Zaloguj się do konta

Odznaczony działacz

2 lutego 2020 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Koła Nr 71 Polskiego Związku Wędkarskiego w Barcinie. W stanicy żeglarskiej Neptun wędkarze podsumowali miniony rok oraz przyjęli tegoroczny plan pracy koła. Przedstawiciele Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego złożyli sprawozdania merytoryczne, finansowe i organizacyjne. Na najbliższe miesiące zaplanowano organizację zawodów wędkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promocję amatorskiego połowu ryb i propagowanie wędkarstwa, obchody Dnia Wędkarza i jubileuszu 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego.
Na początku obrad wręczono odznaczenie wędkarskie i pamiątkowe puchary. Członek Zarządu Okręgu PZW w Bydgoszczy kol. Alfred Kotz poinformował, że kol. Jarosław Drozdowski Uchwałą Zarządu Głównego PZW otrzymał Złotą odznakę PZW za zasługi dla wędkarstwa polskiego. Prezes Jarosław Drozdowski wręczył puchary kol. Tomaszowi Słomowiczowi, kol. Dawidowi Krawczykowi i kol. Waldemarowi Noskowi za zajęcie miejsc 1, 2, 3 w Grand Prix Koła 2019 w wędkarstwie spławikowym.
Kol. Jarosław Drozdowski wstąpił do Polskiego Związku Wędkarskiego w 1985 roku. Od 2009 roku jest Prezesem Koła nr 71 PZW w Barcinie, a od 2013 roku Sekretarzem Okręgowego Sądu Koleżeńskiego w Bydgoszczy. Za pracę społeczną na rzecz i dobro PZW uhonorowany został odznakami srebrną (2014) i złotą (2019). W 2015 roku za całokształt działalności na rzecz rozwoju i umacniania podstaw wędkarstwa, struktur organizacyjnych i gospodarki rybacko-wędkarskiej Okręgu Bydgoskiego otrzymał odznaczenie honorowe Zasłużony dla OPZW w Bydgoszczy. Doceniony działacz należy do PZW od 11 roku życia, preferuje wędkarstwo spinningowe i spławikowe. Popularyzuje wiedzę o wędkarstwie i etyczne zachowania nad wodą.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej