, chlupot wody dolewanej do zanęty. Robaki, ochotka, kastery, czerwone, gnojaki, pinka, dżokers, Same rybie smakołyki, rarytasy. O godzinie 7/45 padł sygnał dany przez sędziego zawodów do rozpoczęcia nęcenia. Równo z godziną ósmą rozpoczęto zmagania, oczywiście po sygnale sędziego. Jak się okazuje czterech zawodników łowi na odległościówki, a reszta to liga, czyli tyczkarze. Dzionek tzn. niedziela okazuje się pięknym słonecznym dniem, choć wietrznym. Uciąg wody na kanale jest niewielki, więc zestawy nie muszą być mocno obciążone. Podczas zawodów okazało się że dominującą rybą jest okoń i to sporo, co ciekawe było niewiele niewymiarków. Bardzo mało płoci, a jeszcze mniej leszcza. Jak te ryby mogą spać w tak piękny słoneczny dzień i to na dodatek jak my tam jesteśmy. Rywalizacja była zacięta, lecz nic nie psuło kolegom nastroju, co chwilę tu i tam słychać było śmiech, czyli atmosfera wspaniała. Zawody zakończono o godzinie 13/00. Szybkie ważenie i bomba wybuchła na sam koniec . Po ważeniu okazało się że nasi mistrzowie spławika zostali rozgromieni przez można rzec najzwyklejszego wędkarza . Wielkie zdziwienie i niedowierzanie, zwykłą zanęta trochę robaczków, żadnych dodatków, atraktorów, ochotki... No cóż nie raz okazało się że porostota jest najlepszą w danym momencie, chwili. Tym który innych mało nie doprowadził do obłędu okazał się Marcin Malec.

Tak to „ Mistrz Kola PZW Strzelce Op. Miasto sezonu 2013”. Po koronacji nowego mistrza koła   prezes wszystkim obecnym podziękował za udział, wielkie serce do zdrowej rywalizacji, a także szczególne słowa do naszego Juniora by nie zniechęcał się dziewiątą lokatą, bo są jeszcze za nim co nieco gorsi i zaprosił wszystkich na następne zawody 2.06.2013 o „ Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Strzelce Op.

Więc koledzy do zobaczenia niebawem.

Zapraszamy.


                                                                ProtokółZawodów wędkarskich  
z dnia 26.05. 2013 roku     
,,Mistrzostwa Koła „   : na
akwenie K. Gliwicki w Ujeździe  Komisja sędziowska:                                  Sędzia główny - Ożarowski Piotr                                   Sędzia sekretarz – Zygmunt Woźnica 
LpImię i
nazwiskoNr startowyWaga rybMiejscePunkty   do WRKategoria1Malec Marcin45590I11senior2Szymaniec
Krzysztof35580II10senior3Kwiek Zenon14860III9senior4Gumienny Piotr64620IV8senior5Majchrowicz
Adam103160V7senior6Maseli Rafał53030VI6senior7Piwowarczyk
Adam82750VII5senior8Ożarowski
Piotr111460VIII4senior9Tomasz Spałek12420IX11junior10Ćwieląg
Zdzisław7290X3senior11Orłowski
Krzysztof290XI2senior
     

.Opinie (4)

majap

Jak zwykle pełna ,czytelna relacja.*****. Serdecznie pozdrawiam. [2013-05-30 14:30]

jurek

Moje gratki. [2013-05-31 12:51]

dunster35

gratulacje dla zwycięzcy oczywiście daje 5 [2013-05-31 20:18]

moczykij77

Dzieki za gratki. Udało się, jak ślepej kurze ziarno. Tylko 10 gram !!! [2013-06-04 12:42]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej