Okulary polaryzacyjne Solano

/ 16 komentarzy / 7 zdjęć


Poproszono mnie o opinię na temat okularów polaryzacyjnych firmy Solano. Właściwie to bardzo wdzięczne zadanie, ponieważ używam produktów tej firmy od wielu lat. Chociaż na rynku można znaleźć tańszych producentów (okulary polaryzacyjne można kupić już za 20zł) nie do końca wiadomo jaka jest jakość tych produktów. Nawet nie chodzi mi o problem z wypadającymi szkłami i gubiącymi się śrubkami od oprawek ale o jakość filtru. Okulary z soczewką polaryzacyjną niwelują refleksy powstające przy odbijaniu się promieni słonecznych od wody, mokrych nawierzchni takich jak jezdnia, oraz od śniegu. Filtr polaryzacyjny sprawia, że powstałe odbicia znikają, oraz chroni nasz wzrok przed szkodliwymi promieniami. Noszenie okularów słabej jakości może skończyć się chorobami i osłabieniem wzroku. 


W Produktach firmy Solano używany jest filtr CE UV 400 chroniący wzrok wędkarza. Soczewki w 100% zabezpieczają przed szkodliwymi promieniami UV i spełniają dyrektywy EWG nr 89/686. Do każdego modelu kupujący dostaje praktyczne etui chroniące okulary przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niestety noszenie okularów po kieszeniach kamizelki lub transportowanie ich w innych dziwnych miejscach, zazwyczaj kończy się porysowaniem szkieł choćby nie wiadomo jak były solidne. Do zestawu trzeba koniecznie dokupić pasek mocowany do oprawek. Dzięki temu okulary rzadziej się gubią. Przerabiałem to już kilkakrotnie. Nieużywane okulary zazwyczaj nosi się na wierzchu czapki z daszkiem. Aby je zgubić wystarczy przejść się przez gęste zarośla lub krzaki. Okulary bezszelestnie znikają zabrane przez jakoś złośliwą gałąź. Łatwo zgubić je również na łodzi. Dobrym rozwiązaniem jest pasek posiadające elementy wypornościowe. Daje to zawsze jakąś szansę na dogonienie płynącej z prądem lub dryfującej z wiatrem zguby. Pozostaje dobrać sobie jeszcze odpowiedni model pasujący do twarzy i spełniający oczekiwania wędkarzy. Osobiście noszę przy sobie zawsze dwa modele okularów polaryzacyjnych. Jedne rozjaśniające, drugie przyciemniające i używam ich w zależności od pogody. Oferta firmy Solano jest ogromna i każdy z Was na pewno dobierze sobie coś odpowiedniego. Oprócz okularów Fishing Line dedykowanych dla wędkarzy, firma solano produkuje okulary przeciwsłoneczne plasujące się w rankingach w jednej dziesiątce z takimi firmami jak Ray Ban, Glassini i Oakley.

 


4.9
Oceń
(32 głosów)

 

Okulary polaryzacyjne Solano - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
0
Nie wyobrażam sobie wędkowania bez "polaroidów" - szkoda oczu!Jak istotne jest właściwe przechowywanie przekonałem się wkładając okulary do kieszeni kamizelki wraz z osełką do kotwic...Efekt - porysowane szkło. (2015-01-28 11:54)
barrakuda81barrakuda81
0
Nie wyobrażam sobie wędkowania bez "polaroidów" - szkoda oczu!Jak istotne jest właściwe przechowywanie przekonałem się wkładając okulary do kieszeni kamizelki wraz z osełką do kotwic...Efekt - porysowane szkło. (2015-01-28 11:59)
kabankaban
0
Mogę tylko potwierdzić, że warto zainwestować w dobrej jakości okulary. Jeżeli łowimy często szybko dostrzeżemy różnicę. Cena to jak dla mnie to samo co porównanie jakości wędki bądź kołowrotka za 50 do tego za 300 stówy. A to, że o coś trzeba zadbać wydaje mi się rzeczą normalną. (2015-01-28 12:34)
w6i6e6w6i6e6
0
Solano używam już dwa lata i lepszych okularów nie miałem. (2015-01-28 15:50)
marciin 2424marciin 2424
0
Również byłem miło zaskoczony gdy zacząłem używać okularów nad wodą . Niejednokrotnie pomogło mi to dostrzec w ostatniej chwili wyjście rybki do przynęty ,gdzie bez nich nie było ,by to możliwe . Pozdrawiam i ***** :) (2015-01-28 16:41)
jojeslawjojeslaw
0
Trzeba będzie sobie sprawić nowe okularki. Może na targach w Poznaniu, Solano wezmie się pod uwagę bo widzę że pozytywnie oceniacie firmę. (2015-01-28 19:28)
JKarpJKarp
0
Mam Photochromic Solano ( czy jakoś podobnie ). Bardzo sobie chwalę. (2015-01-28 20:33)
marek-debickimarek-debicki
0
Niestety, ze względu m.in. na swoje "latka" i wypalone komputerem oczka takie cacka nie są dla mnie. Jednakże myślę, że nawet należało by zalecić adeptom spinningu stosowanie takowego sprzętu. Do dzisiaj pamiętam swoje pierwsze polaroidy z bocznymi szkiełkami i ten zachwyt w momencie zauważenia ryby wychodzącej do przynęty. Dzisiaj niestety ratuję mnie fotochromy, ewentualnie w cięższych warunkach atmosferycznych, okulary korekcyjne ze specjalnymi nakładkami. Trudno, jakoś trzeba sobie radzić. (2015-01-28 22:36)
aldentealdente
0
Bardzo słuszne spostrzeżenia! Filtry UV-A i UV-B są, powiedziałbym, ważniejsze od właściwości polaryzacyjnych. Są też okulary, które noszą co prawda nalepkę CE UV 400, jednak nie mają tych filtrów, gdyż są to produkty tanie, byle jakie, sprzedawane przy plażach w turystycznych centrach, niewiadomego pochodzenia! Tą nalepką chcą tylko uśpić czujność nieświadomych turystów. Absolutnie opłaca się zainwestować troszkę więcej i kupić okulary u optyka lub z pewną gwarancją producenta, że te filtry są w okularach zastosowane! Trzeba mieć świadomość, że nad wodą nasz wzrok poddawany jest działaniu uv-a, uv-b w szczególnie intensywny sposób przez ich refleksje i działanie z wszystkich kierunków. W tym przypadku nie ma co oszczędzać! (2015-01-29 12:19)
KkLukiKkLuki
0
Również polecam ! :)) (2015-01-29 19:50)
bogdanblazejakbogdanblazejak
0
Naprawdę warto zainwestować w okulary SOLANO, a do tego PHOTOCHROMIC. Sprawdzają się nie tylko nad wodą, ale również za kierownicą! Używam ich już któryś rok i jestem bardzo zadowolony! Polecam. ( Solano FL 1221 ) Pozdrawiam. (2015-01-30 11:39)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Okulary polaryzacyjne, to jeden z najlepszych wynalazków, dla wędkarzy i nie tylko. Jako kierowca w dni słoneczne też je używam, i nie ma porównania. Nie mam okularów polaryzacyjnych firmy salmo. Tak więc nie wypowiem się czy są akurat najlepsze. Ale powiem tak jak nie jeden optyk. Są okulary polaryzacyjne i pseudo polaryzacyjne. A to jaka firma je dedykuje, to inna sprawa. Ważne jest by były dopasowane do gustu noszącego, i spełniały swoje funkcje. Jedno co mogę stwierdzić. Od kiedy poznałem okulary polaryzacyjne, to przeciw słoneczne poszły w kąt. (2015-02-01 10:02)
JKarpJKarp
0
Artur może wolniej pisz czy jak ;-) Okulary są SOLANO nie SALMO ;-) (2015-02-01 21:19)
mossakmossak
0
Też polecam mam 5 rok i przy dużym naslonecznieniu sprawują się wzorcowo. (2015-02-12 18:18)
sledziwidzsledziwidz
0
Chciałby kupić okulary polaryzacyjne w granicach do 100 zł czy będą spełniały warunki i jaką firmę wybrać może ktoś z kolegów doradzi. (2015-02-19 18:14)
rysiek38rysiek38
0
Chyba mnie przekonałeś do tej marki i chyba nie mam wyjścia tylko zrobić rekonesans gdzie to cacko mozna nabyc i za ile - mam nadzieję że to będzie dobry zakup czyli skuteczny i w miare trwały (2015-03-08 01:52)

skomentuj ten artykuł