Nowy statut PZW - kiedy?

/ 7 komentarzy

Wakacje powoli zbliżają się do końca, sezon wędkarski w pełni a wielu z Was zapewne zadaje sobie pytanie - co się stało z nowym statutem PZW, który miał być ogłoszony jeszcze w czerwcu? Pamiętacie na pewno naszą akcję ze zmianami do statutu opisywaną tutaj: https://wedkuje.pl/n/pzw-statut-zmiana/104742 


My także zadawaliśmy sobie to pytanie dopytując wciąż członków ZG PZW o to kiedy wreszcie ujrzymy obiecany statut po zmianach. Nie dziwimy się także głosom krytycznym, że obietnica była obietnicą i należy się z jej wywiązywać. Cóż PZW to także jednak wciąż PZW jakie wszyscy znamy.


Coś udało nam się jednak w końcu ustalić. Z informacji jakie przekazał nam Pan Jerzy Wiater - przewodniczący Komisji Statutowej PZW na początku września ma być wreszcie gotowy ostateczny projekt zmienionego statutu. Do 18 września projekt ma trafić do Zarządu Głównego PZW. I po tym terminie będziemy mogli go Wam opublikować i zebrać Wasze uwagi. Gotowy statut poddany zostanie pod głosowanie na najbliższym Krajowym Zjeździe Delegatów w kwietniu 2022.


Tak wygląda przedstawiony harmonogram. Czy Komisja tym razem będzie się go trzymała dowiemy się za miesiąc. Wtedy też dowiemy się czy w zmienionym statucie zostały zawarte postulaty pod którymi podpisało się ponad 20 tysięcy członków PZW na naszej stronie ZMIENIAMY STATUT

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Nowy statut PZW - kiedy? - opinie i komentarze

kabankaban
+3
Bez obrazy ale nie widzę tego w jasnych kolorach ( żeby nie było tęcza kojarzy mi się tylko jako zjawisko atmosferyczne ) bo tzw stołki są z góry obsadzone i jak mniemam jest tam wszystkim wygodnie ( co do zarządu głównego a i okręgowe też rządzą się swoimi prawami ) i mam nadzieję że kiedyś ten nikomu niepotrzeby moloch runie... . (2021-08-19 09:10)
JulianJulian
+2
W pełni się zgadzam z moim poprzednikiem . Całe moje doświadczenie życiowe i lat ,,członkowstwa w PZW " mówi mi . Nie wierzyć w żadne ,,reformy " odgórne. Osoby sprawujące stanowiska we władzach PZW swój kredyt zaufania Wyczepały !!!!. A siatkarze do siatkówki - PZPS . Z Twardej na Puławską nie macie tak daleko Panowie !!!! Ps. Trzeba wybrać ludzi w wieku 40 - 55 lat a więc już doświadczonych a jeszcze nie tu przepraszam nie zniechęconych . W innym wypadku Game Over - koledzy .Sztandar wyprowadzić . (2021-08-19 11:13)
JulianJulian
+3
Żeby unknąć złośliwych komentarzy ( podpowiedź kolegów ) sam jestem 65 + jestem za stary i schorowany . Szansa w ludziach w średnim wieku . Ps. Zjęcie mocno !!!! trąci myszką - a nowszego nie mam . Julian (2021-08-19 11:28)
Tomasz JTomasz J
0
Czy coś z tego będzie?? Myślę, że wątpię, ale próbować trzeba. Gdyby człowiek nie próbował to po dziś dzień skakalibyśmy po drzewach.  (2021-08-19 11:47)
pawelzpawelz
+1
Truche tu widze rozdwojenie jazni. Kolego Julianie, nie chce Cie urazi, bo szanuje Cie za Twoje poglady, ale jesli sie nie myle, to Ty rowniez byles np za oplata krajowa. Jesli sie myle, to przepraszam. Jesli chcemy krajowke i uwazamy ze PZW to POLSKI zwiazek wedkarski czyli placac skladke lowimy w calej Polsce, to ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli jest jeden zwiazek, jeden zarzad (tam na gorze) ktory ustala odgorne przepisy i wydaje decyzje. Co uwazam za szkodliwe tak jak moi poprzednicy. Tez nie wierze w zadne odgorne ustalenia, w rzadne odgorne zarzadzanie, narzucanie statusu poszczegolnym okregom. Wg mnie ZG jest do likwidacji a gospodarowac powinny okregi. Teraz karmimy tylko i wylacznie ZG kasa nic w zamian nie majac. Ale jesli przyjmiemy model okregowy, to jaka skaldka krajowa. ?. Jaki POLSKI zwiazek wedkarski ?. Skoro scedujemy proces zarzadzania na okregi, to w tym momencie mam okregowy zwiazek wedkarski. Nic wiecej. A wiec nalezac do okregu np lodzkiego nie mam zadnych praw do wod w okregu mazowieckim. Tak to widze i za takim modelem zawsze bede glosowal. Obecna struktura jest skostniala, szkodliwa i bardzo niewydolna. Zobaczcie jak dlugo trwa jakiekolwiek podejmowanie decyzji. Cos co mozna by zrealizowac jednym stemplem, bedzie sie teraz ciaglo do 2022 roku, ba jakis konwent czy inny twor musi sie zebrac i przeglosowac. Chore (2021-08-20 09:23)
JulianJulian
+2
Szanowny kolego Pawle . Nie widzę tu żadnej schizofremi . Wszystko można ,,ogarnąć " nawet i sprawę okręgów ( pieniądz idzie za wędkarzem ) W dobie internetu można organizować co kwartał pół rocze sprawozdania z sytuacji ekonomicznej i dzałalności . Tak jak w byłej mojej firmie i nie trzeba tu Samochodów Służbowych , Delegacji i Diet .Autonomia - Tak ale nie sobiepaństwo książąt udzielnych i ceny zaporowe opłat okresowych - prosto z sufitu . . Polska powróciła do starego podziału admnistracyjnego i nie zawaliła się - potrzebna jest tylko Dobra Wola . Której tu za cholerę w tym towarzystwie Nie Widzę .A to że latamy z jakimiś książeczkami , znaczkami ,druczkami w Drugiej Dekadzie XXI wieku jest Tego Zanomitym Przykładem !!!! Ps. Pozdrawiam Cię i ciekawe co z tego wyjdzie !!! Oby znowu góra nie urodziła myszy . Bo tego ten związek już nie wytrzyma . (2021-08-20 16:15)
pawelzpawelz
-3
No tak, ale jesli zlikwidujemy ZG i odgorne przepisy, to jak widzisz lowienie w calym kraju. Jesli kazdy okreg bedzie ustalal wlasne wymiary, okesy ochronne, przepisy dotyczace NK, haczykow bezzadziorowy itp itd to jak ma sie do nich zastosowac wedkarz z drugiego kranca kraju ?. Zalozmy, ze kazdy wedkarz w dany okregu dostaje zezwolenie plu aktualny rejest z aktualnymi przepisami dotyczacymi w danym okregu. Jak "obcy" nawet przy dobrych intencjach, bez koniecznosci placenia dniowki i pobrania rejestru ma sie dowiedziec o tych wszystkich regulacjach. Obecnie np chcac lowic na Rabie musze im zaplcic dniowke, pobrac rejestr w ktorym jest caly regulamin. I nic mnie nie usprawiedliwia, jesli w tracie kontroli bedzie cos nie tak. I co to znaczy pieniadz idzie za wedkarzem ?. Bo szczerze mowiac tego nie rozumiem. Place rocznie w swoim okregu i to on jest zasilany moimi pieniedzmi. Jaka kozysc ma inny okreg z tego tytulu. Owszem, byloby to do policzenia. Kiedys juz o tym pisalem. Gdybym musial w jakis magiczny dla PZW sposob rejestrowac fakt polowu na danej wodzie elektronicznie. Ale poki to bedzie na papierze , nie wierze ze ktokolwiek to policzy i rozliczy finanse miedzy okregami. No i na koniec taka prosta lamiglowka. Zaplacilem w swoim okregu 200 zl/ rok (mniej wiecej tyle placi sie w piotrkowskim), 3 dni lowilem np w krosnienski. Ile (oczywscie w przyblizeniu) z tych moich 200 zl powinien otrzymac ZO w krosnie w ramach jakiegos rozliczenia ?. Wiemy ze sa okregi gdzie skladka jest stosunkowo niska, sa takie gdzie niezle zdzieraja. Przy krajowce daje sobie uciac reke, ze wiekszosc bedzie placila tam gdzie najtaniej. (2021-08-23 09:13)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości