NTN Ogólnopolska Akcja informacyjna APEL DO WEDKARZY

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
  • konto usunięte
Witam Szanownych Kolegów!Chciałbym serdecznie Was prosić o pomoc w związku z nowelizacją Ustawy o Broni i Amunicji. Zmiana ustawy projektu pana posła Mularczyka brzmi tak:


[b]
Art. 1. W ustawie z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (tekst jedn.: Dz. U. z 2004 r., Nr 52, poz. 525 ze zm.) wprowadza się następujące zmiany: 1)art. 2 otrzymuje brzmienie: „Art. 2. 1. Poza przypadkami określonymi w ustawie nabywanie, posiadanie oraz zbywanie broni i amunicji jest zabronione, z zastrzeżeniem ust. 2. 2. W odniesieniu do broni białej, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 4 lit. a tiret piąty, zabronione jest jedynie jej posiadanie w miejscu publicznym. Dozwolone jest posiadanie takiej broni w miejscu publicznym, jeżeli okoliczności wskazują, że jest to uzasadnione realizacją celu zgodnego z prawem.”; 2) w art. 4 ust. 1 pkt 4 lit. a dodaje się tiret piąty w brzmieniu: „- wszelkich innych przedmiotów mających charakter broni ofensywnej, z wyjątkiem noży o jednej krawędzi roboczej i długości ostrza poniżej 8 cm,”.
[/b]


W związku z proponowanymi nowelizacjami powstała Ogólnopolska Akcja Informacyjna Nóż to Narzędzie. Ma ona na celu uświadomić obywatelom i posłom, że nóż to jest narzędzie w rękach człowieka i sam z siebie nie zabija. To przedmiot martwy, bez człowieka nic nie zrobi. Nowy przepis będzie wymierzony przeciwko zwykłym obywatelom w tym przeciwko NAM BRACI WĘDKARSKIEJ. Często używamy noża podczas wypraw wędkarskich. Za posiadanie noża do filetowania sąd będzie mógł skazać na 2 lata wiezienia. Wyobrażacie sobie wyprawy wędkarskie bez większego noża? Bo ja NIE! Wprowadzony przepis nie będzie respektowany przez przestępców, bo jeżeli ktoś chce zrobić komuś krzywdę to i tak zrobi i nie będzie go obchodzić, że nie można w miejscu publicznym posiadać noża większego niż... . Zabić można nawet długopisem ołówkiem, a specjalne sztylety do obrony własnej mają z reguły 4-6 cm aby mogły być niewidoczne pod ubraniem agenta...
Nowa ustawa spowoduje to, że większość prac polowych stanie się trudniejsza a patrząc na wyniki wprowadzania takich restrykcji w UK ilość zabójstw wzrośnie, ponieważ nóż stanie się czymś porządnym i łatwym do zdobycia. Według policyjnych statystyk najwięcej zabójstw za pomocą noża dochodzi w domach... A narzędziami zbrodni są kuchenniaki...
Proszę więc o wsparcie w proteście przeciwko wprowadzeniu nowelizacji podpisując się pod tą petycją:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=7315

oraz odwiedzając stronę :

www.ntn.knives.pl

Jeszcze raz apeluję o pomoc.

Z góry dziękuje

Jamesbond

Oraz w imieniu wszystkich użytkowników forum knives.pl i innych miłośników noży oraz broni białej
DZIĘKUJĘ

 


4
Oceń
(20 głosów)

 

NTN Ogólnopolska Akcja informacyjna APEL DO WEDKARZY - opinie i komentarze

SamotnikSamotnik
0
    W naszym kraju nie brakuje ......................... !!!!!!!!!!!!!!!! . Nie napiszę  bo my wiemy  / wędkarze / o co chodzi. Już raz pisałem  w sprawie tej propozycji  / ustawy / na naszym forum .  Kolego podpisuje sie pod tym o co prosisz ,  podczas rozmów nad wodą  krew zalewa wędkarzy  na  ......................... i tu znowu nie napiszę ale wiemy o co chodzi.  Niech się zajmą tym co boli  społeczeństwo     TOTALNA BIEDA    tylko cwaniaki mają się dobrze  .     Pozdrawiam . (2011-05-20 22:27)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-11 11:57)

skomentuj ten artykuł