O zmianach w 2011 r. w PZW i niepewnych Porębach Rzochowskich

/ 1 komentarzy

Z BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI:Nadal nie wiadomo, czy w nowym roku będziemy łowić na zbiorniku po żwirowym w Porębach Rzochowksich. Nowi właściciele nie przedstawili nam jeszcze pisemnej oferty warunków dalszej dzierżawy. Jako jeden do prowadzenia dalszych rozmów zażądali ponownego posprzątania brzegów zbiornika. 28 września odbyło się wielkie sprzątanie.
Mamy nadzieję, że już w przyszłym tygodniu zapadną jakieś decyzję. O których naszych wędkarzy poinformuję.

Od 11 października rozpoczyna się jesienna akcja zarybiania zbiorników rybami karpiowatymi. W ramach tej akcji zarybione zostaną zbiorniki w Otałęży i w Rzemieniu.

Zarząd Główny PZW na wrześniowym posiedzeniu przyjął Uchwałę w sprawie składki członkowskiej na 2011 r. Kompletna opłata wędkarska składa się ze składki członkowskiej i składki na zagospodarowanie wód. Nowi wędkarze ponoszą również koszty wpisowego i egzaminu. Składka członkowska ogólnozwiązkowa uchwalona jest przez ZG PZW i jest przeznaczona na potrzeby finansowania zadań organizacyjnych i sportu wędkarskiego. W 2011 roku składka wynosić będzie 62 złote (wzrośnie o 1 złotych w stosunku do 2010 roku.) Wysokość składki na zagospodarowanie i ochronę wód, inaczej zwaną składką okręgową ustala Zarząd Okręgu PZW. Nasz Okręg na 2011 rok nie przewiduje zmian wysokości opłat, czyli ceny powinny pozostać na tym samym poziomie co w 2010 roku. Ostateczna decyzja zapadnie do końca listopada. Wysokość opłaty wpisowej wynosić będzie 25 złotych. W 2011 roku nadal będzie obowiązywał dotychczasowy system ulg i zwolnień z opłat.

Od 2011 roku zostanie wprowadzony nowy wzór zezwolenia na amatorski połów ryb, który zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym musi zostać wprowadzony także w PZW. Nowe zezwolenia będą zabezpieczone specjalnymi hologramami. Zarząd Główny PZW przyjął już uchwałę w sprawie wzoru zezwolenia całorocznego, natomiast w sprawie zezwoleń okresowych, w tym opłat okresowych opłaconych przelewem pocztowym, bankowym lub on-line, trwają jeszcze prace nad rozwiązaniem tego problemu. Opłacający składkę członkowską i okręgową otrzymywać będzie bezpłatne, imienne i terminowe zezwolenie określające warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb na wodach użytkowanych przez wydającego zezwolenie, w tym na wodach okręgów, z którymi zawarto porozumienia.


INFO: Prezes Koła PZW WSK 23 Mielec Krzysztof Tylutki.

 

 


2.7
Oceń
(12 głosów)

 

O zmianach w 2011 r. w PZW i niepewnych Porębach Rzochowskich - opinie i komentarze

rysioszrysiosz
0
Przykra sprawa
(2011-08-15 21:37)

skomentuj ten artykuł