Ochotka w zanęcie

/ 9 komentarzy

W trakcie przechowywania część larw zwykle pada i wydziela przy tym bardzo niemiły zapach ,który odstrasza ryby .Można ten nieprzyjemny zapach usunąć przepłukując larwy w wodzie . Żywe larwy opadną na dno natomiast martwe będą się unosiły na górze pojemnika skąd można wybrać je ręką ,gdy stopień zepsucia jest zbyt duży lepiej nie ryzykować i wyrzucić całego dżokersa. Żywego dżokersa po wyjęciu z gazety zależy przesypać torfem lub ziemią z kretowiska albo specjalną glinką, którą można kupić w każdym sklepie wędkarskim. Najlepiej połączyć trochę ziemi i glinki w zależności gdzie będziemy łapać jeśli jest to rzeka to więcej gliny na stawie odwrotnie więcej ziemi mniej gliny , po takiej czynności ochotka wybarwia się i staje się bardzo ruchliwa.

Ochotkę dodajemy do zanęty tuż przed nęceniem pod żadnym pozorem nie wolno przecierać ochotki i zanęty przez sito.Z anęta musi być też dobrze domoczona, bo w przeciwnym razie składniki potrafią wyciągnąć wilgoć z larw, nam pozostaną tylko 'flaki'.

Taka ochotką mażemy wabić ryby na zawodach przyciąga to wprawdzie mniejsze sztuki ale podczas zawodów liczy się ogólny wynik i niekiedy małymi rybkami wygrywa się całe zawody ,ochotkę można też dosypać do zanęty i też podawać przez czas trwania zwodów co sprawi że ryba będzie brała dobrze i miarowo .
Powodzenia z wędkarskim pozdrowieniem dudi 1

 


4.3
Oceń
(74 głosów)

 

Ochotka w zanęcie - opinie i komentarze

luzaakluzaak
0
Żywe larwy opadną na dno natomiast martwe będą się unosiły na górze pojemnika skąd można wybrać je ręką ,gdy stopień zepsucia jest zbyt duży lepiej nie ryzykować i wyrzucić całego dżokersa.
Jeśli jokers jest nie żywy lepiej go nie wrzucać wcale, chociaż czasem można zaobserwować sytuację gdy ryba lepiej "podchodzi" do zdechłego jokersa, poprostu taki zapach im odpowiada.Ja sam wolę nie ryzykować i na łowisko wożę przepuszczonego przez sito jokersa. (2009-11-09 16:20)
dudi 1dudi 1
0
kolego każdy opisuje swoje sposoby ja zawsze łape na żywego bo tak się nauczyłem skoro ty łapiesz to twoja sprawa spróbuje two0jego sposobu (2009-11-10 10:05)
dudi 1dudi 1
0
kolego każdy opisuje swoje sposoby ja zawsze łapę na żywego bo tak się nauczyłem skoro ty łapiesz to twoja sprawa spróbuje twojego sposobu i opisze jak się sprawdziło (2009-11-10 10:18)
KYLONKYLON
0
Moje zdanie jest identyczne jak opisał dudi.Też nauczyłem się tak łowić na zawodach i nie zrobił bym inaczej,ale jeśli ktoś chce łowić inaczej to proszę bardzo.Myślę,że ja i dudi wyrażamy swoje poglądy,ja go popieram,że tak trzeba zrobić.Siemanko (2009-11-10 17:02)
BburzaBburza
0
świetna (2010-07-25 20:20)
baloonstylebaloonstyle
0
mi się tez wydaje że tak się robi.Jak zaobserwowałem ojca z kolegami to robia to identycznie jak tu jets napisane.moze to kwestia przyzwyczajen ale tyle chłopa w jednym miejscu z tym samym przyzwyczajeniem to chyba nie zbieg okoliczności :)) (2010-09-21 10:51)
jarcyk18jarcyk18
0
Nie moge sie doczekac wiosny i pierwszego wędkowania na kanałku żerańskim, Zawsze na wiosne mam najlepsze efekty w tym miejscu .No i wogóle wiosne jest zaje..... na ryby . Płycizny te sprawy no i budząca się natura do życia. Co do jokersa jest właśnie super dobry na wiosne.Kiedy jest to naturalna przynęta jak i zanęta.Coś pięknego.Kurcze kiedy ta wiosna będzie. (2011-12-15 15:57)
troctroc
0
Sprawdzona zanęta oraz przynęta podczas połowów spod lodu- przechowywana w termicznym pojemniku przetrzyma nawet dłuższą wyprawę.
(2012-01-04 19:32)
Lin1992Lin1992
0
Każdy ma swoje wypróbowane sposoby na nęcenie i łowienie i to mi się bardzo podoba bo zawsze można spróbować czegoś innego nieraz lepszego od naszego :p ***** (2012-09-25 13:27)

skomentuj ten artykuł