Obrotówki Cobra i Salar od ABC

/ 7 komentarzy / 3 zdjęć


Pewnego dnia poszukując na Allegro błystek obrotowych do łowienia pstrągów natknąłem się na produkty firmy ABC z Garwolina. Zakupiłem oczywiście kilka sztuk z serii COBRA w rozmiarze 2, ponieważ paletka kształtem zbliżona była do Aglii ze stajni Meppsa. Bardzo zaintrygowały mnie te karbowane łuski na paletce oraz kolor Black nikiel.

Po kilku dniach wybrałem się nad wodę w poszukiwaniu pstrągów i już po krótkiej chwili zauważyłem zainteresowanie przynętą ze strony ryb. Wychodziły z dołków i trącały błystkę. Złowiłem kilka z nich, ale nie były to okazy i natychmiast wróciły do wody. Innego dnia podczas łowienia okoni na jeziorze Żarnowieckim metodą spławikową, zauważyłem intensywnie żerujące okonie tuż pod powierzchnią. Natychmiast zostawiłem zestaw spławikowy i założyłem COBRĘ 2 Black nikiel. Długo nie czekałem na efekty. Zaraz po kilku obrotach korbką czułem typowe dla okonia pstrykanie przynęty i chwilowe gaśnięcie blaszki. Przy tej przejrzystości wody widziałem jak kilka sztuk w granicach 20-25cm odprowadzało przynętę pod samą łódkę. Tego dnia złowiłem kilkanaście okoni powyżej 25cm oraz kilka powyżej 30cm. Od tamtego czasu błystka ta nigdy nie zawodzi. Gdy tylko widać żerujące okonie, natychmiast zostaje użyta i zawsze z efektami. Na zdjęciu poniżej jeden z nich.

Okoń na Cobrę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Według opisu producenta COBRA jest autorską serią błystek firmy, które doskonale sprawują się zarówno w wodach stojących jak i bieżących. Natychmiastowy start, równa praca i duża łowność powodują, że często sięgamy po te błystki. Na Cobrę 4 złowimy szczupaki i sumy a na najmniejsze rozmiary pstrągi, klenie czy jazie oraz okonie. Produkowana w sześciu wielkościach:

00-1,5g;
  0-2,3g;
  1-2,7g;
  2-4,2g;
  3-7,5g;
  4-11,0g.

Po kilkunastu miesiącach na stronie producenta pojawił się nowy model SALAR. Zamówiłem wersję letnią SALAR 3 w kolorze Black nikiel specjalnie do łowienia troci. Błystka natychmiast po wpadnięciu do wody zaczyna pracować i wbrew wszelkim opiniom nie wychodzi tak szybko do powierzchni. Spędziłem kilkanaście dni na poszukiwaniu troci w pobliskiej rzece. Zmuszenie troci do ataku nie jest takie proste, nawet jeżeli wiemy gdzie ryba stoi. Wytrwałość oraz znajomość wody może zagwarantować sukces. Początkowo wieszały się szczupaki, ale przyszedł i czas na kilka porządnych brań.   Jedno z nich zakończone skutecznym zacięciem i wyholowaniem ryby na zdjęciu poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Według opisu producenta SALAR jest autorską serią błystek firmy, specjalnie skonstruowaną dla łowców łososi, troci i morskich tęczaków ale częstym przyłowem będą również szczupaki. W modelu tym zastosowano korpus w kształcie walca z czerwoną i czarną farbą w rowkach. Natychmiastowy start, równa praca i duża łowność powodują, że często sięgamy po te błystki.

SALAR 2 - To mniejsza wersja Salara polecana do łowienia salmonidów w mniejszych rzekach i ich dopływach. Waży 9g. Również na tę przynętę będziemy łowić skutecznie szczupaki i okonie.

SALAR 3 - Inspiracją do powstania tego modelu były blachy na jakie łowili autochtoni mieszkający w dorzeczu Parsęty w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Perfekcyjna praca i skuteczność tego modelu sprawiają, że i dzisiaj "trociarze" chętnie sięgają po tę przynętę tym bardziej, że jest to przynęta całoroczna. Salar 3 w wersji lżejszej (letniej) waży 13,5g., a w wersji cięższej (zimowej) waży 16,5g. Dobierając odpowiednią wagę przynęty możemy skutecznie łowić w okresie podwyższonej zimowej wody jak też w czasie letnich niskich stanów rzek. Podczas wypraw trociowych bardzo często przyłowem będą szczupaki dlatego firma ABC poleca tę przynętę na specjalistyczne wyprawy szczupakowe.

Oba rodzaje błystek występują w 10 wersjach kolorystycznych:

- Black nikiel;

- Luna;

- Miedź laser;

- Miedź oxyde;

- Miedź standard;

- Mosiądz laser;

- Mosiądz oxyde;

- Mosiądz standard;

- Srebro laser;

- Srebro oxyde.

Wszystkie błystki uzbrojone są w wysokiej jakości podkuwane francuskie kotwice Cannelle.

Polecam wszystkim i połamania !!! 

 


4.8
Oceń
(20 głosów)

 

Obrotówki Cobra i Salar od ABC - opinie i komentarze

SlyderSlyder
0
Mogę tylko potwierdzić skuteczność Cobry 2 Black nikiel przy połowach okoni. Jak kolega napisał nigdy nie zawodzi. Naprawdę bardzo skuteczna przynęta. Również polecam wszystkim. Piątal za wpis i połamania !!! (2014-06-23 21:52)
chipsusmaximuschipsusmaximus
0
Używa tylko Meppsów, ale może skuszę się na te błystki. Zachęcający opis przynęty oraz wygląd. Zostawiam 5***** i życzę dalszych sukcesów !!! (2014-06-23 21:56)
grisza-78grisza-78
0
Świetny, profesjonalny wpis. Myślę, że te "Black Nikiel" sprawdziły by się również w moich okolicach. Wyglądają bardzo ciekawie, pewnie wkrótce kupię kilka sztuk na okonie i pstrągi. ***** i pozdro! (2014-06-24 11:25)
bruce73bruce73
0
Witam
Na błystki ABC łowię już kilka sezonów, a COBRA 2 to mój faworyt podczas połowu pstrągów, moim zdaniem pracuje lepiej od MEPPS-ów (również w moim arsenale) i nigdy nie gaśnie podczas ściągania z prądem. http://www.blystkiabc.pl/
Dobry artykuł daję 5 gwiazdek!
(2014-06-25 16:19)
rafalski06rafalski06
0
Nie pozostało nic innego jak zamówić i wypróbować *****. Pozdrowienia. (2014-06-25 22:12)
rafal-idlerrafal-idler
0
Używam Meppsów ale kupiłem też kilka modeli ABC - m.in Cobrę. Testowałem jak do tej pory tylko Nadex roz. 0. Dla mnie błystki rewelacja. Wykonanie i praca bardzo dobre. Kolor "black nickel" jest dobry, ale u mnie dużo lepiej sprawdza się kolor "Luna". Zamierzam uzupełnić mój arsenał obrotówek ABC właśnie tylko o ten kolorek w większej ilości. Pozdr. (2014-06-27 19:56)
pawel75pawel75
0
Wyglądają pięknie, co do skuteczności to trociowe obrotówki super spisują się na "mojej" Wiśle. Tych akurat nie mam także trzeba by się zaopatrzyć :) Pozdrawiam i ***** zostawiam (2014-07-13 10:18)

skomentuj ten artykuł