Okonie z jezior lubniewickich

/ 1 komentarzy / 7 zdjęćDrugi rok z rzędu spędziłem urlop nad jeziorami lubniewickimi. Mam tu na myśli jeziora Lubiąż  i Lubniewsko. Są to pięknie położone akweny otoczone zewsząd lasami, połączone ze sobą kanałkiem.  Jeśli ktoś szuka ciszy, oderwania od codzienności i chce przeżyć wspaniałą przygodę wędkarską, to Lubniewice są idealnym miejscem na spędzenie urlopu. Mogę szczerze polecić ten zakątek Polski.

    Ale wróćmy do tegorocznego urlopu. W porównaniu z zeszłym rokiem, rybki za bardzo nie współpracowały. Trzeba było sporo czasu spędzić na wodzie, żeby jakiekolwiek rybki przechytrzyć, ale to i tak lepiej niż na wodach mojego okręgu. Pierwszy dzień wczasów okazał się "najrybniejszy", było sporo szczupaczka w przedziale 45 - 55cm i okonia do 30 cm, a na koniec dnia trafił się największy okoń wyprawy. Przez następne dni przez Polskę przechodziła fala upałów i rybki przestały współpracować. Co prawda każdego dnia udało się coś wymęczyć, ale wiem już że drapieżniki są nieaktywne. Do tego łowiliśmy pechowo dwa największe okazy szczupaków i okoń życiówka okazują się sprytniejsze. Na osłodę w przedostatni dzień urlopu trafia się sandacz 63 cm.

   Być może w przyszłym roku ponownie odwiedzę piękne jeziora lubniewickie, ale na pewno nie będzie to lipiec, a raczej sierpień i to raczej druga połowa.

P.S. Szczególne podziękowania dla kolegi Adama, za porady i pomoc. WIELKIE DZIĘKI !!!

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Okonie z jezior lubniewickich - opinie i komentarze

ryukon1975ryukon1975
0
Ciekawy materiał warto przeczytać , jaki obejrzeć zdjęcia i film. 5***** (2015-08-04 04:11)

skomentuj ten artykuł