II Puchar Wisły - WYszogród 2009

/ 8 komentarzy / 13 zdjęć


Dla zainteresowanych uczestnictwem w II Pucharze Wisły organizowanym przez Koło 54 z Wyszogrodu pragniemy przedstawić charakterystykę całego łowiska na którym , będą rozgrywane zawody.
I tak zawody zostaną rozegrane jak sama nazwa ich mówi na rzece Wiśle w Wyszogrodzie a dokładniej rzecz ujmując to od km. 583 w miejscowości Chmielewo do 592 km. w miejscowości Drwały , to jest 9- cio kilometrowy odcinek rzeki.
W 80 % jest to odcinek rzeki objęty całkowitym zakazem odłowów sieciowych od roku 2003 do chwili obecnej , przez co jest bardzo atrakcyjny dla wszystkich wędkarzy ,o czym świadczą ich wyniki które publikujemy na stronie naszego Koła.
Miejscem zbiórki jest bulwar nad Wisłą w Wyszogrodzie, zawody zostaną rozegrane na ,, żywej rybie ,, według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego , uczestnicy w czasie trwania zawodów będą mogli poruszać się tylko i wyłącznie pieszo po wyznaczonym terenie oraz brodzić do wysokości łyd spodnio-butów.
Teren zawodów można podzielić na jakby kilka charakterystycznych miejsc : mianowicie są to starorzecze Chmielewo , główki na Chmielewie, kamienna rafa na wysokości tartaku w Wyszogrodzie, opaska na wysokości samego miasta, główki poniżej bulwaru w Wyszogrodzie , główki poniżej nowego mostu jak również , główki na Drwałach i starorzecze Drwały. Starorzecza są bezpośrednio połączone z rzeką.( dokładne rozmieszczenie wyżej wymienionych miejsc można obejrzeć poniżej informacji na zdjęciach z mapką terenu zawodów )
Łowisko jest bardzo zróżnicowane pod względem głębokości , która się wacha od 1m na rafach do 4m lub więcej w głębokich dołach za główkami oraz na starorzeczach Drwały i Chmielewo od 1m do 2,5 m.
W okresie w którym będą rozegrane zawody ( 3 maja )dominujące ryby , które mają tutaj bogate populacje to szczupak , jaź , kleń , okoń i oczywiście boleń choć na starorzeczach trafiają się także ,piękne wzdręgi a na korycie na mikro obrotówki potrafi uderzyć jelec.
W roku ubiegłym , w pierwszej edycji tego Pucharu padły wszystkie wymienione gatunki ryb , jednakże dominował szczupak.
Tak jak już wyżej informowaliśmy przedstawiamy mapkę terenu zawodów oraz zdjęcia z opisanych miejsc. Zdjęcia od pierwszego z góry z lewej w dół rzeki.
Zapraszamy serdecznie.
Szczegóły zawodów na stronie www.sum54wedkuje.pl - Koło Wyszogród PZW Okręg Mazowiecki

 


4.3
Oceń
(28 głosów)

 

II Puchar Wisły - WYszogród 2009 - opinie i komentarze

ProfesorProfesor
0
Super Arturo ! Podeszłeś do sprawy bardzo profesjonalnie !
U Nas dla wszystkich "drzwi są zawsze otwarte". ZAPRASZAMY !!! (2009-02-26 12:12)
MisiaczekMisiaczek
0
Nie jestem specjalistą od rzek, ale bardzo często bywałem w tamtych miejscach ze spinningiem, były szczupaki ale bardzo żadko wymiarowe, małe bolenie, raz ładne stodko okoni trafiłem. Zajmuję się karpiowaniem ale chyba wybiorę się dla atmosfery i małego skoku w bok ;) od stawów. (2009-02-26 12:41)
prezes74prezes74
0
Nie za bardzo mogę się zgodzić z tymi małymi boleniami i niewymirowymi szczupakami , naprawdę dwa ubiegłe sezony były dobre zapraszam do naszej galeri ,a w niej Ryby Sezonu 2008, to bolenie to były na srebrny medal wedł€g zasad Wędkarskiego Świata.
Pozdrawiam. (2009-02-26 18:33)
jurekjurek
0
Postarałeś się Arturze..........super mapki dla wędkarzy z innych zakątków kraju. (2009-02-27 11:34)
domindomin
0
Dobry pomysł z podaniem bardzo dokładnego opisu łowiska (chodzi mi przede wszystkim o rozrysowane mapki). Wędkarze nie znający tej wody beda mieli większe szanse. Często na zawodach jest tak, że miejscowi zawodnicy zaraz po starcie biegną na "bankowe" miejscówki i w tym przypadku przyjezdni mają te "gorsze" miejsca. (2009-03-04 19:00)
prezes74prezes74
0
Jako organizatorzy naprawdę staramy się , jak najlepiej informować o wszelkich szczegółach , to jest rywalizacja sportowa i wszystko jest możliwe , jak pokazują doświadczenia z ubiegłego roku w pierwszej szóstce uplasował się tylko jeden miejscowy wędkarz. (2009-03-04 19:41)
łysy wążłysy wąż
0
czołem Panowie z Suma :-) Niestety ja nie dam rady wpaść i pomachać z Wami spiningiem. Może w przyszłym roku.....? Życzę zatem udanej imprezy ( widząc zaangażowanie Artura jestem pewien że taka będzie ) i wielu pięknych ryb. Dajcie jakieś szanse wędkarzom z innych miast ;-))) Połamania (2009-03-07 10:06)
dariuszdyldariuszdyl
0
Dzięki za podanie tych informacji i do zobaczenia na zawodach w Wyszogrodzie. (2009-04-10 15:10)

skomentuj ten artykuł