Obowiązki wędkującego w wodach PZW - przypomnienie dla śmiecących

/ 8 komentarzy

PUNK 6 REGULAMINU AMATORSKIEGO POŁOWU RYB :
Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w
promieniu minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem
połowu.

Piękny ciepły czerwcowy poranek ptaszki śpiewają słoneczko powoli wstaje zielono wszędzie nic tylko siedzieć podziwiać i łowić. Docieram na łowisko rozpakowuje się nęcę zarzucam wędki wyciągam torebkę foliowa ze sklepu „czerwona w kropki czarne” i zanim doczekam się brań sprzątam jak zawsze po moich poprzednikach nie boje się użyć stwierdzenia bezmózgich debilach. Co można znaleźć podczas takich porządków każdy wie a niektórzy nawet idealnie wiedza, co zostawiają nie mając kultury i dobrego wychowania a o mózgu nie wspomnę?

Posprzątałem siadam płoteczka jest linek się trafił jeszcze parę płoteczek, okonek dzionek mija powietrze i pogoda super zamykam oczy przeciągam się na fotelu wędkarskim. Otwieram oczy obok mojego spławika płynie torebka po zanęcie myślę zwiało komuś wyłowiłem szubko wędka, siadam myślę, ale wiatru nie ma nie mogło zwiać. Siedzę łowię płynie puszka po piwie potem druga wyławiam. Wstaje biorę puszki idę brzegiem pod prąd rzeki koo 50 m dalej dwóch gdzieś 50 paro letnich wędkarzy kamizelki ładne emblematy PZW na czapeczkach tez, godło polski na ramieniu sześciopak puszeczek zaczęty takich jak wyłowiłem akurat tylu brakuje. Pytam grzecznie czy to ładnie tak do wody wrzucać śmieci.

Odpowiedz natychmiastowa, co ty małolacki taki porządkowy przecież zatonie i niewidac. ZAL DUPE, SCISKA idę spowrotem, jadę do domu odechciało mi się łowić. Czy my jesteśmy aż tak zacofanym narodem ze nie wiemy gdzie się śmieci wyrzuca tyle akcji w telewizji na bilbordach mówiących o tym, co powodują śmieci ile czasu się rozkładają? Mało mam kolegów, którzy sprzątają po sobie i przed wędkowaniem łowisko czy to tak trudno wrzucać śmieci do torby i zabrać je ze sobą labo podnieść po kimś. Nie rozumiem bezmyślności niektórych i nigdy nie zrozumiem. Pozdrawiam i proszę każdego o refleksje.

 


4.9
Oceń
(22 głosów)

 

Obowiązki wędkującego w wodach PZW - przypomnienie dla śmiecących - opinie i komentarze

nurek90nurek90
0

Wiele jest miejsc ''zawalonych"  śmieciami (az odechcewa sie łowić).

Niestety nie wszyscy wedkarze zdają sobie sprawe , ze tak naprawde szkodzą sami sobie śmiecąc na łowiskach.

(2010-02-09 21:22)
ponikwodaponikwoda
0
Najgorsze co może być to śmieci nad wodą,szczególnie te pozostawione przez wędkarzy.Walające się torebki po zanętach,pudełka po obakach doprowadzają mie do szału. Jeżdżąc z kumplem nad Wisłę pierwse co robimy to sprzątamy po ,,kolegach'' wędkarzach a póżniej rozrabiamy zanęte.Czy tak ciężko po sobie posprzątać? Już nie wspomne ile śmieci, puszek, butelek zostaje po nocnym wędkowaniu.Szanujmy nasze wody i dajmy przykład innym, nawet tym niewędkującym. (2010-02-10 12:31)
u?ytkownik18880u?ytkownik18880
0
W miejscu gdzie ja czesto łowie jest za krzaczkiem tez taki "śmietnik" ale jak ktoś chce darmowe robaki czy kukurydze to jest tak tego FULL ale i paczki po zanetach sie trafia ale jest wielu wedkarzy ktorzy nie smieca ale i wielu flejtuchow cieawe czy w domu maja tez taki syf
(2010-02-10 14:19)
KrzysiekC&RKrzysiekC&R
0

Napewno syfiarze zostawiajacy smieci nad woda maja podobny chlew w domu bo jak ktoś sie poza domem nie umie zachować to i w swoim otoczeniu nie umie sie zachować

(2010-02-10 15:13)
maksymilian 42maksymilian 42
0
Sprzątając po takich " wędkarzach " a byli tam chyba ze trzy dni (przyjechałem w poniedziałek )  " dostałem " od nich prezent w postaci dwóch kołowrotków , siatki na ryby i jednej połamanej wędki.Kołowrotki i siatkę przekazałem młodym ludziom nad wodą,rozmawiając z nimi o takich wędkarzach brudasach,i ku mojemu zaskoczeniu będąc na tym łowisku ta obdarowana młodzież trzyma porządek na miejscówkach . Przywożę im w miarę możliwości trochę żyłek , haczyków itp. po prostu zwracają uwagę starszym kolegom wędkarzom jeżeli ci zostawiają nieporządek. Pozdrawiam maksymilian 42
(2010-02-10 19:45)
CEJN58CEJN58
0
Tego procederu się chyba nie wytępi.Opinia o wędkarzach jest taka ,że to śmieciarze i to prawda.Myślę ,że wpajanie młodemu pokoleniu coś o zachowaniu czystości nad wodami da w przyszłości jakieś wyniki.Co wszystkim życzę.Chwalimy czystość u sąsiadów nad wodami , na łowiskach skandynawskich ale u siebie nie widzimy. I to boli.
(2010-02-13 13:58)
szymon7szymon7
0
tyle się otym mówi i nic z tego nie wynika ,osobiście wędkuje na mietkowie zgroza. (2010-07-18 18:47)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-19 20:09)

skomentuj ten artykuł