Odświeżanie jokersa

/ 6 komentarzy / 7 zdjęć


Zapewne wielu z was miało problem z nieruchliwym jokersem.Często nieruchliwości jokersa towarzyszy przykry zapach.dodanie takiej ochotki do zanęty to grzech i pewność ,że ryby nie będą zainteresowane naszą zanętą.W tym artykule przedstawię wam sposób w jak ja odświeżam mało ruchliwego i niemiło pachniał.Tym sposobem możemy to zrobić zarówno w domu jaki i np. na zawodach.Więc teraz przejdźmy do rzeczy.

Do odświeżania jokersa potrzebujemy : 2 wiadra z zimną wodą, sitko (ja używam zwykłego kuchennego), ręcznik, gazeta (np. Anonse lub coś w tym stylu),pojemnik na wodę

Na początku wrzucamy naszego jokersa do wiadra z wodą.Mieszamy delikatnie ręką.Pod czas tej czynności woda powinna zmienić kolor.Dajemy chwile ochotce by ta żywa opadła na dno natomiast martwa oraz zanieczyszczenia zostały na powierzchni.
Teraz możemy wylewać powoli wodę , tak by pozostał tylko jokers z dna.Teraz joka wylewamy na sitko.Nabieramy do pojemniczka trochę zimnej i czystej wody i polewamy go , do momentu aż woda, aż woda która wylewa się z sitka była krystalicznie czysta.Kiedy tak się stanie dajemy resztce wody obcieknąć.
Kolejną rzeczą , która musimy zrobić to przeniesienie jokersa na suchy ręcznik.Teraz wystarczy go zawinąć i poczekać ok 30 min aż ręcznik wsiąknie resztę wody.Tak przygotowanego joka umieszczamy w ok 2-3 warstwach gazety.Pozostało go nam tylko zawinąć w gazetę , włożyć do reklamówki i do lodówki.
Tak przygotowanego jokersa możemy bez obaw dodać do zieli lub gliny i np.połączyć z zanętą lub wrzucić w takiej postaci do wody.Jak widać przygotowanie jokresa do łowienie nie trwa długo ,a w takiej postaci jest dla ryb zdecydowanie bardziej atrakcyjny.
Mam nadzieje że ten artykuł przyda się w odświeżeniu jokersa :)
Pozdrawiam
Kuba

 


5
Oceń
(22 głosów)

 

Odświeżanie jokersa - opinie i komentarze

Marcinm81Marcinm81
0
Krótko zwięźle i na temat. A Dżoka przeważnie kupuje sie na zawody i to napewno wiedzą ci którzy łowią wyczynowo. (bez takich operacji wiadomo ze efekt jest marny) Pozdro (2013-04-26 19:13)
marek-debickimarek-debicki
0
Czynność jak najbardziej wskazana, szczególnie gdy temperatury idą w góre. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2013-05-03 19:40)
andrzej3023andrzej3023
0
Bardzo ciekawy wpis nigdy nie mialem jokersa w rece wyprobuje przy najbliszej okazji bardzo mi tym wpisem pomogles dziekuje (2013-05-04 09:52)
halski021halski021
0
Bardzo fajny wpis,bo nie zorientowani w temacie wydali by kupę kasy na jokersa i mieli by żal,że nie mają zadowalających wyników. (2013-06-14 16:19)
troctroc
0
     Jak to mówią- na naukę nigdy nie jest za późno- jokers jest chyba jedną z bardziej kłopotliwych w utrzymaniu w dobrej kondycji zanęt. Ile to razy można "naciąć się" już w momencie kupna? Pozdrawiam i ***** pozostawiam.
(2013-08-22 11:24)
janglazik1947janglazik1947
0
Bardzo mądra porada i nie jednemu się przyda.Bardzo ważne ,że szybka !!! Masz wielką V. (2014-01-25 11:07)

skomentuj ten artykuł