Okuma Power Liner

/ 14 komentarzy / 11 zdjęć


Witam jestem posiadaczem Okumy Power Liner 865.
Przedstawię recenzję tego kołowrotka

Okuma Power Liner to kołowrotek wykonany z metalu oraz wysokiej jakości grafitu. Producent nie wskazuje wprost, do jakiej metody łowienia jest polecany. Całą serię reprezentują dwie dostępne opcje wielkości [6000 (860) oraz 6500 (865)]. Ja posiadam większy model. Młynek wykorzystywałem przy karpiowaniu łowiąc na naprawdę trudnych łowiskach.
Okuma już na początku zbierze pochlebne opinie za prezentacje kołowrotka. Otóż produkt otrzymujemy w estetycznym pudełku. Nie można się oprzeć wrażeniu, że otrzymujemy sprzęt, który sporo kosztuje. Bezspornie Power Liner intryguje swoim wyglądem. Taka budowa korpusu trafia się bardzo rzadko i przyznać muszę, że robi wrażenie. Nad wodą wywołuje ciągłe zainteresowanie napotykanych wędkarzy. Ciekawe zestawienie kolorystyczne przyciąga oczy. Nie każdemu jednak jego kształt przypadnie do gustu.Model w wielkości 6000 nie jest duży. W porównaniu do kołowrotków innych producentów, różnica w wielkości ich maszyn jest widoczna

W oczy rzuca się z pewnością wykonanie.. Pomimo swojej wielkości ten kołowrotek nie jest ciężki. Jakość wykonania stoi na prawdę na wysokim poziomie. Widać, że producent kładł na to duży nacisk.
Futurystyczna budowa korpusu robi wrażenie.

W zestawie znajdują się dwie szpule jedna metalowa druga z grafitu o bardzo dużej pojemności szpuli. Szpule są głębokie (pomieszczą 420m żyłki o średnicy 0,35mm). Pokrętło obu hamulców pracują bez zastrzeżeń i mają sporą regulację.
Rączka jest wykonana z metalu !
Podobnie jak w przypadku innych kołowrotków o bardzo futurystycznej budowie korpusu, również i tutaj widzimy, iż dostęp zanieczyszczeń do mechanizmów będzie łatwiejszy niż w przypadku kołowrotków o klasycznej budowie. Okuma Power Liner prezentuje się bardzo ciekawie.


Producent nie wskazuje jasno przeznaczenia kołowrotka. Dwa rodzaje wielkości (modele 860 i 865) ten kołowrotek jest stworzony do karpiowania.
Praca
Kołowrotek Power Liner pracuje lekko i płynnie. Kultura pracy nie zmieniła się znacznie po dłuższej eksploatacji. Luzy na korbce są nieznaczne. Kabłąk od samego początku zbija się niezwykle lekko, do tego cicho. Linka układana jest równo. Rolka prowadząca żyłkę nie szumi. Hamulec daje się regulować w szerokim zakresie mocy. Równo i płynnie oddaje linkę. Producent dopracował perfekcyjnie system wolnego biegu szpuli jest on wyłączany albo przez zwolnienie wajchy lub przekręcenie korbki.
Kołowrotkiem bardzo przyjemnie się operuje. Nie jest ciężki, a komfort łowienia odczuwamy dzięki 8 łożyskom (w tym łożysko oporowe). Nie trzeba przeprowadzać dodatkowego smarowania mechanizmów.
Łowiłem młynkiem zarówno z zastosowaniem lekkich zestawów jak i ciężkich. Przeszedł nadto intensywne wakacyjne zasiadki. Nie odczuwałem znacznie różnicy w pracy wewnętrznych mechanizmów. Zniósł godnie warunki w jakich przyszło mu pracować. Nie zdarzały się sytuacje, że linka była wciągana pod szpulę dzięki szczotkom umieszczonym na rotorze.
Pomimo, że dysponuje największym dostępnym modelem, nie jest to maszyna o sporych gabarytach (biorąc pod uwagę odpowiedniki z rozmiarówki innych producentów). Obydwie dostępne opcje wielkości mają taki sam korpus, różnią się jedynie wielkością szpuli oraz rotora. Przełożenie kołowrotka jest optymalne i wynosi 4:5 :1.
Cena
Tutaj ogromne zaskoczenie. Wygląd kołowrotka, budowa i zastosowane materiały mogą w ewentualnym nabywcy wywołać obawy o wysoką cenę zakupu. Jednak koszt nabycia Okumy to wydatek w granicach od około 250 – 330 zł. Cena jest naprawdę atrakcyjna. Brawa dla producenta.
Bardzo ciekawa propozycja w ofercie Okumy. Kołowrotek intrygujący wyglądem ale również zaskakujący kulturą pracy oraz ceną zakupu. Do karpiowania będzie się nadawał doskonale. Przy prawidłowym użytkowaniu będzie cieszył przez kilkanaście sezonów. Okuma stanęła na wysokości zadania. Polecam kołowrotek. Za cenę zakupu oraz jakość wykonania.

 


5
Oceń
(21 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 3)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(4.3)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

4.8Okuma Power Liner - opinie i komentarze

mateo111132mateo111132
0
Bardzo fajny kołowrotek tylko ta cena :) ***** (2014-01-02 17:32)
harry95mixharry95mix
0
Powiem ci tak ja nie kupowałem taniego sprzętu bo wiem że po roku bym go wymienił a na ten sprzęt co mam zbierałem 2 lata przygotowując się do karpiowej sztuki w tej cenie jest to najlepszy moim zdaniem kołowrotek na rynku w ogóle powiem że okuma robi zarąbiste kołowrotki w każdym segmencie cenowym ostatnio przyjaciel kupił a sklepie Askari Okume Proforce i powiem machina jak za tą cenę bije wszystkie więc z okumy jak bym miał polecić coś z okum to do 150 zł Proforce do 200 zł Tatic powyżej 200 Power Liner (2014-01-02 18:27)
JKarpJKarp
0
Jeszcze opisz wędki :-) (2014-01-03 08:41)
harry95mixharry95mix
0
Base ? Dobrze tylko do kończe sprawy z klubem i biorę się do pisania . (2014-01-03 14:28)
Robson86Robson86
0
Kolega JKarp sobie jaja robi..;-) (2014-01-03 15:29)
kamil11269kamil11269
0
Fajny kręciołek. Życzę jak najwięcej pożytku z niego podczas wypraw karpiowych. Pozdrawiam. (2014-01-03 15:57)
JKarpJKarp
0
"Kolega JKarp sobie jaja robi..;-)" - nawet nie myślę. Jest tyle zapytań o wędki, że każdy chętnie poczyta i popatrzy o tym kijku. (2014-01-03 17:59)
JarekSzJarekSz
0
też sie zastanawiam nad tym kolowrotkiem (2014-01-05 15:17)
libi1003mllibi1003ml
0
Praktycznie to samo co Travertine tylko szpula inna, miałem takie dwa roz. 55, ale przesiadając się ostatnio z feedera na karpiowanie wziąłem Anacondy MAGIC Runner IV. Okuma jak zabawka trochę z wyglądu i słabo żyłkę nawija, ale niezawodne to trzeba przyznać. (2014-01-06 22:46)
harry95mixharry95mix
0
Czy ja wiem nie wiem jak Travertine ale Power Liner bardzo dobrze układa żyłkę one z wyglądu wyglądają podobnie ! (2014-01-07 18:16)
libi1003mllibi1003ml
0
Miałem Travertine dwa egzemplarze a Power Liner w ręku i wiem jak one działają jest to to samo praktycznie. Dlatego Przemek ze sklep karpiowy.pl doradził mi Anaconde Magic Runnera IV w tym budżecie :) Ludzie co piszą na Anacondę nie mają pojęcia o sprzęcie albo nie wiedzą jak się nią obsłużyć albo też robili wałek przed końcem gwarancji. Piszesz harry95mix że z wyglądu a wyżej że nie wiesz jak Travertine??? Zdecyduj się i nie wprowadzaj chłopaka w błąd. (2014-01-09 21:22)
kopciukopciu
0
JAK MOGĘ POLECIĆ TO SUPER MŁYNKI TO SHIMANO BIG BAITRUNNER LC.CENA MOŻE ODSTRASZYĆ ALE NAPRAWDĘ WARTO. (2014-01-11 20:01)
mulak1mulak1
0
Czytam te wpisy kolegów i widzę tylko same plusy na temat Okumy i mam wrażenie że bardzo mało wędkujecie na te kołowrotki albo dopiero zamierzacie je kupić. Z resztą, prawie wszystkie Okumy mają jednakowe korpusy, różnią się tylko szpulami i przełożeniem. Zacznę od plusów ---bardzo cicha praca kołowrotka ,bardzo dobrze działający hamulec przedni i wolnego biegu, 5 lat gwaranci za wygląd też plus .A teraz minusy , rolka kabłąka na której pracuje żyłka, ma po obu stronach dwie podkładki sylikonowe które szybko się wycierają i żyłka wpada między kabłąk a rolkę, Dopasowałem sam metalowe podkładki i na razie jest dobrze ale widzę że metal o metal się powoli zaczyna wycierać .A drugi minus to blaszka wolnego biegu która odpowiada za terkotanie gdy wysnuwa się żyłka, pęka bardzo szybko miałem zakładane, czterokrotnie i dalej pękają ,bo są bardzo krótkie nie ma jak przerobić, próbowałem sam, nie da rady.A jaki, wybrać kołowrotek to trudno powiedzieć, ja wybiorę następny Mikado. (2014-01-18 21:11)
harry95mixharry95mix
0
Pierwszy raz słyszę o takich problemach zmam bardzo dużo osób użytkujących ten model i inne Okumy sam już go ładnie katowałem i w żadnych nie występowały problemy wszyscy sprzedawcy podkreślają że są to kołowrotki na lata i że jak przychodzi reklamacja to zazwyczaj na początku z winy producenta złe - wykonanie danej sztuki. Moim zdaniem musi pan mieć jakąś część źle spasowaną i dlatego się tak dzieję. Ja posiadam wiele kołowrotków Okumy i dzięki ich bezawaryjności firma zasłużyła sobie na moje zaufanie i moich przyjaciół. (2014-01-18 22:50)

skomentuj ten artykuł