O Puchar Kierownika os. B.Śmiałego

/ 7 zdjęć


W dniu 6 września, zgodnie z harmonogramem zawodów na 2015 rok, odbyły się zawody towarzyskie  Koła „Chrobry”. Areną zmagań był zbiornik wodny powstały na miejscu dawnej  żwirowni ,w pobliżu miejscowości Pobiedziska. Na zbiórkę  g.7.00 stawiło się 26 wędkarzy, niektórzy z osobami towarzyszącymi – czyli frekwencja dobra.  Niestety pogoda nas zawiodła. W ciągu dwóch dni temperatura spadła o 20 stopni, a dodatkowo silnie wiało. Deszcz wisiał w powietrzu. Nikt jednak nie mówił , że będzie lekko.                     

Po części oficjalnej zaczynamy  łowić. Czas na łowienie 4 godziny ( 8.00 – 12.00 ), dozwolone dwie wędki, metoda spławikowo-gruntowa.  Ryby generalnie nie biorą, a jak już coś weźmie to płoteczka  wielkości ołówka. Wyjątkiem są dwa liny złowione przez kol. Sławka i kol. Ryszarda. Zresztą lin ( 39,5 cm ) kol. Sławka okazał się największą rybą zawodów. 
Żeby było jeszcze „weselej” pod koniec zawodów zaczęło padać, tak że zwijaliśmy stanowiska w strugach deszczu, a Gospodarz Koła kol. Rysiu musiał pitrasić  zwyczajowe kiełbaski  pod parasolem.  Komisja ważąca  „urobek” zawodników nie miała za wiele do roboty,  gdyż połowa z nich  zaliczyła zero . Ostateczne wyniki zawodów:

 I miejsce  - kol. Sławomir  KORCZ - 1880 pkt.

II miejsce – kol. Jacek GALAS - 1520 pkt.

III miejsce – kol. Ryszard STYPEREK - 1320 pkt.

Wśród juniorów najlepszy okazał się kol. Maciej WOJTYNIAK – 840 pkt.

Prezes  gratuluje najlepszym, wręcza puchary i nagrody ufundowane przez Kierownika osiedla   im. Bolesława Śmiałego . Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i kończymy zawody.

Współzawodnictwo o najlepszego wędkarza sezonu naszego koła wkracza w decydującą fazę . Walka o pierwsze miejsce rozegra się między kol. Maciejem i kol. Jackiem. Do rozegrania zostały jeszcze tylko jedne zawody, kończące sezon – tradycyjnie już  zaplanowane w Zatomiu, a tam zwykle jest loteria.  Niech wygra lepszy – powodzenia.

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

O Puchar Kierownika os. B.Śmiałego - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł