Puchary Kierownika Administracji osiedla W.Jagiełły i Zygmunta Starego 2018

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć


Sobota. 16.06 g.5.45 kolumna samochodów startuje spod bloku nr 10 na osiedlu B.Chrobrego. Na czele kolumny czerwona rakieta prezesa. To wędkarze z koła „Chrobry” ruszają na kolejne towarzyskie zawody wędkarskie. Celem jest, podobno zasobne w ryby, łowisko Manieczki (niedaleko Śremu), gdzie będziemy łowić na dwie wędki metodą spławikowo-gruntową. Puchary i nagrody ufundował tym razem Kierownik Administracji osiedla W.Jagiełły i Zygmunta Starego. W sobotę mały ruch na drogach, więc już po niespełna godzinie jesteśmy nad wodą. Łowisko wygląda zachęcająco, a i pogoda sprzyja wędkarzom. Słonecznie, ciepło i słaby wiaterek.
 Otwarcie zawodów, losowanie miejsc i wymarsz na swoje stanowiska. I tu , jak to w życiu, trzeba mieć trochę szczęścia. Sektory A i B wypadły niedaleko parkingu, lecz sektor C, a w szczególności jego końcowe stanowiska w znacznej odległości od miejsca rozpoczęcia zawodów. Trzeba było z całym majdanem dawać „z buta”. No nic to, okazało się potem, że w sektorze C padło najwięcej dobrych wyników i jak to mówią ostatni byli pierwszymi. Łowimy, a jest nas 34 wędkarzy, od 8.30 do 13.00. Łowisko bardzo płytkie, od 0.5 do max.1 metra i to niezależnie od tego czy łowimy za trzcinką czy daleko na matchówki. Na koszyki czy methodę kiepsko, wieszają się tylko małe wzdrążki i płoteczki. Lepiej idzie łowiącym na baty. Rybom , głównie płotkom, nie przeszkadza płytkie łowisko. Biorą raz za razem. Trafił się też lin 33 cm , największa ryba zawodów, złowiony przez kol. Stanisława Krzysztofiaka. Ciszę na łowisku co jakiś czas przerywały okrzyki z leżącego nieopodal boiska klubu Orkan Manieczki, gdzie gościnnie , zespół klasy okręgowej  Warta Śrem rozgrywał mecz z zespołem Wiara Lecha (wynik końcowy 7-3 dla Warty). O g.13.00 kończymy łowienie, a Komisja Sędziowska waży „urobek” wędkarzy, po czym ryby odzyskują wolność. Wracamy na miejsce startu, gdzie Gospodarz Koła serwuje pyszną fasolkę z kiełbasianą wkładką , a komisja podlicza wyniki. Oficjalne wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Sektor A – I – kol. Jacek GALAS -6480 pkt, II – kol. Mirosław JANISZEWSKI -3020 pkt., III – kol. Adam BARTKOWSKI – 1746 pkt.
Sektor B – I – kol. Marcin RUCIŃSKI - 2049 pkt., II – kol. Maciej LEANARCZYK– 2013pkt., III – kol. Dominik WINIECKI – 1623 pkt.
Sektor C – I – kol. Mirosław FOINT – 4035 pkt., Ii – kol. Zbigniew JĘDRYS – 3578 pkt., III – Jarosław HENKA- 2660 pkt.
Wśród młodzieży najlepszy wynik wyłowił kol. Damian WINIECKI – 1626 pkt.
Nagrodę specjalną – pamiątkową statuetkę – za aktywną pomoc organizatorom zawodów – wręczył Prezes Koła Melanii Bartkowskiej. Kto wie, może za kilka lat sama chwyci za wędzisko i będzie łowić.
Puchary i nagrody rozdane można wracać do Poznania.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Puchary Kierownika Administracji osiedla W.Jagiełły i Zygmunta Starego 2018 - opinie i komentarze

eugeniusz-szajeugeniusz-szaj
0
I jak zwykle frekwencja dopisała,pogoda też,ryby i owszem,oby tak dalej (2018-07-01 20:33)

skomentuj ten artykuł