Ochrona przyrody - ściema!

/ 10 komentarzy / 9 zdjęć


Już kiedyś opisywałem i pokazywałem zdjęcia z regulacji tej rzeczki. Kiedyś piękna, rybna, dzikość drzew i krzewów nadawała piękno i urok wspaniałej przyrody którą była Wąglanka. Na jakiś czas zaprzestano regulacji,ale nie wierzyłem, że tak zostanie i wcale się nie myliłem. Po ok.dwóch miesiącach postanowiłem tam pojechać. Zobaczyłem kanał i serce zaczęło się krajać. Można powiedzieć-bestialstwo!

Zastanawiam się po co w okręgach powoływane sa takie stanowiska jak V-ce prezes do zagospodarowania i ochrony wód jeszcze raz-OCHRONY WÓD! I gdzie ta ochrona! Rzeki staja sie coraz bardziej bezrybne,z pięknych koryt, meandrów i zakoli gdzie aż miło było posiedzieć i powędkować zrobiono kanały ściekowe-przecież to woła o pomstę do nieba. Kiedy się to skończy! Byłem dzisiaj na przejażdżce w Sitowej taka wioska nie daleko Opoczna przez którą przepływa rzeczka o nazwie Drzewiczka jeszcze jest nie ruszona, ale chyba się za nią wezmą,bo powbijane są paliki. Normalnie szok to co się w Polsce wyprawia-rąbią rzeki i nic i nikt ich nie może zatrzymać. Rzeki-kanały nawet nie ma mowy o wędkowaniu,a na zbiornikach coraz więcej tablic z zakazami, tu nie wjedź tam nie stań,to gdzie mamy wędkować do jasnej cholery! a płacić trzeba oj trzeba! a miejsca do wędkowania coraz mniej.

 


4.4
Oceń
(27 głosów)

 

Ochrona przyrody - ściema! - opinie i komentarze

izkpawizkpaw
0
Ja także zaobserwowałem takie zjawisko - same rowy ściekowe a nie piękne butne i rwące rzeczki.Niestety ten proces jest już nieodwracalny....
(2010-08-02 12:06)
zegarzegar
0
Wiele rzek jest już spier....lonych przez naszych rodzimych kanalarzy. Na zachodzie już dawno połapali się że regulacja to nic innego jak niszczenie eko systemu. Widawka, była piękna od kopalni po Smugi, teraz obraz nędzy i rozpaczy. Pozdrawiam...
(2010-08-02 13:02)
slawomir66slawomir66
0
Laik, esteta czy zwykły przeciętniak może powiedzieć - pięknie bo równo. Może jeszcze zaproponować żeby dno wybetonować.
Co powie osoba, która choć trochę ma pojęcia o przyrodzie, życiu w wodzie się toczącym, rybach - spustoszenie, głupota powiem więcej przestępstwo.
Kylon ze wszech miar rozumiem twoje rozgoryczenie i złość na powstałą sytuację. Wydaje mi się, że taki obraz będzie w naszym kraju dopóki takimi sprawami będą kierowały osoby nieodpowiedzialne, nie znające się na rzeczy.
Dla mnie to kpina i podłość.
(2010-08-02 14:39)
KYLONKYLON
0
Tak koledzy macie rację,złość ogarnia człowieka jak widzi zdewastowane rzeki.Człowiek żył pięknem przyrody i radością rozwijających się co dzień drzew i krzewów-zniszczyli wszystko została pustka i piękne wspomnienia.
(2010-08-02 16:20)
spokojnyspokojny
0

Kylon masz rację to co zrobili tej rzeczce to morderstwo, trzeba by napisać do ministerstwa ochrony środowiska, ale wątpię by to coś pomogło.

Aż sie serce kroi jak widzę takie widoki , najlepiej niech od razu wybetonują koryto.

 

Pozdrawiam i daję pięć za to że widzisz to czego inni nie zauważają.

(2010-08-02 19:00)
swiezyswiezy
0
Półtora roku temu pisałem na temat tej rzeczki i o groźbie jej regulacji zapraszam do artykułu    https://wedkuje.pl/wedkarstwo,melioracja-swiadome-czy-nieswiadome-dzialanie,5086 .Ci co nie łowili na tej rzece nigdy już nie zobaczą jaj takiej jaka była kiedyś .Niestety przegraliśmy nierówna  walkę o ten piękny dziki odcinek tej wody .Chyba nie będzie już nam, dane tam powędkować w takich krajobrazach jak kiedyś .Szkoda wielka szkoda .I mi się ciśnie na usta kur.a popie..oledni melioranci w jaki sposób oni na to biorą kasę .Perzcież mamy dyrektywy unijne natura 2000 .Ręce opadają na tym odcinku już nie połowimy  .Może dzieci naszych dzieci
(2010-08-02 21:35)
swiezyswiezy
0
https://wedkuje.pl/wedkarstwo,melioracja-swiadome-czy-nieswiadome-dzialanie,5086 (2010-08-02 21:39)
dorsz45dorsz45
0
oCZYWIŚCIE ŻE ŚCIEMA! tak jak większość spraw w Polsce...dziwi mnie jeden fakt np.że na takie prace pieniądze właśnie są.Czy nie ma priorytetu ważniejszych kategorii np.remonty drog, mostow etc.komu ma służyć taka rzeka sprowadzona do roli kanału-ścieku?A swoją drogą coraz większa liczba osób szuka urokliwych zakątków, czystych ekologicznych terenów, czystej wody, ryb, ciszy...jakby jedno drugiemu zaprzecza.Jak są takie miejsca to zaraz swierzbią je jakiegoś urzędnika, czy v-ce prezesa, aby zrobić na tym interes...i w efekcie zniszczyc.Ze stron swojego dzieciństwa pamiętam podobny przypadek. Podobny los spotkał rzeczkę Żebrówkę, lewobrzeżny dopływ Pilicy.W letnie wieczory razem z ojcem słuchaliśmy rechotu żab, który niosło na całą okolicę!nigdy tego nie zapomnę...łza sie w oku kręci...leniwą ,pamiętam- meandrującą rzeczkę z wszelką roślinnością wodną i rybami,ze spacerującymi nad nią bocianami, wijącą sie wśród łąk w otoczeniu okazałych olszyn-wyregulowano w latach 70-ych.Wyprostowano, woda dostała przyspieszonego biegu, znikły ryby, żaby, i wszelkie wodno-sielankowe uroki!!!Rozumiem jedno:wtedy w latach PRL-scentralizowana gospodarka robila co chciała rządziły nią inne mechanizmy i i priorytety, a raczej brak priorytetów.A dzisiaj w dobie gospodarki rynkowej gdzie fundusze powinny byc przeznaczane na ważniejsze cele -dochodzi do tego typy wynaturzeń i bestialstwa jakim jest lekkomyśna ingerencja w środowisko naturalne...warto przyjrzeć sie blizej tej tematyce z pewnością pomocne w zrozumieniu lub rozwiązaniu tego problemu byłyby opinie fachowców.My osamotnieni niewiele możemy temy barbarzyństwu przeciwdziałac...Łza sie w oku kręci..pozdrawiam (2010-08-02 22:35)
780528780528
0
Co fakt to fakt kilka lat temu mieszkałem jeszcze na wsi.Płynie tam niewielka rzeczka ale ryb jest w niej dużo.Pewnej wiosny zaczęto czyścic tę rzekę z czciny a efekty końcowe były takie ,że zrobili więcej bałaganu niż dobrego.Po tym całym czyszczeniu przez ponad miesiąc nie brało nic.
(2010-08-05 09:47)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-14 17:48)

skomentuj ten artykuł