Obserwacje podwodnego świata #2. Szczupak i liny w jednym stali domku...

/ 3 komentarzyTym razem kamera Water Wolf  powędrowała nad bardzo urokliwe jeziorko na Kaszubach. Kolega Grzegorz, który był tego dnia operatorem kamery, wywiózł ją łódką niedaleko brzegu. Okolicę obsypał gotowanym grochem. Groch zainteresował dwa liny, które w kilkanaście minut wydłubały z dna wszystkie żółte ziarna. Widać, że te rybki mają do grochu słabość. Regularnie pokazywał się też niewielki szczupak. Może szczupły nie żył w jakiejś szczególnej komitywie z linami, ale ewidentnie było widać, że te ryby się tolerują. Takie samo zachowanie zaobserwować można na ostatnim filmie kanału Ryby Na Żywo gdzie szczupak i kilka linów też od siebie nie stronią.
Na filmie widać też, że masa pływającej tam drobnicy nie wydaje się jakoś szczególnie przestraszona obecnością drapieżnika. Nie podpływa mu co prawda pod pysk, ale też nie ucieka w popłochu. W pewnym momencie widać nawet jak ławica małych rybek za nim płynie. Znajomy twierdzi, że szczupak jest najedzony i te ryby to czują, ale czy tak faktycznie jest?  Jak myślicie?
Zachęcam do zapoznania się z materiałem wideo. Pozdrawiam.

 


4
Oceń
(7 głosów)

 

Obserwacje podwodnego świata #2. Szczupak i liny w jednym stali domku... - opinie i komentarze

ogtwogtw
+1
https://www.youtube.com/watch?v=7mdzwMyd5iU Pod tym adresem można oglądać filmik:  Szczupak i liny w jednym stali domku (2017-07-02 10:13)
ogtwogtw
+1
https://www.youtube.com/watch?v=7mdzwMyd5iU (2017-07-02 10:23)
SuperGroverSuperGrover
0
Nie wiem dlaczego nie mogę filmu dołączyć. W panelu wszystko jest ok, a potem w artykule filmu brak. :( (2017-07-02 18:06)

skomentuj ten artykuł