Nowy RAPR - Zmieniony przepis wobec dzieci

/ 22 komentarzy

Po artykule który opublikowałem pod tytułem "Nowy RAPR - likwidowany prorodzinny przepis" otrzymałem kilka telefonów (numer mój ogólnodostępny w sieci) powiedzmy wprost, od wściekłych na mnie działaczy PZW.  Działacze zarzucali mi szkalowanie dobrego imienia PZW?
Działanie na szkodę PZW? itp.

Przyznam szczerze nie zdziwiło mnie to wcale, po prostu niektórzy działacze nie rozumieją co to jest wolność słowa i wypowiedzi. Żyją jeszcze w poprzedniej epoce gdzie cenzor w imieniu socjalistycznej ojczyzny decydował co jest słuszne a co wywrotowe. Niektórzy działacze myślą że, pod płaszczykiem przepisu Statutu PZW cyt:.5 § 14 2. (kierować się zasadą koleżeństwa i wzajemnego poszanowania, strzec jedności i dobrego imienia Związku)., można zastraszać i usuwać z PZW tych co mają odwagę wytykać co niektórym działaczom ich błędy i różne grzeszki.

Odbyłem też kilka ciekawych rozmów z kilkoma działaczami Okręgów PZW którzy prosili mnie o przekazanie Wam że,
znajdą się sposoby na obejście tak nieżyciowego przepisu?

 
Powróćmy do dzisiejszego tematu  "Zmieniony przepis prorodzinny wobec dzieci."

Co obowiązujący jeszcze regulamin  w 2015 roku mówi o naszych milusińskich.

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie  pod  opieką  i  w  ramach  uprawnień,  stanowiska  i  dziennego  limitu  połowu ryb osoby pełnoletniej,
posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę.
Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Podsumowując przedstawiony, obowiązujący jeszcze przepis mówi.
Mogę uczyć dwoje dzieci wędkując samemu z nimi, pokazując różną wiedzę i umiejętności.
Łącznie mamy rozwinięte trzy wędki i łowimy na moją siatkę (limit i stanowisko), co oznacza że,
nie zawłaszczam niczego innym wędkarzom.
 
A co zafundowało nam PZW w nowym regulaminie (w roku 2016) poczytajmy:

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską - metodą gruntowo-spławikową
mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę.
Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom wyklucza wędkowanie opiekuna na jedną wędkę.

Podsumowując omawiany w nowym regulaminie interesujący nas przepis.
 
Znowu wprowadzono bzdurne ograniczenie, które niczego dobrego PZW nie przyniesie.

Usłyszałem argument dotyczący nowego przepisu od jednego wkurzonego na mnie działacza.
Wędkarze łowią na trzy wędki zasłaniając się że, to są wędki dzieci, wnuków? A wędkarz łowi na trzy wędki od ponad 40 minut!
Jestem czynny strażnikiem SSR z dużym doświadczeniem, i "pierdoły" jakie mi wmawiał wzburzony działacz, można włożyć miedzy bajki!
Napiszę wprost, jeżeli w trakcie kontroli wędkarz ma rozwinięte trzy wędki, a przy nim niema łowiących z nim dzieci, a on tłumaczy że,
milusińskie poszedł np.lody z mamą, lub śpią w namiocie, bawią się na plaży w piasku, itp. to o czym ja mam dyskutować z takim wędkarzem!
 
Po prostu jest to wykroczenie z USTAWY z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym:
Art. 8. 1.
Zabrania się połowu ryb:
11) więcej niż dwiema wędkami jednocześnie, a w wypadku ryb łososiowatych i lipieni – więcej niż jedną wędką;.

Napisze wprost bez owijania w przysłowiową bawełnę.
Zmiana przepisu dotycząca dzieci, dla mnie jest nie do przyjęcia.
Uważam że, to jest zwykłą podłość ze strony PZW, która ma usta pełne frazesów dbania o dzieci.

Mam już dorosłe dzieci (jestem już nawet dziadkiem) które przez ponad 15 lat, w każdy sezon (od marca do października)
jeździły ze mną na ryby i biwaki nad wodę.
W tamtych latach rozwinięte trzy lub cztery wędki w rękach dzieci,
nie sprawiały nikomu żadnych problemów i ryby było jakby dużo, dużo więcej w naszych wodach.

Pozdrawiam Wiesław Rykalski.

 


4.7
Oceń
(26 głosów)

 

Nowy RAPR - Zmieniony przepis wobec dzieci - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38
+3
moim zdaniem powinno tak być że jak mam prawo łowić na dwa kije to jeden mogę udostepnić komu kolwiek bo nikt nie ma prawa wnikać w to czy dana osoba jest rodziną ,kochanką czy nawet kochankiem - no chyba że zależy to od Watykanu :-) (2015-08-16 20:24)
kedziokedzio
+9
Do tej pory broniłem PZW gdy było atakowane za różne rzeczy. Teraz jednak, kiedy zabraniają mi wędkowania z małżonką, z dziećmi, muszę przyznać z całą stanowczością, że twór jakim jest PZW należy rozwiązać, zniszczyć, rozmontować, rozpierniczyć na miazgę i zakopać tak głęboko jak tylko się da. Moja małżonka wyrobiła sobie Kartę Wędkarską by móc ze mną pospławiczyć od czasu do czasu. Teraz, będzie musiała opłacić składkę. W rezultacie będziemy łowić i tak razem, tylko że już na cztery, a nie na dwie wędki jak to było do tej pory. Podsumowując... jest to kolejny przykład podstępnego wyciągania kasy od wędkarzy - bo ryb od tego nie przybędzie! Czyli chodzi łajzom jedynie o kasę! FUUUUUUUUUUUUUUUUUJ! (2015-08-16 21:27)
mulak1mulak1
+1
Tak to prawda Panie Wieśku i zgadzam się z Panem w 100% to co pan pisze co do przepisów nowych i opinii działaczy co do Pana że szkaluje pan PZW . Jesteśmy z jednego Okręgu, ja miałem przecież podobną sprawę, zresztą Pan dobrze ją zna . Jak to pseudo działacze ,wymyślili umacnianie wału na zbiorniku zrywką asfaltową, materiałem ropopochodnym ,a ja za ujawnienie wywózki 200 ton asfaltu, który do dziś tam zalega zostałem zawieszony na 2 lata, za oczernianie i szkalowanie PZW .Oczywiście Okręg mnie uniewinnił .Ale ci pseudo działacze do dziś działają i mają się dobrze.Sprawa poszła też do sądu i co, została umorzona ,uzasadnienie-- nie ma dużej szkody w świecie zwierząt i roślin- to dopiero ja ja . Oczywiście w między czasie panowie wymyślili wywózkę gruzu budowlanego na zbiornik a w tym roku była afera z nielegalnie postawionymi znakami zakazu wjazdu , za które Okręg jeszcze za nich przepraszał na Doba pl. Ośmieszają Okręg od 2011r i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności .I JAK MA BYĆ DOBRZE W PZW .... (2015-08-16 22:05)
unixunix
+3
Te stare betony z PZW myślą, że wymuszą od naszych dzieci i małżonek dodatkowe opłaty, ale nic podobnego się nie wydarzy. Już się zastanawiam czy w ogóle sam opłacę składkę na przyszły rok. Mam kilka ciekach wód poza łapą PZW i jedną dziką, które mi w zupełności wystarczą... (2015-08-16 23:29)
ryukon1975ryukon1975
+2
"Nowy"rapr" stworzony przez komunistycznych członków zg pzw. Co tu jest aktualne? Nie te czasy, nie ten świat. (2015-08-17 06:04)
ryukon1975ryukon1975
+1
Jeszcze o podstawach czyli nie PZW dlatego że nie ma miejsca na dzisiejszym rynku na cuś takiego, (2015-08-17 07:16)
kedziokedzio
+2
Myślę, że nadszedł czas, by tym komuchom powiedzieć nie! (2015-08-17 12:32)
droidgisdroidgis
+3
Jestem na etapie wyrabiania karty wędkarskiej, bo wkońcu chciałbym odwiedzić inne zbiorniki niż te "dzikie" (wiem, że i tak muszę mieć karte, żeby łowić na dzikich zbiornikach) ale interesując się bardziej "PZW" zaczynam się zastanawiać czy dalej wstępować do takiego kolesiostwa i cwaniactwa... zabiore np. dzieciaka nad wode i dostaniemy mandat bo on mieszał zanęte... lub co gorsze, uczył się wiązać haczyki hah PATOLOGIA :D (2015-08-17 13:44)
mulak1mulak1
+1
To cała prawda, bo chodzi tylko o pieniądze i jak życie umilić wędkarzom i co tu jeszcze zakazać ,tylko o tym myślą . (2015-08-17 16:51)
SpearSpear
+1
Nigdy nie byłem anty PZW, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że taka "promocja" wędkarstwa to czysty idiotyzm! Jest jednak przysłowie, które świetnie opisuje całą sytuację - "Psy szczekają, a karawana jedzie dalej" innymi słowy, samo wyrzucanie nerwów na forach neiwiele pomoże. Trzeba zacząć chodzić na zebrania i rozłożyć ten chory system od podstaw, wybierając młodszych. Nie twierdzę, że wszyscy starsi wędkarze są źli, nie! Twierdzę, że ci co siedzą na wysokich stanowiskach kupę lat, zapomnieli czym tak naprawdę jest wędkarstwo. Teraz liczy się tylko kasa. Konkluzja jest taka, zacznijmy wszyscy chodzić na zebrania i spróbujmy powoli zmienić ten chory system. (2015-08-17 17:02)
rysiek38rysiek38
+1
Cały czas to powtarzam i tu odniesienie do zbliżajacego sie referendum i wyborów - moje motto :nie głosowałeś, nie narzekaj i stul pysk a jak chcesz coś zmienić to bierz czynny udział w życiu danej organizacji i namów kumpli do podobnego działania (2015-08-17 22:09)
alaskanalaskan
+1
widząc co się dzieje w PZW , tzn. nic się nie dzieje , zrezygnowałem po 12 latach całkowicie z opłacania karty PZW . Państwo w państwie i złodziej na złodzieju , stary dziad pogania starego dziada . Wybierzcie młodych ludzi do zarządzania , a nie parszywych dziadów z epoki Gierka . Te okręgi jakie to jest chore , to zarybianie zbiorników (jakie zarybianie) . Sprawdźcie u siebie w okręgu ile prezes ma swoich stawów i ile ma zamrażarek wypchanych rybami . Do póki nie zajdą drastyczne zmiany , na pewno nie zobaczycie już mojej składki . (2015-08-18 04:17)
halski021halski021
0
Tere fere kuku - najwięcej psioczą ci , co nic nie robią , a wszystko by chcieli za darmo . Jak szedłem na ryby z dwoma małolatami , którzy nie umieją jeszcze dobrze wędkować , to nie było trzeciej wędki , bo trzeba było pilnować młodych . Gdy opanowali wędkowanie , wykupywałem im składkę CZŁONEK UCZESTNIK , bo chcieli łowić każdy na dwie wędki . Koszt składki niewielki . Większość co płacze , że DROGO , przepija więcej podczas jednego wypadu na ryby . A w ogóle zamiast psioczyć na forum , tak jak już pisali inni , zacznijcie chodzić na walne zebrania i zacznijcie zmieniać porządki w swoich kołach , wybierajcie delegatów na zjazdy okręgowe , którzy zrobią porządek we władzach okręgu . Następnie czas na ZG PZW . (2015-08-18 12:01)
rysiek38rysiek38
+1
halski021 święte słowa, potwierdzają moje zdanie ale chyba przyznasz że kilka przepisów jest do bani co NIE ZNACZY ŻE WSZYSTKO bo jeszcze jakoś to działa (nie pali na jeden gar,pluje olejem ale jedzie)-ot takie moje zawodowe porównanie :-) nie trza złomować,wystarczy kumaty mechanik i mały remont ,byle szybko bo drugi gar padnie (członkowie odejdą) i działacze (rozrząd-zarząd) będzie musiał sam sie sponsorować (2015-08-18 17:38)
rawa19rawa19
0
"Odbyłem też kilka ciekawych rozmów z kilkoma działaczami Okręgów PZW którzy prosili mnie o przekazanie Wam że, znajdą się sposoby na obejście tak nieżyciowego przepisu? " Skoro przepis nieżyciowy, to po co go wprowadzać? Błazenada... (2015-08-20 10:52)
rawa19rawa19
0
"Odbyłem też kilka ciekawych rozmów z kilkoma działaczami Okręgów PZW którzy prosili mnie o przekazanie Wam że, znajdą się sposoby na obejście tak nieżyciowego przepisu? " Skoro przepis nieżyciowy, to po co go wprowadzać? Błazenada... Ten cały komunistyczny kolos ( czyt. PZW ) już dawno powinien runąć. (2015-08-20 10:54)
Piotr 100574Piotr 100574
+1
Wszystko się zgadza i Autor ma rację,wpis jest na ***** gwiazdek ,oprócz tego tekstu o wolności słowa,Jak Kolega rozumie takie pojęcie??????pojechałeś po mnie w swoim komentarzu w jednym wpisie jak po burej suce tylko za to że mój nick ci nie odpowiadał i awatar (2015-08-20 20:07)
rysiek38rysiek38
0
Jak ktos dowali jedynkę ale skrytykuje i sie pod tym podpisze to zrozumie i nawet uszanuje ale najgorsi są ci co walą pały bez uzasadnienia i to z kilku kont a takich tu jak"sumików" niestety, i to trza potępiać bezlitośnie i ujawniać gamoni (2015-08-20 21:13)
Piotr 100574Piotr 100574
+2
za wpis dałem Rysiu*****bo wpis na to zasługuje,Autor też jest spoko tylko czasami czyta czyjeś komentarze rozumiejąc je inaczej :) (2015-08-20 21:48)
u?ytkownik16322u?ytkownik16322
0
Pazerność i beszczelność niektórych ,,działaczy " PZW nie zna granic.Zabrania nam się wędkowania z rodziną ale bez pytania o Naszą zgodę handluje się rybami z wód PZW.Tu limity wpisy w rejestry nie obowiązują Ps.Właśnie jestem na Mazurach i wróciłem z porannej zasiadki sąsiad z sąsiedniego domku kłusuje wziął właśnie syna ( 8-mio letni smyk na ryby ) łapią na dwie wędki . Chyba zrobię obywatelski donos i zadzwonię na polcję PSR czy jak ta franca się nazywa. Pani z PZW Wierzbica do knajpy zaprasza na rybkę . He,he,he . Julian (2015-08-24 13:03)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Faktycznie mają pozbawić opiekuna możliwości wędkowania z nimi na jedną wędkę. Jak i pozbawić możliwości wędkowania z nami małżonki.... /// co jest nie zgodne "narusza" ze statutem PZW (bo mamy zachęcać nie zniechęcać do wędkowania)//// Pamiętajmy o tym że Okręgi mogą to co nam zabiera ZG PZW, pzywrucić, jak też i wiele więcej umożliwić. Z tym że w tej gestii muszą działać nasi przedstawicielstwie na których głosujemy lub pozwalamy wybrać. Zarząd i delegaci koła PZW reprezentują nasze interesy przed zarządem Okręgu. Zreszta z delegatów których wybieramy jest tworzony zarząd okrętu, a z "wybrańców" delegatów okręgu zjazd krajowy delegatów i ZG PZW. Tak więc macie na to wpływ. Bo jakich wybieracie tak jesteście reprezentowani i tak są dbane interesy. (2015-09-02 07:48)
michal0087michal0087
0
Zastanawiałem się już kilka razy nad tym dlaczego skoro mogę łowić na grunt/spławik na 2 wędki i jedną z nich oddać innej osobie to dlaczego nie możemy w ramach mojej składki oboje łowić na spinning? Czy jest ktoś kto może to w miarę logicznie wyjaśnić, ja osobiście nie raz rezygnowałem z 2 gruntówek bo kiedy brania były na obu to sytuacja nie jest komfortowa ani dla mnie ani dla ryb. (2015-10-25 23:20)

skomentuj ten artykuł