Nowy sprzęt dla SSR w Okręgu Szczecin

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


W dniu 16.05.2013 odbyło się przekazanie w użytkowanie sprzętu zakupionego z unijnych środków pozyskanych przez Lokalną Grupę Rybacką „LGR Sieja” do walki z kłusownictwem dla Społecznej Straży Rybackiej w Stargardzie Szczecińskim.
W ramach Programu Operacyjnego Ryby 2007 – 2013, w tym operacji polegającej na ,,Ochronie środowiska lub dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności lub przywrócenia potencjału produkcyjnego sektora rybactwa, w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej” Polski Związek Wędkarski Okręg w Szczecinie realizuje projekt pn.: „Zakup środków transportu oraz sprzętu specjalistycznego na wyposażenie Społecznej Straży Rybackiej prowadzącej swoją działalność na terenie LGR Sieja w celu zachowania i ochrony wartości przyrodniczych oraz środowiskowych, w szczególności poprawy różnorodności biologicznej akwenów wodnych i ochrony cennych gatunków ryb”. W ramach projektu zakupiono min:
2 samochody terenowe Mitsubishi L-200, 2 przyczepy podłodziowe, 2 łodzie, 2 pontony, 2 silniki spalinowe, 2 silniki elektryczne, środki łączności, lornetki, noktowizory, latarki, aparaty fotograficzne, umundurowanie i sprzęt ochronny dla 35 strażników.
Całość sprzętu zostanie przekazana do dyspozycji strażom Powiatu Pyrzyce, Stargard Szczeciński i Łobez (Gmina Węgorzyno).
Wartość projektu to: 442 025,69 zł w tym 343 952,98 zł dofinansowania.

Do strażników SSR Stargard przekazano: samochód terenowy, łódź, silnik spalinowy do łodzi, przyczepę do transportu łodzi, ponton, silnikiem elektrycznym z akumulatorem i ładowarką, kamizelki asekuracyjne, koła i rzutki ratunkowe, noktowizor, lornetkę, aparat fotograficzny, GPS, środki łączności, oświetlenie laserowe. Ponadto dla 15 strażników zakupiono odzież ochronną, obuwie skórzane, obuwie gumowe, latarki oraz multinarzędzia. Sprzęt będzie służył Społecznej Straży Rybackiej dla zachowania różnorodności biologicznej i chronionych gatunków ryb poprzez walkę z kłusownictwem na terenie LGR Sieja. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na naszą stronę: www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl

 


4.6
Oceń
(13 głosów)

 

Nowy sprzęt dla SSR w Okręgu Szczecin - opinie i komentarze

slawomir66slawomir66
0
Zdecydowanie popieram inicjatywę. Serdeczne gratulacje dla ofiarodawców i sukcesów dla strażników SSR. Aby więcej okręgów tak zadziałało. (2013-05-21 17:15)
BigstorkBigstork
0
ja również popieram i ukłon dla wspierających .... (2013-05-24 09:56)
marcinstgmarcinstg
0
Łowię na wodach PZW drugi sezon, oczywiście z wszystkimi wymaganymi pozwoleniami i opłatami. Bywam bardzo często na jeziorach min. Parlino, Kamienny Most i okolice. Nie uświadczyłem ani razu żadnej kontroli, myślę, że to uderzające. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mimo szczerych chęci SSR panuje na tych wodach totalna „samowolka”. Ostatni przykład z połowy maja: dwóch mężczyzn na nie zarejestrowanej łódce wędkarskiej (jezioro parlino), dwa szczupaki bez wymiaru. Co ciekawe godzina +- 18.00. Dla mnie niesamowita porażka, galopująca bezkarność. Pomijam kwestie wyrzucania czterech wędek na żywca z kładki, a na kładce 6 do 8 szczupaków 35-45 cm (kamienny most), poprzedni sezon. Mogę się jedynie domyślać, że skala tego wszystkiego jest zdecydowanie większa. Ale sprzyja temu brak kontroli. Dla mnie nie do pomyślenia jest sytuacja w której przez dwa sezony nie zostałem skontrolowany. (2013-06-02 00:51)

skomentuj ten artykuł