Odzież na zimowe wędkowanie

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć


Każdy z nas wie jak ciężki jest dla nas karpiarzy zimowy okres, podczas którego wielu z nas rezygnuje z zasiadek, ze względu na niskie temperatury. Wielu karpiarzy udowodniło już, że podczas zimy można łowić równie skutecznie co latem, jednak najtrudniejsze jest „przetrwanie” tych zimnych dni i nocy nad wodą, gdy temperatura bardzo często spada mocno poniżej 0 st.C.

Wiadome jest zatem, że na zimowe zasiadki jest nam niezbędny dobry namiot z narzutą, która zatrzyma w nim temperaturę, dobrej jakości śpiwór, który zapewni nam komfort ciepłego snu, jednak moim zdaniem najważniejsza jest odpowiednia odzież. Nie możemy przecież cały czas siedzieć w namiocie, przykryci śpiworem, konieczne jest wywiezienie zestawów, przygotowanie przynęt i rzecz jasna - wyholowanie i sfotografowanie ryby.

Dzięki firmie Trakker znalazłem idealne rozwiązanie na nawet najbardziej mroźne zasiadki – 3 częściowy kombinezon Tundra Combi Suit. Mama od dziecka mi mówiła, abym w chłodne dni ubierał się na tzw. „cebulkę” , co pozwala na zatrzymanie ciepła pomiędzy poszczególnymi warstwami ubrania. Ten komplet nam to umożliwia, gdyż poza spodniami składa się z grubego polaru oraz kurtki. Kombinezon jest w 100% wodoodporny, wiatroodporny, a przede wszystkim jest w nim ciepło nawet przy mrozach -18 st. C.

Funkcjonalność - to główna zaleta jaką dostrzegam w tym kombinezonie. Możliwość odpięcia polaru spod kurtki pozwala nam na jego indywidualne użytkowanie. Podobnie jak kurtka posiada ściągacze na zakończeniach rękawów, aby zapobiec dostaniu się śniegu bądź zimnego powietrza go jego wnętrza. Kurtka posiada dodatkowe ściągacze, które pozwalają na dostosowanie jej wielkości do naszego ciała. Odpinany kaptur, z dodatkowymi ściągaczami zapewnia maksymalną ochronę głowy, która jest zawsze najbardziej narażona na wychłodzenie. Kurtka posiada trzy kieszenie zewnętrzne oraz jedną wewnętrzną, dzięki którym możemy mieć zawsze przy sobie niezbędne przedmioty tj. telefon, centralka, szczypce, clinic itd. Dolne kieszenie wyszyte są polarem, dzięki czemu szybciej ogrzejemy ręce. Dzięki wszytym zamkom, oraz dodatkowemu zapięciu, polar jest tak zamocowany do kurtki, iż stanowi jedną całość, a w razie potrzeby w cieplejsze dni możemy je nosić osobno.

Pomimo ogromu zalet jakie wymieniłem najbardziej z tego zestawu cenię sobie spodnie. Ich wysoki stan zapewnia ochronę naszych pleców i nerek przy wykonywaniu wielu czynności, więc nie musimy się martwić o bolące korzonki po zimowej zasiadce. Regulowane szelki zapewniają ich dostosowanie do naszego wzrostu, a ściągacz na plecach, do wielkości naszego brzucha . Przedni zamek został dodatkowo zabezpieczony dwoma „klapkami” zapinanymi na rzepy. Spodnie to kolejna skrabnica kieszeni, dwie na górze oraz dwie na wysokości kolan zostały zaprojektowane w taki sposób, iż nawet z przypadku nie zapięcia zamka, nic z nich nie wypadło. Nogawki zostały wyposażone w zamki umożliwiające ich poszerzenie do wysokich butów oraz dodatkowy ściągacz na rzep zapewnia nam ochronę przed dostaniem się śniegu do butów.

Kombinezon został wykonany z podwójnego materiału, z podklejonymi szwami i bardzo wytrzymałymi zamkami, dzięki czemu możesz być pewny, iż będzie Ci on służył przez wiele lat, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Teraz mogę spędzać każdy nawet najchłodniejszy wolny dzień nad wodą, nie martwiąc się, iż później będę musiał się zmagać z przeziębieniem.

Wojciech Lenda- Carp-World Team

 


5
Oceń
(25 głosów)

 

Odzież na zimowe wędkowanie - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Faktycznie, ubranie wygląda solidnie. Rodzi się jednocześnie pytanie o cenę. Jeżeli nie jest przesadzona, w stosunku do jakości, warto coś takiego pozyskać. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2013-01-04 20:51)
michal0087michal0087
0
Moim zdaniem zbędny bajer. Mamy teraz taki wybór odzieży zimowej, która sprawdza się w terenie, że kupowanie kurtki specjalnie na ryby to lekka przesada. No chyba, że na co dzień chodzi się w eleganckich ciuchach a w szafie nie ma akurat nic co można by zabrać nad wodę. (2013-01-04 22:07)

skomentuj ten artykuł