Odskocznia od spinningu

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


Chociaż kocham wędkarstwo spinningowe, postanowiłem zrobić sobie odskocznie i kupiłem pudełko pinki, uzbroiłem stary kijek w spławik 0.8 g i wybrałem sie na mała rzeczke zwaną Lutynia. Pojechałem do miejscowości Zerków, a dalej dwa kilometry do Żółkowa, gdzie jest zburzony stary most. Są tam dołki o głębokości do 1,5 m. Cztery lata temu łowiłem tam piękne płocie lecz póżniej jakaś cukrownia spusćiła jakieś świnstwo do wody i przez dwa lata woda przypominała pustynie.

Przejeżdzając przez rzeczkę kilka razy zauważyłem, że woda bardzo się oczyściła i miałem nadzieje na powrót rybek. Kilka pierwszych minut nie wróżyło nic dobrego, jednak po chwili zauważyłem pierwsze delikatne skubnięcia. Zestaw miałem ustawiony na sztywno tak jak łapie sie na przystawkę na Warcie. Delikatnie zmniejszyłem grunt i puściłem zestaw na przepływankę. Spławiczek delikatnie zniknął pod wodą. Zacięcie i jest ryba i to nie mała. Na powierzchni pokazała sie piękna płotka.

Kolejne przepłynięcia zestawu przynoszą następne płotki, ale już trochę mniejsze. Po godzinie brania ustają zupełnie. Oprócz 4 plotek udało mi sie złapać wzdrążke, okonka i kilka jazgarzy. Bardzo mnie to ucieszyło, bo rybki wróciły do tak pięknej rzeczki. Mam nadzieje, że znów jej nie zatrują, bo zdarzają się tam piękne płocie i czasami miętusy.

 


4
Oceń
(25 głosów)

 

Odskocznia od spinningu - opinie i komentarze

u?ytkownik4286u?ytkownik4286
0
Bardzo fajna relacja ,klimat małych rzek nizinnych to mój ulubiony temat.Moja ulubiona rzeka w zeszłym roku także została zanieczyszczona przez cukrownię .Z odstojników wydostało się jakieś świństwo i zanieczyściło rzekę co w rezultacie ułatwiło powstanie szarego glonu , rezultat był opłakany . Zanieczyszczenie objęło także rzekę Bystrzycę która wpada do jez.Mietkowskiego .pozdro (2008-12-17 18:41)
hubihubi
0
To bardzo fajny tekst,i dobrze że po takim łobuzerskim zatruciu znowu odradza się życie,mam pytanie jakie były kary dla truciciela?. (2008-12-20 10:08)
wedrowiecwedrowiec
0
Z tego co pamiętam to ukarano cukrownie mandatem 1000 zł (2008-12-25 12:00)
krzycag1978krzycag1978
0
Oby więcej takich płotek w naszych rzekach i by było całkiem przyjemnie iść sobie z myślą że coś sie wyciągnie .Pozdrawiam... (2009-01-11 14:28)

skomentuj ten artykuł