Odłowy tarlaków PZW Toruń 2020

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć


W związku z ogłoszeniem przez PZW Toruń odłowów tarlaków w 2020 napisałem email prosząc o wyjaśnienie na kilka nurtujących mnie pytań (treść email do Pzw na dołączonych fotkach). Trochę pogrzebałem i znalazłem zeszłoroczne odłowy tarlaków, gdzie wynika że odłowiono ok. 100 kg "tarlaków" węgorza, jak wiadomo węgorza nie da rady sztucznie rozmnożyć więc zabranie tych ryb było conajmniej nie na miejscu! Swoją drogą ciekawe kto nad tymi odłowami sprawuje kontrolę czy rzeczywiście są odławiane tylko tarlaki sandacza i szczupaka i w określonych (podanych przez PZW) limitach? Szczerze pisząc wątpię, jak my wędkarze PZW Toruń nie będziemy mieli nad tymi odłowami kontroli to w wodach zostanie pustynia i złowienie sensownej ryby będzie niemożliwe bo zawsze tak jest że jeśli nie ma kontroli to dochodzi i będzie dochodzić do nadużyć! Gdy dostanę odpowiedź od PZW o dokładnych terminach i miejscach odłowów dam znać pisząc następny artykuł, abyśmy wspólnie mogli się przyjrzeć zabieranym ilością i gatunkom ryb! Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

 


4.4
Oceń
(5 głosów)

 

Odłowy tarlaków PZW Toruń 2020 - opinie i komentarze

mario1982ymario1982y
+2
Swoją drogą ciekawe czy i w tym roku zabiorą "tarlaki" węgorza i co jeszcze wezmą, koledzy przekazujcie tę wiadomość innym wędkarzom, będziemy pilnować NASZYCH jezior i rzek!!! (2020-03-02 18:08)
SmolikSmolik
+1
Mariusz to co przedstawiłeś, to istne kuriozum! Mówiąc inaczej - jaja panie, PRAWDZIWE JAJA!!! Żeby oni chociaż kłamać potrafili! Powiem jeszcze inaczej - żeby kłamać, to trzeba mieć odrobinę elementarnej wiedzy z dziedziny ichtiologii. Pozyskiwanie tarlaków węgorza w Polsce, gdy wiadomo, że ich tarło odbywa się jedynie w Morzu Sargassowym, wiele kilometrów od naszych wód - to po prostu mi się w głowie nie mieści! (2020-03-02 19:21)
mario1982ymario1982y
0
Plany odłów 2020 (2020-03-03 10:57)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości