Obowiązek zgłaszania zawodów wędkarskich w Okręgu PZW Olsztyn.

/ 1 komentarzy

Regulamin Amatorskiego Połowy ryb w rozdziale III. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW, punkt 7.
Mówi;
7. Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli rozgrywane mają być na
nim zawody sportowe. Organizator zawodów musi posiadać pisemne zezwolenie
uprawnionego do rybactwa.

Jak wiadomo zawody się planuje, i powinno się pozostawiać info nad łowiskiem, w kole i w Okręgu. O planowanych zawodach wędkarskich na danym łowisku.
Tak więc; Okręg jako Uprawniony do rybactwa na wodach użytkowanych przez niego. Powinien nie tylko wiedzieć o przeprowadzanych zawodach, ale też wyrazić zgodę na ich przeprowadzenie.
Ta samo organizator powinien takie obwieszczenie umieścić na swojej stronie, w swoim biurze i na odcinku łowiska w którym chce przeprowadzić zawody. By wędkarz planując wypad na rybki mógł się upewnić ze w tym dniu na danym łowisko będzie mógł sobie powędkować bez komplikacji. Przecież my tam jedziemy odpocząć, odstresować się. Tak więc takie zaskoczenie i konieczność opuszczenia zanęconego stanowiska i pakowanie manatków, nie jest wcale fajną sprawą dla wędkarza...

Moim zdaniem nie tylko prośba okręgu jest tu potrzebna, ale trzeba pomyśleć nad uchwałą. Która to ureguluje. I narzuci na organizatorów "Obowiązek zgłaszania w Okręgu, zawodów wędkarskich na wodach PZW Olsztyn, i posiadania w/w zezwolenia". Stworzyć jakąś bazę organizowanych zawodów. By Okręg na wniosek Koła czy innego organizatora mógł zweryfikować czy miejsce to nie jest już zarezerwowane i mógł wyrazić zgodę na przeprowadzenie tych zawodów w danym dniu i miejscu.
"Konieczność rezerwacji miejsca na przeprowadzenie zwodów". jest dość oczywista. Bo wielu organizatorów może chcieć w tym samym dniu na tym samym łowisku przeprowadzić podobne zawody. Przykładem jest "Dzień dziecka", jak wiadomo wtedy organizuje się zawody dla dzieciaków. Inicjatywa fajna, i z tej okazji jest sporo organizowanych zawodów wędkarskich.

Okręg by wyeliminować takie nieporozumienia, jak na razie zwrócił się do kół z prośbą;

"Okręgowy Kapitanat Sportowy Okręgu PZW w Olsztynie zwraca się z prośbą do wszystkich Kół PZW Olsztyn o zgłaszanie do Okręgu informacji na temat planów organizacji zawodów wędkarskich.

Informacje prosimy przekazywać do siedziby Okręgu przy ul. Bałtyckiej 2 w Olsztynie."

Info na stronie;
http://www.pzw.org.pl/sportolsztyn/wiadomosci/92746/61/Informacja%20dla%20K%C3%B3%C5%82%20PZW%20Olsztyn%20o%20zg%C5%82aszaniu%20organizacji%20zawod%C3%B3w%20w%C4%99dkarskich

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Obowiązek zgłaszania zawodów wędkarskich w Okręgu PZW Olsztyn. - opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Po małych problemach na łowisku podczas zawodów wędkarskich. Będąc w okręgu zapytałem się w końcu jak to jest czy jest obowiązek, czy tylko prośba o zgłaszanie zawodów? Odpowiedziano że obowiązek, i ze tak uchwalono. Dziwne bo info na stronie ZO PZW Olsztyn, mówi o prośbie... (2014-06-01 23:04)

skomentuj ten artykuł